Společnosti Take-Two a Embracer chystají stovky her

Společnosti Take-Two a Embracer chystají stovky her

Americký i evropský gigant vyrukoval s majestátními plány. První chystá 93 her, druhý 118

Zdroj: Rockstar Games
21. 5. 2020

Další dvě společnosti nás prostřednictvím finančních výsledků nechaly nahlédnout do svých budoucích plánů. Jsou jimi Take-Two Interactive, pod nějž spadají 2K, Rockstar Games nebo Private Division, a gigant Embracer Group, který tvoří THQ Nordic, Deep Silver, Saber Interactive nebo Koch Media. V obou případech nás čekají desítky a desítky nových titulů.

Take-Two Interactive: 93 nových her během pěti let

Prezident Take-Two Karl Slatoff se nechal slyšet, že celá skupina se chystá během následujících pěti let vydat 93 her, z nichž 47 je postaveno na už existujících značkách a 46 je úplně nových. Patnáct z nich vyjde na nové platformy. Jde podle něj o nejsilnější portfolio v historii společnosti. Drtivou většinu z těchto her, 63 titulů, tvoří ty velké pro hardcore hráče, 17 z nich má arkádovou povahu a 13 míří spíš na casual zákazníky. Celkem 72 ze všech 93 her je plánováno na PC, konzole a streamovací platformy. Sedm z nich bude dostupných současně také na mobily a výhradně na mobily pak míří dalších 21 her. Klasicky koupit půjde 67 z 93 her a 26 bude využívat model free-to-play.

Ne všechny hry se nakonec musí dočkat vydání, případně dorazí na trh později. Jiné naopak mohou portfolio chystaných titulů teprve rozšířit, upozornil Slatoff. Generální ředitel Take-Two Strauss Zelnick odmítl potvrdit, zda se mezi zmíněnými hrami nachází také další díl série Grand Theft Auto. Podle Slatoffa ale portfolio obsahuje tituly od všech společností včetně Rockstaru. Grand Theft Auto V už má na kontě 130 milionů expedovaných kopí a Red Dead Redemption 2 pak 31 milionů. Ještě letos Take-Two vydají akci Disintegration, golf PGA Tour 2K21 nebo remake první Mafie. Do jejich portfolia spadají slavné značky jako BioShock, Borderlands, Civilization, GTA, Mafia, Max Payne, NBA 2K, Red Dead nebo XCOM.

Embracer Group: 118 her ve vývoji a 69 z nich neoznámených

Pozadu ale nezůstává ani evropský gigant Embracer Group. Ten se v poslední finanční zprávě pochlubil, že má ve vývoji dokonce přes 118 her a 69 z nich ještě přitom ani neoznámil. I tato společnost věří, že má jedno z nejsilnějších portfolií v celém odvětví, čemuž není vzhledem k této matematice těžké uvěřit. Už tak masivní moloch se nedávno rozrostl o společnost Saber Interactive, která sama o sobě zaměstnává přes 600 lidí v několika pobočkách. Na cestě má Embracer hry jako Desperados III, Destroy All Humans! nebo Wasteland 3. Firma si také pochvaluje, jak dobře se přizpůsobila aktuálním omezením v souvislosti s pandemií nemoci Covid-19.

Embracer má aktuálně tvořit pět dceřiných společností a 31 studií po celém světě. Jsou mezi nimi například týmy Dambuster Studios, Gunfire Games, Piranha Bytes, Tarsier Studios, THQ Barcelona, Volition, bratislavští Nine Rocks Games nebo pražští Warhorse Studios. Portfolio Embracer z velké části tvoří nejen nové IP, ale také slavné značky, které firma získala v uplynulých letech prostřednictvím nejrůznějších akvizic a aukcí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru