Společnost NetEase získala studio Quantic Dream

Po menšinovém podílu a spekulacích přichází potvrzení. NetEase má první evropské studio

Zdroj: Quantic Dream
31. 8. 2022

Čínská společnost NetEase před krátkou chvílí oznámila, že získala studio Quantic Dream, autory oblíbených filmově laděných adventur jako Heavy Rain, Beyond: Two Souls nebo Detroit: Become Human. Informace přišla prostřednictvím tiskové zprávy (přes Gematsu), v níž se potvrzuje, že jde o první evropské herní studio, které připadne pod hlavičku zmíněné společnosti, ve skutečnosti ale zpráva není příliš překvapivá. NetEase už v roce 2019 získal v Quantic Dream podíl, svůj vliv postupně zvyšoval a zkraje letošního roku přišel renomovaný insider Tom Henderson s informací, že k akvizici dojde v dohledné budoucnosti. Jak patrně očekáváte, tisková zpráva uvádí, že bez ohledu na změnu vnitřní struktury zůstává Quantic Dream nezávislým subjektem, které bude vyvíjet hry pro všechny platformy a i nadále pokračovat ve své vydavatelské činnosti ve spolupráci s dalšími studii.

„Jsme nadšení, že můžeme společně s Quantic Dream zahájit novou vzrušující etapu růstu, kterou spojuje naše společná vize, vzájemná důvěra a respekt,“ uvádí v tiskové zprávě generální ředitel společnosti NetEase William Ding. Dále potvrzuje, že NetEase splní svůj závazek, nechat studiu Quantic Dream volné pole působnosti, aby mohli vývojáři naplno rozvinout svůj potenciál a ještě jim v jejich práci pomoci vylepšením celkového zázemí a finanční situace. „Společnosti NetEase se otevírají nekonečné možnosti, které by mohly nově pomoci definovat zážitek z interaktivní zábavy, který chceme poskytnout hráčům po celém světě,“ uzavřel svou část Ding.

Zakladatel a generální ředitel studia Quantic Dream David Cage pak reagoval v obdobném optimistickém duchu a vyjádřil své potěšení z uzavření svazku, který stojí na základech dřívější spolupráce. „Společnost NetEase respektuje naší tvůrčí svobodu, odhodlání i vášeň každého jednoho zaměstnance našeho rozmanitého týmu,“ potvrdil Cage. Akvizice pak podle jeho slov pomůže urychlit vizi, kterou nyní sdílí jako skupina, a to vytvářet přelomové tituly dotýkající se lidí na emocionální úrovni. Na tomto místě se sluší připomenout, že jediným oficiálně oznámeným titulem, na kterém Quantic Dream pracuje, je Star Wars Eclipse, v zákulisí se ale spekuluje ještě minimálně o dvou projektech s kódovými označeními Spellcaster a Dreamland. Právě Spellcaster má být mobilní titul, na kterém má Quantic Dream úzce spolupracovat se svým novým majitelem, zatímco Dreamland má být fantasy středověkou záležitostí, patrně vycházející z humorného dema The Dark Sorcerer z roku 2013.

David Cage v závěru své části ještě připomíná, že z akvizice budou mít plný prospěch zaměstnanci, kterým byl před časem nabídnutý významný podíl na kapitálu celého studia, jako další forma odměny za odvedenou práci. Vysílá tím signál i vůči kritikům Quantic Dream a poměrů ve společnosti, které se napříč zejména francouzskými médii přetřásaly před několika lety. I z toho je ale, zdá se, studio venku a nyní hledí vstříc nové budoucnosti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru