Spravujte vlastní úl v netradiční budovatelské strategii

Spravujte vlastní úl v netradiční budovatelské strategii

Hive Time z vás udělá manažera včelího roje. Budete ochraňovat královnu a hromadit pyl

15. 1. 2020

Se včelami se něco zřejmě děje. Nedávno jsme tu měli first person dobrodružství Bee Simulator, teď se do úlu vrátíme prostřednictvím strategie Hive Time. Jedno se o mix budovatelské hry a manažeru. Vaším úkolem je postavit úl a získat cenný med. Musíte se starat o svůj roj a zajistit přežití kolonie a její budoucnost s pomocí královny. To znamená nekonečné shánění pylu, rozrůstání úlu a péči o budoucí včelí pokolení. Stejně jako v Bee Simulatoru na vás mohou zaútočit proradné včely, ale na vaši rodinu číhají i další nebezpečí.

Autoři o Hive Time otevřeně říkají, že jejich titul si na žádnou realistickou simulaci nehraje, tady jde hlavně o zábavu. Ostatně stačí se podívat na obrázky nebo na video. V úlu nechybí “dětské pokojíčky”, včelky nosí helmy a mají vlastní postýlky. Prostě trochu jako Včelce Máje.

Doporučená cena je 10 dolarů, ovšem záleží jen na vás, zda se touto hladinou skutečně budete řídit.

Hra je k dispozici na portálu itch.io a čistě teoreticky si ji můžete stáhnout i zadarmo. Nicméně správně byste měli zaplatit tolik, kolik uznáte za vhodné. Doporučená cena je v tomto případě 10 dolarů, ovšem záleží jen na vás, zda se touto hladinou skutečně budete řídit. Podle vývojářů to odpovídá jejich přesvědčení o úsilích, které do hry vyložili. V ideálním světě by však podle nich neměly lidem bránit žádné finanční bariéry.

Libovolný obnos můžete zaplatit i za soundtrack na Bandcampu s tím, že pokud skutečně zaplatíte, polovinu příjmů plynoucích z transakce obdrží organizace Bumblebee Conservation Trust. Pokud jde o Steam, na ten se počin vůbec nechystá. Důvodem je právě možnost nabídnout hru za flexibilní cenovku, ale také nezávislost na účtu a dalším klientu.

Pokud byste stran štědré cenové politiky měli pochybnosti, zda je hra vlastně hotová, autoři slibují, že Hive Time je kompletní titul. Samozřejmě se ale dočká další péče, podpory a vylepšení. Na základní kostře se však nic měnit nebude. Vývojáři také radí, abyste se nebáli experimentovat a bedlivě sledovali, jaké následky přináší vaše počínaní. Některé dopady totiž nemusí být zřejmé ihned.

Hive Time je k dispozici pro Windows, Mac i Linux. Hra vyšla v polovině prosince a soudě i podle ohlasů v diskuzi je o ní příkladně postaráno. Podobně jako řada jiných takových nápadů se i tento zrodil z takzvaného game jamu. Prototyp si ostatně můžete sami osahat, je také k dispozici ke stažení. Hive Time možná není velký titul, neosloví miliony hráčů ani se mu nedostane větší pozornosti. Zpracovává ale originální téma, a to je právě ten důvod, proč se vyplatí sledovat i nezávislé hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru