Doom, id Software, Spoluautor Dooma svému hitu nadělí nové rozšíření

Spoluautor Dooma svému hitu nadělí nové rozšíření

Sigil je neoficiální duchovní nástupce čtvrté epizody. Vyjde v únoru

10. 12. 2018
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 12. 1993

John Romero nás přestal napínat a konečně nám představil svůj nový projekt. Jde o neoficiálního duchovního nástupce čtvrté epizody ze hry Ultimate Doom, který se jmenuje Sigil. Část fanoušků hýří nadšením, početná je ale i skupina těch zklamaných. Sigil je Romerovým dárkem k 25. narozeninám Dooma a jak sám píše, jde o megawad, který obsahuje 9 singlových úrovní 9 multiplayerových map. Romero coby jeden z původních autorů hry a spoluzakladatel studia id Software vydá svůj nový počin úplně zdarma, ale ještě chvíli si na něj budeme muset počkat. K dispozici má být až v polovině února, přičemž se neobejdete bez původní hry. Duchovní nástupce čtvrté epizody má navázat přesně tam, kde originál skončil.

Kromě bezplatného modu jsou v prodeji i dvě limitované fyzické edice pro fanoušky od Limited Run Games. Jejich součástí bude hudba od amerického skladatele a kytaristy, který si říká Buckethead. Základní sběratelka dále kromě velké krabice s artworkem od Christophera Lovella obsahuje USB disk o velikost 16 GB ve tvaru diskety, na němž samozřejmě najdete samotný megawad i nějaké další materiály. Navrch se můžete těšit ještě na pár samolepek. Ta lepší edice je navíc očíslovaná a podepsaná samotným Romerem. Dále pak ukrývá materiály o tvorbě původní hry i nového rozšíření. V krabici najdete rovněž obrázek Christophera Lovella podepsaný tímto ilustrátorem, tématickou minci, tričko Sigil a sošku, která znázorňuje proslulou hlavu Johna Romera napíchnutou na kůl.

Není to ostatně poprvé, kdy se Romero k Doomovi jako designér vrací. Kromě toho, že ho pravidelně hraje, už v minulosti představil pár moderních variací na téma starších map. Paradoxní nicméně je, že v tuto chvíli máme k dispozici více informací o limitovaných edicích a jejich obsahu než samotné hře. Početně omezené sběratelky si lze objednat ode dneška až do 24. prosince a stojí 40, respektive 166 dolarů. K dispozici chvíli nebylo žádné video, ba dokonce ani screenshoty ze hry. Na oboje už se ale můžete podívat a sami posoudit, jak se vám tento “návrat na místo činu” v podání původního spolupachatele líbí. Romero dokonce streamoval Sigil na svém Twitchi.

Pětadvacáté výročí Dooma si připomněl i jeho programátor a další zakladatel id Software John Carmack v obsáhlém příspěvku na Twitteru. A se svou troškou do mlýna pochopitelně přispěchalo také samotné studio, které dnes vlastní ZeniMax Media, do jehož portfolia spadá i Bethesda, Arkane, MachineGames nebo Tango Gameworks. Tým si 25 let od vydání prvního Dooma připomíná speciálním videem a láká nás, abychom se přidali do nového fanklubu, který sídlí na adrese SlayersClub.com. Účastníci tohoto programu se mohou těšit na všemožné zajímavé odměny a akce.

John Romero dnes představí svou novou hru

Kdo je John Romero

Americký herní vývojář se narodil v říjnu 1967. Nejvíc se proslavil ve studiu id Software, které založil v únoru 1991 s Adrianem Carmackem, Johnem Carmackem a Tomem Hallem. Jednapadesátiletý designér a programátor je podepsaný pod hity jako Wolfenstein 3D, Hexen, Doom, Doom II či Quake. Je mu připisováno autorství termínu deathmatch. Po opuštění id Software měla být jeho mistrovským dílem akce Daikatana od studia Ion Storm, vývoj titulu ale provázely odklady i kontroverzní kampaň a na předchozí úspěchy Romera nenavázat nedokázala. V posledních letech se John věnoval spíše nízkorozpočtovým hrám, které nezaznamenaly takový ohlas jako jeho tvorba v devadesátých letech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru