Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Společnost 2K oznamuje vylepšenou trilogii Mafia

Společnost 2K oznamuje vylepšenou trilogii Mafia

Jednička dostane novou podobu a vyjde v srpnu. Mafia II se už příští týden dočká remasteru

Zdroj: 2K
13. 5. 2020
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 9. 2020

Náznaky na oficiálním účtu série Mafia na Twitteru a nedávné zmínky o ratingu z nejrůznějších komisí po celém světě nebyly liché. Společnost 2K před malou chvílí oznámila, že studio Hangar 13 pracuje na kolekci Mafia: Trilogy. Po heslech Rodina, Síla a Respekt se na Twitteru a dalších kanálech objevil první teaser ukazující hlavní postavy ze všech tří dílů série, jež svoji pouť započala už před osmnácti lety na PC. Plného odhalení se máme dočkat v úterý 19. května v 18 hodin našeho času.

Podle patičky nově spuštěného oficiálního webu na titulu pracuje studio Hangar 13. Stránku lze přepnout do českého jazyka, můžeme tedy doufat v podporu lokalizace. Hra míří na PC, PS4 i Xbox One. Video výslovně zmiňuje Steam i Epic Games Store. O nových konzolích se zatím nemluví.

I když jsme se dalších podrobností měli dočkat až 19. května, na Microsoft Storu už se objevily detaily, které možná měly původně zůstat utajeny. Ty v první řadě odhalily detailní screenshoty ze hry, které nás lákají na kompletně přepracovaný první díl, jak mnozí fanoušci doufali.

Popisek pak slibuje, že Mafia I zasazená do třicátých let a fiktivního města Lost Heaven byla od základu předělána. Hlavním hrdinou je samozřejmě taxikář Tommy Angelo, který se zaplete do spárů organizovaného zločinu. Hra má být věrně modernizována a rozšířena, pokud jde o příběh i hratelnost. Součástí samozřejmě bude také původní soundtrack. Díky Mafia: Definitive Edition si navíc můžete odemknout Tommyho oblek a taxík do druhého a třetího dílu. Popisek výslovně zmiňuje titul Mafia III: Definitive Edition, díky čemuž není pochyb o tom, že se dočkáme i nějakého upgradu třetího dílu.

Mafia I v srpnu, Mafia II už příští týden

Podle Microsoft Storu má vylepšený první díl vyjít 28. srpna. Modernizovaná dvojka pak dorazí ještě dřív. Té se údajně dočkáme už příští týden, konkrétně 19. května. Bude obsahovat všechna DLC a je popisována jako remaster, nikoli remake.

Dobrodružství Vita Scaletty v Empire Bay samozřejmě také nabídne vylepšenou grafiku, ale update nebude zdaleka tak markantní. Nad úrovní remasteru ovšem není třeba dlouze spekulovat. I v tomto případě už máme díky Microsoftu k dispozici první várku screenshotů přímo ze hry.

Nahlásit chybu v článku

20

Napsat komentář

Další články
Nahoru