Staňte se strojvůdcem na tokijské lince

Staňte se strojvůdcem na tokijské lince

Nový japonský simulátor vám ukáže zemi vycházejícího slunce z trochu jiné perspektivy

7. 12. 2020

Když se řekne vlakový simulátor, většina hráčů na Západě si zřejmě představí značky jako Train Simulator nebo Train Sim World. Pokud jste ale někdy pokukovali po japonské produkci, třeba kvůli exotičtějším tratím, mohli jste si všimnout také sérií Densha de Go! nebo A-Train. Jsou to obě stále aktivní dlouholeté značky, které najdete na mnoha různých platformách. A právě prvně jmenovaný titul se právě dočkal nového dílu.

Milimetrová přesnost je o to důležitější, že některé stanice jsou vybaveny plůtky a brankami na nástupištích, které zabraňují improvizaci.

Densha de Go!! Hashirou Yamanote Line vyšel v Japonsku před pár dny a jedná se o port automatové verze z roku 2017. Hra zamířila na PlayStation 4 a brzy vyjde také na Switch, přičemž PS4 verze podporuje headset PlayStation VR. Společnost Square Enix na premiéru nového dílu láká sérií videí, v nichž si simulátor zkoušejí různí zaměstnanci vydavatele včetně šéfa společnosti nebo autoři dalších známých her.

Podobně jako v jiných titulech tohoto typu jde o to co nejpřesněji dodržovat jízdní řád, nezpozdit se a přesně zastavovat ve stanicích. Milimetrová přesnost je o to důležitější, že některé stanice jsou vybaveny plůtky a brankami na nástupištích, které zabraňují improvizaci. Hru pohání technologie Unreal Engine od Epicu. Za vaše snažení jste hodnoceni body podobně jako v původní arkádové verzi.

Tokio můžete z neobvyklé perspektivy obdivovat během specifických misí i volné jízdy. Oproti automatové verzi ta konzolová sice nabídne méně tratí, ale zato obsahuje více módů. K dispozici je normální i zjednodušený jízdní model a několik stupňů obtížnosti. Hra slibuje desítky skutečných stanic, realistické prostředí, různé počasí i denní dobu. Jezdit můžete moderními, ale rovněž historickými soupravami.

V tuto chvíli je hra oznámená pouze pro japonský trh a není jisté, zda se kdy dostane také k nám. Pokud se ovšem nezaleknete japonštiny, můžete samozřejmě na tenhle expres zkusit také naskočit.

První díl Densha de Go! vyšel v roce 1996 na automatu a o rok později se dostal na původní PlayStation. Za pozornost stojí i srovnávací video, které demonstruje, jaký kus cesty série za dobu své existence ušla. Vlastně spíš ujela.

Staňte se strojvůdcem na tokijské lince

Linka Jamanote

Je to okružní rychlodráha na uzavřené smyčce o délce 34,5 km v centru Tokia a má 40 stanic. Je jednou z nejdůležitějších a nejfrekventovanějších železničních linek a spojuje všechna hlavní tokijská nádraží a významné městské čtvrti. Každý den se tu přepraví přes 3,5 milionu lidí a celou trasu projedete asi za hodinu. První část trati se otevřela v roce 1885. Jméno Jamanote dostala v roce 1909, kdy byla trať elektrifikována a okruh v dnešní podobě byl dokončena v roce 1925.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru