This Land Is My Land, Staňte se indiánem ve westernové open world stealth akci

Staňte se indiánem ve westernové open world stealth akci

This Land Is My Land je Red Dead Redemption naruby. Podívejte se na první video

1. 5. 2019
Název: This Land Is My Land Vývojář: Platformy:

V únorovém tématu o nových westernových hrách na PC jsme se mimo jiné zmínili i o hře This Land Is My Land. Tu jsme vám poprvé představili v novinkovém souhrnu začátkem července loňského roku a už tehdy vás podle ohlasů hodně zaujala. Nyní máme dobrý důvod se k titulu vrátit, protože v dubnu jej autoři konečně představili na prvních záběrech v pohybu. A co by mohlo být pro některé z vás ještě zajímavější, autoři spustili přihlášky do uzavřené bety.

Ale hezky popořadě. Novinka od studia Game-Labs má nabídnout poněkud odlišný zážitek než třeba Red Dead Redemption 2, protože divoký západ okusíme z perspektivy indiána. V základu se jedná o open world stealth akci, která slibuje živoucí nepřátelský svět, jenž se vyvíjí nezávisle na hráči. Podle vývojářů budeme moci úkoly splnit různými způsoby a unikátní má být pokaždé i prostředí, které se změní, když restartujeme hru. Města vyrostou jinak a tábory se objeví na odlišných místech, podobně jako doly.

Pokud si chcete své území udržet, nezbude vám než pozvednout proti vetřelcům zbraň.

Domorodí obyvatelé čelí přívalu osadníků, kteří jim berou jejich zemi, která jim patřila po generace. Pokud si chcete své území udržet, nezbude vám než pozvednout proti vetřelcům zbraň. Tým navíc láká na propracovanou umělou inteligenci, která bude pohotově reagovat na každou hrozbu. Protivníci si prý osvojí naši taktiku, takže budeme muset strategii měnit za pochodu. Pokud chcete ubránit zemi vašich předků, odkud se vás snaží osadníci vyhnat, musíte je přechytračit, jelikož nepřátelé budou údajně schopní spolupracovat. No uvidíme, to už jsme někde slyšeli.

Pokud jde o rozlohu zdejšího světa, velikostí mapy má údajně překonat Skyrim. V kombinaci s dynamicky se rozvíjejícím prostředím bychom se tak mohli dočkat poměrně zajímavých kulis. Hru zasazenou do pozdního 19. století vyvíjí ukrajinský tým, který má na svědomí třeba hry ze strategické série Ultimate General nebo námořní on-line titul Naval Action. Hlavní hrdina se bude podle staršího preview magazínu Polygon ohánět tradičními zbraněmi i těmi moderními. Má přitom představovat jakousi směsici kmenů, které reprezentuje.

Vývojáři podle svých slov nemohli najít žádné dobré hry, které by nás nechaly ujmout se domorodého válečníka. Proto se rozhodli jednu takovou udělat. Pokud jde o inspiraci, autoři se přitom odvolávají i na tvorbu Karla Maye a obecně evropský pohled na westernovou tématiku, který akcentuje indiány především jako oběti a osadníky vidí spíš jako agresory, což nebylo pro americkou literaturu ani hollywoodskou produkci dříve běžné.

This Land Is My Land se pochopitelně nemůže pochlubit obrovským týmem ani rozpočtem jako Red Dead Redemption 2. Spíš než na akci novinka spoléhá na plížení a tichou likvidaci protivníků. Budete vyrábět návnady a pasti, plížit se ve stínech a snažit se vyvolat paniku. Steatlh má být podle autorů nedílnou součástí asymetrického boje, což je údajně jedna z mála fungujících taktik, když čelíte silnějšímu nepříteli. Otevřený souboj bude nebezpečný, zatímco tichou sabotáží můžete odrovnat i zdánlivě neporazitelného soupeře.

Pomocnou ruku vám mohou podat spojenci řízení umělou inteligencí. Můžete je vyslat na průzkum, pomohou vám s výrobou užitečných předmětů a před útokem odvedou pozornost.

Multiplayer hra nenabídne, jde o čistý singl, ale pomocnou ruku vám mohou podat spojenci řízení umělou inteligencí. Můžete je vyslat na průzkum, pomohou vám s výrobou užitečných předmětů a před útokem odvedou pozornost. Indiánské války jsou známé svou brutalitou, která si vyžádala i životy nevinných. Masakrům žen a dětí se ale vývojáři vyhnou, ani jedni ve hře nebudou. Domorodci je poslali dál za západ, zatímco děti a ženy osadníků ještě nejsou na místě, což je taková šikovná klička, jak se vyhnout potenciální kontroverzi. Autoři zdůrazňují, že dělají hru, nikoli simulaci, realisticky ale chtějí ztvárnit okamžik, kdy indiáni stojí na křižovatce dějin a musí se buď podvolit a stát se součástí “moderního” světa, anebo čelit zániku vlastní kultury.

Pokud jde o avizovanou betu, nezávislý tým umožňuje přihlásit se do uzavřeného testu. Ale pozor, tohle není žádné “maskované” demo, varují autoři. Zapojením do bety se očekává, že hráč skutečně poskytne studiu nějakou zpětnou vazbu a bude s týmem spolupracovat na vylepšení projektu. Cílem je pochopitelně vychytat maximum chyb, bugů a problémů, s nimiž je třeba v rámci testu počítat a ne na ně jen nadávat. Pokud nebudete aktivní, budete z betaverze vyřazeni, varují vývojáři.

V tuto chvíli míří hra pravděpodobně jen na PC, ale nikdo nevyloučil, že bychom se mohli dočkat i verzí pro konzole. Podle traileru by měla vyjít ještě na jaře 2019, čemuž se ovšem zdráháme uvěřit. Ale rádi se necháme překvapit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru