Spock ožije ve Star Trek: Resurgence

Nová adventura od bývalých vývojářů Telltale Games slibuje navázat na filmy Nové generace

Zdroj: Dramatic Labs
10. 12. 2021

Studio Dramatic Labs oznámilo během slavnostního ceremoniálu The Game Awards 2021 nový větší Star Trek titul po dlouhých letech s podtitulem Resurgence. Jedná se o moderní příběhovou adventuru, která vypráví vlastní příběh zasazený po událostech seriálu Nová generace. Ocitneme se na palubě nové lodi USS Resolute, kde se hráč ujme hned dvou postav – první důstojnice jménem Jara Rydek a inženýra Cartera Diaze. Jejich úkolem bude s vaší pomocí odhalit nějakou zlověstnou záhadu zahrnující dvě mimozemské civilizace na pokraji války.

Star Trek: Resurgence je zasazen přesně do roku 2380, bezprostředně tak navazuje na filmy s posádkou Nové generace.

Autoři slibují, že se ponoříme do vesmíru Star Treku, narazíme na nové i známé postavy a čeká nás vedle dialogů také akce. Podobně jako třeba ve hrách od Telltale se má větvit příběh na základě našich voleb a rozhodnutí. Budeme si budovat vztahy, čeká nás pilotování raketoplánu, střílení z phaseru, používání trikordéru i plížení. Těšit se můžeme rovněž na nové rasy. Hru budeme sledovat z pohledu třetí osoby přes rameno ovládané postavy. Titul má nabídnout jeden epický příběh, lákají autoři a mezi hrdiny se bude přepínat v průběhu děje.

Star Trek: Resurgence je zasazen přesně do roku 2380, bezprostředně tak navazuje na filmy s posádkou Nové generace. I když je loď i posádka nová, autoři nás lákají také na populární postavy, o nichž řeknou v budoucnu více. Jedním z nich je ale zjevně pan Spock s tváří zesnulého herce Leonarda Nimoye, kterému propůjčí hlas někdo jiný. Je to čistě příběhová singlová hra, která nebude obsahovat žádné mikrotransakce, DLC ani jiné dodatečné monetizační modely, slibuje tým. Vývojáři říkají, že jsou fanoušci Star Treku a že je ctí pro ně tuhle hru udělat.

Jak už bylo řečeno, na titulu pracuje studio Dramatic Labs, nezávislý víc než dvacetičlenný tým, který tvoří bývalí klíčoví zaměstnanci Telltale Games. Proto ta podobnost. Jedná se už o několikátý tým a projekt navazující na tradici Telltale. Autoři výslovně slibují, že hratelnost bude fanouškům povědomá, ale přidají vlastní vylepšení a novinky. Autoři používají Unreal Engine od Epicu a vlastní technologii Beanie na větvení příběhu a vyprávění. Hru si vydají sami ve spolupráci s Epic Games.

Pozoruhodná je pro mě v dobrém slova smyslu už skutečnost, že si autoři vybrali právě TNG a blízké post TNG období namísto nějakého současného seriálu, jako je Discovery nebo Picard. To samo o sobě zavdává předpoklad, koho bychom ještě mohli ve hře alespoň teoreticky potkat.

Star Trek: Resurgence míří na PC, PS4, PS5 a Xbox Series a vyjde na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru