Disintegration, Private Division, Spoluautor Halo odhalil novou sci-fi akci Disintegration

Spoluautor Halo odhalil novou sci-fi akci Disintegration

Divize Take-Two ulovila další potenciální nezávislý hit. Doplní The Outer Worlds a Ancestors

11. 7. 2019
Název: Disintegration Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 16. 6. 2020

Společnost Private Division právě oznámila nový titul nazvaný Disintegration, na kterém pracuje nezávislé studio V1 Interactive. Jedná se o first person sci-fi akci, která bude v plné parádě představena příští měsíc na německém veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem. A proč byste se vlastně měli o tento debut zajímat? Stojí za ním spoluautor ságy Halo Marcus Lehto, který v Bungie pracoval na nejvyšších pozicích v letech 1997 až 2012. Před pěti lety založil tým V1 Interactive a nyní nás konečně nechává nahlédnout do toho, na čem vlastně studiu pracuje.

I když je plnohodnotné oznámení teprve před námi a konkrétně připadá na 19. srpna, autoři slibují, že hra vyjde už příští rok.

Příležitost vytvořit nejen novou hru, ale celý nový tým byla podle něj vzrušující. Prezident a game director v jedné osobě říká, že se nemůže dočkat, až s titulem příští měsíc seznámí zbytek světa. A spolupráci s ambiciózním týmem si pochvaluje i vydavatel Private Division, což je stále relativně nový label spadající pod Take-Two Interactive, který se zaměřuje je na zajímavé a slibné nezávislé hry. V portfoliu firmy, která funguje od roku 2017, byste ostatně našli očekávané novinky jako Ancestors: The Humankind Odyssey od Panache Digital Games nebo The Outer Worlds od Obsidian Entertainment.

“Máme štěstí, že můžeme pracovat s někým, jako je Marcus, herní ikonou, jejíž kreativita ovlivnila celé odvětví,” říká šéf Private Division Michael Worosz. Věří proto, že Disintegration bude dalším unikátním titulem v lineupu vydavatele. I když je plnohodnotné oznámení teprve před námi a konkrétně připadá na 19. srpna, autoři slibují, že hra vyjde už příští rok, má spuštěný oficiální web, k dispozici je první teaser a když se ponoříte trochu hlouběji do vod internetu, vylovíte i pár dalších zajímavostí nad rámec oficiální tiskovky.

Studio V1 Interactive tvoří tým zkušených vývojářů, kteří pracovali na sériích jako Halo, SOCOM, Destiny a mnoha dalších. A kupříkladu loni v prosinci se na svém blogu těsně před akcí The Game Awards, kde se prezentovaly jiné dvě hry od Private Divison (The Outer Worlds a Ancestors: The Humankind Odyssey), pochlubili autoři malou ochutnávkou z vlastního projektu. Obrázek zdevastovaného světa doplnili informací, že jde jen o fragment z velkého světa.

Nebylo by tak určitě s podivem, kdyby jejich novinka vzhledem k minulosti autorů připomínala nejen Halo, ale i Destiny anebo třeba kooperativně-kompetitivní sci-fi akci Scavengers od studia Midwinter Entertainment, která se shodou okolností představila také na akci The Game Awards 2018. A my jsme si ji zahráli před pár týdny na veletrhu E3, kde nás opravdu nadchla. Úsměvné přitom je, že i na ní dělají bývalí autoři série Halo, nicméně jde o veterány z týmu 343 Industries.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru