Staňte se řidičem moderní nízkopodlažní tramvaje

Rakouský TramSim vás vezme do Vídně. Budete vozit cestující historickým centrem

Zdroj: ViewApp
4. 10. 2020

Tento týden jsme se na Vortexu věnovali nadějné hře Bus Simulator 21. Ve světě videoher však můžete usednout coby řidič také do dalších prostředků městské hromadné dopravy. Shodou okolností ještě tento měsíc na PC vyjde titul TramSim, který chce být tou nejmodernější simulací tramvají. Vývojáři ze studia ViewApp nás vezmou do Vídně, kde sídlí, a slibují realistické zpracování historického centra rakouské metropole.

Studio nás láká na realistickou grafiku autentické Vídně, v níž se projedeme okolo dominant, jako je státní opera, radnice, budova parlamentu nebo Hundertwasserhaus.

Vídeňský dopravní podnik tu provozuje nízkopodlažní tramvaj Flexity a s ní máme cestující vozit po celé lince číslo 1, zatímco budeme moci obdivovat krásy místní architektury. Do soupravy se vejde přes 200 pasažérů a připraveno je pro nás 25 kilometrů kolejí s realistickou geometrií. K dispozici bude několik různých módů a stupňů obtížnosti, které usnadní nováčkům vstup do hry. Zkušenější hráči pak mohou využít pokročilý nebo dokonce profesionální model ovládání, který věrně simuluje skutečnou tramvaj, tvrdí autoři.

Studio nás láká na realistickou grafiku autentické Vídně, v níž se projedeme okolo dominant, jako je státní opera, radnice, budova parlamentu nebo Hundertwasserhaus. Přesvědčivě se mají chovat také digitální obyvatelé Vídně, z nichž se rázem mohou stát vaši cestující. Vývojáři tvrdí, že budou mít reálný cíl cesty a budou se ve voze chovat, jak byste očekávali. Samozřejmostí je autentické ozvučení. Při vší úctě ale nemůžete od novinky očekávat audiovizuální kvality, které nabídne třeba v úvodu zmíněný Bus Simulator 21.

Hra se přitom má nadále rozvíjet, a to nejen o další oficiální tratě, ale i komunitní obsah. Moddeři mohou připravit třeba nové tramvajové soupravy. Není náhodou, že samotní autoři hry ze studia ViewApp dříve tvořili rozšiřující obsah do dalších podobných her. TramSim vyjde na Steamu už 29. října a podporuje i VR headsety. Hru vydává společnost Aerosoft, která se na nejrůznější simulace a simulátory dlouhodobě specializuje.

Nejde samozřejmě ani zdaleka o jedinou podobnou hru. Hromadnou dopravou se můžete projet i v titulech LOTUS-Simulator, Metro Simulator 2020 nebo Train Sim World 2. Pokud ale dáváte přednost domácím linkám, můžete vyzkoušet SIMT Simulator, dnes už legendární mutaci hry Mechanik s částí metra linky C nebo třeba Subway Simulator Prague.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru