Společnost Bandai Namco potvrzuje napadení hackery

Společnost Bandai Namco potvrzuje napadení hackery

Vydavatel zatím zjišťuje rozsah poškození, v ohrožení mohou být bohužel i data uživatelů

Zdroj: From Software/Bandai Namco
13. 7. 2022

V pondělí se na Twitteru začaly šířit zprávy, že se společnost Bandai Namco stala cílem hackerského útoku ze strany ransomware skupiny ALPHV, jinak také vystupující jako BlackCat. Dle zprávy účtu VX-Underground se skupina chystala brzy uvolnit získaná data, nebylo však známo, o jaká konkrétní data se může jednat. Vydavatel nyní útok potvrdil a vyjádřil se k možnému úniku uživatelských dat, o němž se zatím jen spekulovalo.

Podle prohlášení, které vydavatel poskytl (například webu Eurogamer a dalším), je možné, že mezi uniklými daty mohou být i informace o uživatelích a zákaznících. Týkat by se však měla pouze lidí nakupujících v obchodech s hračkami a potřeb pro volný čas, které Bandai Namco vedle her distribuuje. „Společnost Bandai Namco Holdings Inc. potvrdila, že 3. července 2022 došlo k neoprávněnému přístupu třetí strany do interních systémů několika společností naší skupiny v asijských regionech (vyjma Japonska). Po potvrzení neoprávněného přístupu jsme přijali opatření, jako je zablokování přístupu k serverům, abychom zabránili šíření škod,“ zní vyjádření.

Společnost Bandai Namco Holdings Inc. potvrdila, že 3. července 2022 došlo k neoprávněnému přístupu třetí strany do interních systémů několika společností skupiny v asijských regionech (vyjma Japonska).

Společnost zároveň dodala, že ještě není znám přesný rozsah úniku ani způsobeného poškození s tím, že na zjištění se nadále pracuje. Jak je ale uvedeno výše, k samotnému úniku došlo už 3. července, což je zhruba týden předtím, než se začaly objevovat první spekulace a náznaky, včetně samotné informace o skupině ALPHV. Není ovšem jisté, odkdy o útoku ví samotný vydavatel, a jaká opatření už byla aplikována.

Společnost rovněž uvedla, že výsledky vyšetřování po dokončení podle potřeby zveřejní, navíc bude spolupracovat s externími organizacemi na posílení zabezpečení, aby se zamezilo možnosti opakování podobných incidentů. Útok na Bandai Namco je přitom jen dalším z řady, jejichž cílem byly v nedávné minulosti právě herní společnosti. Můžeme vzpomenout například CD Projekt RED, odkud byly minulý rok odcizeny nejen zdrojové kódy, případně EA a kód FIFA 21 a engine Frostbite nebo Ubisoft letos v březnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru