Spoluautoři Halo Infinite představují variaci na Inside

Nová logická plošinovka se pokusí přiblížit hitu od Playdead, ale vezme nás spíš ven

20. 3. 2019
Název: Stela Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Pokud vyhledáváte hry jako Inside od dánského studia Playdead, máme pro vás tip na podobnou atmosférickou logickou plošinovku, která by vás mohla zaujmout. Jmenuje se Stela a vyjít by měla ještě letos na PC a Xboxu One. Autoři ze studia SkyBox Labs nás lákají na výpravné dobrodružství o mladé ženě, v jejíž kůži se hráči stanou svědky zkázy tajemného starého světa. Titul se v těchto dnech prezentuje na akci GDC v kalifornském San Franciscu a je součástí programu [email protected] od Microsoftu pro nezávislé hry.

Nezávislé kanadské studio SkyBox Labs spolupracovalo s Microsoftem už v minulosti. Pomáhali například s remastery Age of Empires, ale i s Halo 5: Forge nebo Minecraftem. A v současnosti spolupracují i na Halo Infinite. Ale zpátky ke Stele. Podobně jako v jiných příbuzných hrách bude hlavní hrdinka překonávat překážky v podobě hádanek, akrobatických pasáží i nepřátel v rozkládajícím se světě. Puzzly mají být náročné, zdejší monstra nebezpečná a vývojáři slibují i zajímavý soundtrack.

Samotní autoři dávají hře nálepku “umělecká”, což zní dost sebevědomě, ale asi chápeme, co tím myslí a proč ji takto nazývají. Právě na pohled evokuje novinka vzor v podobě Inside nejvíc, ale na rozdíl od něj chce častěji střídat prostředí i roční období a vzít nás spíš ven než dovnitř. Tato inspirace by se ale mohla rovněž stát autorům osudnou. Inside byl mimořádně povedený titul a i když se mu pokusili přiblížit mnozí, jen málokdo v tomto snažení zatím skutečně uspěl.

Podobně jako v žánrové klasice Another World tu budeme zřejmě podle prvních ohlasů častěji před něčím utíkat a nebezpečí se vyhýbat než nepřátele konfrontovat přímo. Stela už má v tuto chvíli profil na Steamu, ale po přesnějším datu vydání nebo dalších podrobnostech byste se zatím pídili marně. Snad se o další detaily tým podělí ještě v průběhu GDC, což rozhodně není vyloučené.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru