John Romero: Vytvořit tak dobrou hru jako DOOM je hrozně těžké

Spoluautor Dooma a Quaka dělá strategii s Paradoxem

John Romero s manželkou se pustili do nové hry

2. 4. 2019

John a Brenda Romerovi se spojili se společností Paradox Interactive a pracují na nové strategické hře. Má jít o úplně novou IP, která bude výsledek jednoho z nejnepravděpodobnějších partnerství, jaké si asi skalní fanoušci Romera i Paradoxu dokázali představit. Výsledek by ale třeba mohl být o to originálnější.

Faktem v každém případě je, že zatímco John strategiím z pohledu produkce moc neholdoval, Brenda má zkušenost s vývojem příbuzných her jako Jagged Alliance nebo Tom Clancy’s Ghost Recon: Commander pro Facebook.

Šéfka Paradox Interactive Ebba Ljungerud si spolupráci s legendami herní branže Johnem a Brendou pochvaluje s tím, že na jejich hrách jsme všichni vyrůstali a obdivujeme je. Studiu Romero Games chce Paradox na oplátku poskytnout své know how coby tým složený z odborníků na strategie. Výsledkem má být něco opravdu jedinečného.

Z partnerství se těší i Brenda Romero. “Tohle je projekt, na kterém jsme chtěli dělat už dlouho,” uvedla s tím, že Paradox jim pomůže tento sen proměnit ve skutečnost. “Už se nemůžeme dočkat, až všem povíme víc,” dodala. Na další podrobnosti je však tisková zpráva skoupá.

Budoucí aktuality se mají časem objevit na webu www.romeroxparadox.com, kde se rovněž můžete přihlásit k odběru novinek, aby vám nic neuniklo. Stránka slibuje, že více se dozvíme už před E3.

Romero Games coby společný podnik manželů Romerových už má na kontě třeba hru Gunman Taco Truck. Pod jeho hlavičkou vyjde i Sigil, duchovní pokračování čtvrté epizody Dooma. Vydání Sigil bylo v únoru odloženo na duben. Jde o Romerův dárek k 25. výročí vydání Dooma.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru