Cyberpunk 2077, CD Projekt, Stabilita Cyberpunku je dle vývojářů na uspokojivé úrovni

Stabilita Cyberpunku je dle vývojářů na uspokojivé úrovni

Docela spokojeni jsou i s celkovým výkonem. Čísla prodejů z PS Storu zatím nezveřejní

Zdroj: CD Projekt RED
28. 6. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Kolem Cyberpunku 2077 je díky dění na PS Storu a Xbox Storu v posledních dnech zase živo. V prvním případě oslavila hra návrat do distribuce, v tom druhém už nebudou moci hráči brzy počítat s automaticky vyřízenou žádostí o vrácení peněz. Ať už se ale váš vztah vůči zmiňované hře a jejím autorům z CD Projektu RED nachází v jakémkoliv rozpoložení, situace se zřejmě začíná zlepšovat a polští vývojáři budou moci napnout více sil k přípravě dalšího obsahu a next-gen vylepšení. Naznačil to prezident společnosti Adam Kiciński na konferenci GPW Innovation Day, odkud veřejnosti vzkázal, že je z jeho pohledu hra po stránce stability na uspokojivé úrovni a docela spokojeno je prý vedení i co se týče celkového výkonu.

Zdroj: Piotr Nielubowicz a Adam Kiciński, CD Projekt

Hned obratem ale Kiciński dodal, že tým neúnavně opravoval spoustu chyb a grafických nedostatků, v čemž samozřejmě bude pokračovat, včetně odstraňování závad v herních mechanismech, na které poukazují hráči. „Kiciński uvedl, že na vývoji hry pracuje více než 600 lidí, přičemž velká část z nich stále odstraňuje chyby a další připravuje aktualizace a verzi pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series,“ říká web polské TVN24. Nemalá část zaměstnanců – údajně kolem 100 lidí – dále vyvíjí karetní hru Gwent a 50 lidí ve studiu Spokko vyrábí mobilní titul The Witcher: Monster Slayer, který se chystá na uvedení ostré verze v průběhu léta. Jak už zaznělo dřív, zbylí členové týmu pracují na prototypech nadcházejícího velkého titulu, na kterém se ale s největší pravděpodobností nezačne pracovat dřív než příští rok.

Zástupci CD Projektu se vyjádřili také k obnovení dostupnosti prodeje hry na PlayStation Storu a uvedli, že už má k dispozici údaje o prodejích za první dva dny. Podle finančního ředitele Piotra Nielubowicze je ale společnost nebude zveřejňovat, dokud nebude dosaženo některého z vytyčených milníků. „Podrobné dílčí údaje o prodejích neposkytujeme. Údaje zveřejňujeme, když dosáhnou milníků, nebo když se nashromáždí určitá částka. Proto tyto výsledky po dvou dnech nebudeme veřejně komentovat,“ řekl Nielubowicz. Z druhé strany pak finanční ředitel očekává, že konečná verze žaloby – které CD Projekt RED čelí ve sporu se skupinou investorů – bude k soudu podána v nadcházejících dnech, kdy se snad vývojáři konečně dozví výši pohledávek, kterou po nich skrze soudní řízení investoři požadují zaplatit. „Teď ji jednoduše neznáme,“ dodal lakonicky Nielubowicz a poukázal tím na jednu z nejasností kolem zmiňovaného soudního sporu, který započal jen několik dní po loňském uvedení hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru