Model Builder, Moonlit, Staňte se modelářem ve hře Model Builder

Staňte se modelářem ve hře Model Builder

Vezměte do ruky díly, lepidlo, barvy i štětce a postavte něco úžasného. Ale jen jako

25. 10. 2019
Název: Model Builder Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Stavěli jste někdy modely? Anebo se dokonce této zábavě věnujete ještě dnes. Je to krásný, ale také poměrně nákladný a časově náročný koníček. A nejenže leze do peněz, ale vaše okolí musí být současně poměrně tolerantní k zápachu lepidel a barev a skutečnosti, že si pravděpodobně nejprve z celého pokoje a časem mnohdy z celého bytu uděláte neustále se rozrůstající výstavku.

Nepostradatelnou součástí celého procesu bude i aranžování výsledného díla a jeho umístění do poličky.

Nápad modelařit ve světe videoher se sice zdá být na první pohled poněkud absurdní, jako by popíral samotnou podstatu této zábavy, ale svým způsobem má v něčem i výhody. Eliminuje do značné míry třeba možnost, že je člověk na toto hobby trochu nešikovný. A protože máme rádi netradiční hry, titul Model Builder nás ihned zaujal. Je podobně bizarní jako houbaření v Morels: The Hunt, ale mohl by nakonec být nečekaně zábavný, jako když stavíte neexistující počítač v PC Building Simulatoru.

Na hře pracuje studio Moonlit a míří na PC i konzole. Vyjít by měla koncem příštího roku. Čeká nás vše, co k modelaření patří. Musíme vyjmout všechny dílky, očistit je, pospojovat lepidlem a výsledný model nabarvit a ozdobit. Nepostradatelnou součástí tohoto procesu bude i aranžování výsledného díla a jeho umístění do poličky. Samotní autoři slibují, že si budete moci vyzkoušet vše, na co vám třeba ve skutečnosti chyběly prostředky. Jen protože jde o hru, nemáme ale čekat nic jednoduchého. Stavět virtuální model má být údajně podobná výzva jako ve skutečnosti a tento proces není ničím pro netrpělivé.

Stejně jako ve skutečnosti budete model kompletovat podle návodu a jednotlivé druhy budou různě náročné a vyžadovat odlišné techniky. K dispozici mají být stovky modelů od aut, přes tanky, až po letadla a helikoptéry. Své výtvory budete moci dokonce virtuálně zpeněžit, a získat tak další finance. Dodatečné modely pak slibují autoři uvolňovat v rámci updatů po vydání hry. Stejně tak se bude časem hráč propracovávat k lepším a komplikovanějším nástrojům. Nevím, jak vy, ale ani já jsem nezačínal s airbrushem od Revellu. Ostatně proslulé lepidlo od tohoto výrobce se mihne i v traileru. Každá věc má přitom fungovat a chovat se jako ve skutečnosti. Uvidíme, zda bude stejně náročná hra i na čas, ale minimálně by člověk nemusel čekat, než zaschne barva nebo lepidlo.

Autoři slibují ctít pravidla a postupy skutečného modelaření. Máme prý cítit, jak se zlepšujeme a těšit se i na to, že nás titul za naše úsilí náležitě ocení. Hra bude na počítačích k dispozici pro Windows i Mac. Konzolové verze zatím vývojáři neupřesnili. Polské studio Moonlit má vůbec v oblibě netradiční hry a simulace. Už 14. listopadu vyjde jiný jejich titul – Deadliest Catch: The Game, v němž se staneme rybářem chytajícím kraby v nebezpečných aljašských vodách. Hra vychází ze stejnojmenné dokumentární série stanice Discovery Channel.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru