Společnost Codemasters má nakonec získat gigant EA

Společnost Codemasters má nakonec získat gigant EA

Obchod za 1,2 miliardy dolarů. Electronic Arts dali vyšší nabídku než Take-Two Interactive

Zdroj: Vortex
14. 12. 2020

Už o víkendu se objevily první náznaky a nyní to máme černé na bílém přímo od EA. Electronic Arts nečekaně vstoupili do snahy Take-Two Interactive koupit britskou společnost Codemasters. Nová nabídka zní 1,2 miliardy dolarů. Nabídka od Take-Two činila přibližně 980 milionů dolarů a vedení společnosti ji původně doporučilo akcionářům přijmout. Nyní však dali závodní specialisté přednost návrhu od EA. Předpokládá se, že obchod bude uzavřen v prvním čtvrtletí příštího roku.

Rozhodla naditější peněženka

Samotní EA mají přitom vlastní úspěšné závodní série jako Need for Speed, Burnout nebo Real Racing. Zástupci Electronic Arts proto věří, že obě společnosti akvizicí ještě posílí. Šéf EA Andrew Wilson slíbil, že tak vzniknou nové úžasné a inovativní závodní tituly. Tento žánr prý roste stejně jako celý segment videoher. EA podle Wilsona obdivují talent a kvalitní závody od Codies po mnoho let. Jejich značkám má naopak pomoci technologie a globální dosah Electronic Arts.

Gerhard Florin z Codemasters zase prohlásil, že obě firmy sdílejí ambici dělat ty nejlepší závody. Představenstvo Codies věří, že budou vývojáři profitovat ze zdrojů a know how EA. Výsledkem mají být lepší a větší hry pro fanoušky. Společnost Take-Two Interactive už vzala na vědomí, že Codemasters změnili dřívější rozhodnutí a doporučili přijmout nabídku od EA. V krátkém oznámení firma uvedla, že zvažuje další postoj a později se k této věci ještě vyjádří.

Co tomuhle oznámení říkáte? Je to pořádné překvapení, nemyslíte? A byli byste raději, kdyby Codemestars přijali dřívější nabídku Take-Two Interactive?

Připravujeme podrobnosti

Take-Two vážně zvažují nákup Codemasters

Codemasters v kostce

Codemasters se v posledních letech hodně rozrostli a ještě nedávno se nezdálo, že by měli zájem o kupce. Tito závodní specialisté sídlí ve Velké Británii a studio bylo založeno už v roce 1986. Jedná se o jeden z nejstarších anglických týmů. Má několik poboček a shodou okolností Codemasters sami loni v listopadu získali asi za 30 milionů dolarů Slightly Mad Studios, vývojáře Project CARS nebo Fast & Furious Crossroads. V tuto chvíli v Codies pracuje na různých projektech dohromady asi 700 lidí, rozhodně to není žádné malé studio. Letos v lednu se firma pochlubila, že od roku 2023 může vydávat závodní hry s licencí WRC. První vyjde v roce 2024. Jinak má na kontě série jako F1, Dirt, Colin McRae Rally, TOCA nebo Micro Machines. Codemasters vlastní také značku Operace Flashpoint.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru