Square Enix láká na nový sci-fi projekt Outriders

Na E3 bychom se měli také dočkat Fable 4 a třetí hry ze světa Vampire: The Masquerade

5. 6. 2019
Název: Outriders Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 4. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Týden před E3 je tradiční generálkou na to, co nás čeká, až konference doopravdy začne. Všude se doslova povalují menší či větší drobečky informací, které jsou mnohdy poměrně zásadní, jen k nim v danou chvíli neexistuje nic dalšího, co by stálo za doplnění. Sesbírali jsme proto několik témat, aby vám nic neuniklo a my se měli v následujících dnech k čemu odkazovat. Letošní E3 se dá bez velkého otálení prohlásit za zahájenou.

Fable 4

Dáme-li stranou množící se informace o Watch Dogs Legion, případně data vydání některých titulů jako Surge 2 (září) nebo Shenmue III (odsun na listopad), objevily se také další nepotvrzené detaily o očekávaném Fable 4. Už z dřívějška se můžeme domnívat, že hra vzniká ve studiu Playground Games, které dosud pracovalo pouze na sérii Forza Horizon, a že by mělo jít o plnohodnotný titul s velkým rozpočtem. Aktuální únik má pocházet z videa, které by mělo sloužit k prezentaci hry během konference Microsoftu na E3, nicméně video bylo rychle smazáno a viděla ho jen hrstka lidí. Byl však mezi nimi redditor s přezdívkou LagSwag1, který se o domnělé detaily podělil a logicky tak rozvířil poměrně výživnou debatu.

V duchu předchozích her by se ale Fable 4 nemělo snažit být za každou cenu hrdinskou hrou.

Nové Fable by totiž mělo nabídnout možnost přepínat mezi first person a third person perspektivou. Čeká nás údajně propracovaný editor postavy a blíže nespecifikované nástroje pro stavbu měst. Ta by měla být kardinální součástí příběhu, vzhledem k tomu, že herní svět Albionu byl zničen a je třeba vybudovat novou říši. V duchu předchozích her by se ale Fable 4 nemělo snažit být za každou cenu hrdinskou hrou – hlavní questovou linku prý budou moci hráči zcela ignorovat a dělat si, co chtějí. Na svůj návrat se mohou těšit i některé známé postavy z předchozích dílů, což by měly dovolit blíže nespecifikované hrátky s časem.

Outriders

Další titul, který by se měl na E3 představit, je Outriders. V tomto případě se už můžeme odkázat na oficiální zdroj, vzhledem k tomu, že na titul lákají samotní lidé ze Square Enix, nepotvrdili však, zda na hře skutečně pracují lidé z People Can Fly. Krátký teaser ale skutečně funguje jenom jako pozvánka ke sledování tiskové konference v úterý 11. června ve 3 hodiny ráno našeho času a nepřináší žádné nové informace. Je nicméně důležité připomenout, že Outriders nejsou hrou, která by se objevila zčistajasna. Účty hry na sociálních sítích jsou živé od května tohoto roku a dávají vytušit, co nás v případě hry vlastně čeká.

V květnu 2076 odstartuje ze Země koráb Flores s 500 000 lidmi v kryogenických kapslích a vyrazí na svou cestu k planetě Enoch. Ta má být poslední nadějí lidstva poté, co naší domovskou planetu stihne blíže nepopsaná katastrofa. Podle dalších úryvků z deníku kapitána lodi Flores jsme se pak mohli dozvědět o tom, že přibližně 2000 lidí cestu nepřežilo, že se loď dostala přinejmenším jednou do drobných problémů a hlavně – že ztratila svůj kontakt se Zemí, který se již nepodařilo navázat. I tak ale Flores k Enochu dorazil a na tiskovce Square Enixu se dozvíme, co čeká lidstvo na povrchu, případně zda se jim podaří zažehnout plamen nové civilizace.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York

Poslední hrou v tomto balíku je titul od polského studia Draw Distance, které bylo dříve známé jako iFun4All a vytvořilo zábavnou hru Serial Cleaner, ve které jste museli rychle vyčistit místo činu vašeho nadřízeného – sériového vraha. Teď se však Poláci dostali k legendárnímu Vampire: The Masquerade a chystají singleplayerovou příběhovou hru pro PC a Switch, založenou na páté edici zmiňované hry. Hráči se v ní přesunou do New Yorku, přidají se k jednomu ze známých klanů a budou dělat… Vlastně pořádně nevíme, co budou dělat, ale vzhledem k tomu, že jde o hru o upírech, není těžké si herní náplň představit.

Oznámení, doprovázené kratičkým teaserem, je nicméně zajímavé z jiného důvodu. Jde už totiž o třetí hru z tohoto univerza, na které se pracuje, což musí být pro fanoušky naprostou nirvánou. Jen pro připomenutí – zbývajícími dvěma kousky jsou Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 od Hardsuit Labs a dosud nepojmenované RPG od studia Big Bad Wolf (tvůrci The Council), které bude vydávat Bigben, a i o něm bychom se měli na E3 dozvědět víc.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru