Outriders, Square Enix, Square Enix láká na nový sci-fi projekt Outriders

Square Enix láká na nový sci-fi projekt Outriders

Na E3 bychom se měli také dočkat Fable 4 a třetí hry ze světa Vampire: The Masquerade

5. 6. 2019
Název: Outriders Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 4. 2021

Týden před E3 je tradiční generálkou na to, co nás čeká, až konference doopravdy začne. Všude se doslova povalují menší či větší drobečky informací, které jsou mnohdy poměrně zásadní, jen k nim v danou chvíli neexistuje nic dalšího, co by stálo za doplnění. Sesbírali jsme proto několik témat, aby vám nic neuniklo a my se měli v následujících dnech k čemu odkazovat. Letošní E3 se dá bez velkého otálení prohlásit za zahájenou.

Fable 4

Dáme-li stranou množící se informace o Watch Dogs Legion, případně data vydání některých titulů jako Surge 2 (září) nebo Shenmue III (odsun na listopad), objevily se také další nepotvrzené detaily o očekávaném Fable 4. Už z dřívějška se můžeme domnívat, že hra vzniká ve studiu Playground Games, které dosud pracovalo pouze na sérii Forza Horizon, a že by mělo jít o plnohodnotný titul s velkým rozpočtem. Aktuální únik má pocházet z videa, které by mělo sloužit k prezentaci hry během konference Microsoftu na E3, nicméně video bylo rychle smazáno a viděla ho jen hrstka lidí. Byl však mezi nimi redditor s přezdívkou LagSwag1, který se o domnělé detaily podělil a logicky tak rozvířil poměrně výživnou debatu.

V duchu předchozích her by se ale Fable 4 nemělo snažit být za každou cenu hrdinskou hrou.

Nové Fable by totiž mělo nabídnout možnost přepínat mezi first person a third person perspektivou. Čeká nás údajně propracovaný editor postavy a blíže nespecifikované nástroje pro stavbu měst. Ta by měla být kardinální součástí příběhu, vzhledem k tomu, že herní svět Albionu byl zničen a je třeba vybudovat novou říši. V duchu předchozích her by se ale Fable 4 nemělo snažit být za každou cenu hrdinskou hrou – hlavní questovou linku prý budou moci hráči zcela ignorovat a dělat si, co chtějí. Na svůj návrat se mohou těšit i některé známé postavy z předchozích dílů, což by měly dovolit blíže nespecifikované hrátky s časem.

Outriders

Další titul, který by se měl na E3 představit, je Outriders. V tomto případě se už můžeme odkázat na oficiální zdroj, vzhledem k tomu, že na titul lákají samotní lidé ze Square Enix, nepotvrdili však, zda na hře skutečně pracují lidé z People Can Fly. Krátký teaser ale skutečně funguje jenom jako pozvánka ke sledování tiskové konference v úterý 11. června ve 3 hodiny ráno našeho času a nepřináší žádné nové informace. Je nicméně důležité připomenout, že Outriders nejsou hrou, která by se objevila zčistajasna. Účty hry na sociálních sítích jsou živé od května tohoto roku a dávají vytušit, co nás v případě hry vlastně čeká.

V květnu 2076 odstartuje ze Země koráb Flores s 500 000 lidmi v kryogenických kapslích a vyrazí na svou cestu k planetě Enoch. Ta má být poslední nadějí lidstva poté, co naší domovskou planetu stihne blíže nepopsaná katastrofa. Podle dalších úryvků z deníku kapitána lodi Flores jsme se pak mohli dozvědět o tom, že přibližně 2000 lidí cestu nepřežilo, že se loď dostala přinejmenším jednou do drobných problémů a hlavně – že ztratila svůj kontakt se Zemí, který se již nepodařilo navázat. I tak ale Flores k Enochu dorazil a na tiskovce Square Enixu se dozvíme, co čeká lidstvo na povrchu, případně zda se jim podaří zažehnout plamen nové civilizace.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York

Poslední hrou v tomto balíku je titul od polského studia Draw Distance, které bylo dříve známé jako iFun4All a vytvořilo zábavnou hru Serial Cleaner, ve které jste museli rychle vyčistit místo činu vašeho nadřízeného – sériového vraha. Teď se však Poláci dostali k legendárnímu Vampire: The Masquerade a chystají singleplayerovou příběhovou hru pro PC a Switch, založenou na páté edici zmiňované hry. Hráči se v ní přesunou do New Yorku, přidají se k jednomu ze známých klanů a budou dělat… Vlastně pořádně nevíme, co budou dělat, ale vzhledem k tomu, že jde o hru o upírech, není těžké si herní náplň představit.

Oznámení, doprovázené kratičkým teaserem, je nicméně zajímavé z jiného důvodu. Jde už totiž o třetí hru z tohoto univerza, na které se pracuje, což musí být pro fanoušky naprostou nirvánou. Jen pro připomenutí – zbývajícími dvěma kousky jsou Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 od Hardsuit Labs a dosud nepojmenované RPG od studia Big Bad Wolf (tvůrci The Council), které bude vydávat Bigben, a i o něm bychom se měli na E3 dozvědět víc.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru