Splatoon 3 je nejrychleji prodávanou hrou na Switch

Za první tři dny se prodalo 3,45 milionů kusů. Nintendo mluví o překonání domácího rekordu

Zdroj: Nintendo
12. 9. 2022

Před pouhými třemi dny vyšel Splatoon 3 – velmi očekávané pokračování pestrobarevné týmové střílečky pro Nintendo Switch, které bylo ve vývoji od roku 2019. Že má šanci uspět, naznačovaly reakce pod mnoha videi a příspěvky na sociálních sítích, které na hru lákaly, v Nintendu si ale až nyní naplno uvědomili, jak populární Splatoon vlastně je. Musíme ovšem dodat, že o rekordních prodejích se momentálně bavíme pouze v souvislosti s Japonským trhem, i ten ale může posloužit jako určitý náznak toho, jak by se mohla hra prodávat ve zbytku světa. Abychom tedy byli konkrétní, Nintendo se pochlubilo, že za první tři dny koupilo hru v Japonsku – digitálně nebo fyzicky – 3,45 milionů hráčů, což z ní činí nejrychleji prodávanou hru pro Switch na domácí půdě.

„Jedná se o největší domácí prodej jakéhokoliv softwaru pro Nintendo Switch během prvních tří dní,“ uvedl sám prezident Šuntaro Furukawa v tiskové zprávě. Na čísla je proto nutné nahlížet skutečně optikou domácího trhu, nikoliv globálně, kde Splatoon 3 jistě najde mnoho vyzyvatelů, ať už se jedná o hry s Mariem nebo nejúspěšnější díly série The Legend of Zelda. Ani v takové společnosti ale neplatí Splatoon za jakoukoliv anomálii, když se druhý díl pohybuje na 12. místě historického žebříčku prodejů s celkovým počtem 13,3 milionů kusů, díky čemuž poráží například Luigi’s Mansion 3 (11,43 mil. kusů) nebo Monster Hunter Rise (7,7 mil. kusů) a The Legend of Zelda: Link’s Awakening (6 mil. kusů).

Splatoon 3 jako takové je pak evolucí celého konceptu, který se zaměřuje na tzv. Turf Wars – tedy souboje o území, které zabíráte cákanci inkoustu. Hra přináší nové zbraně, příběhový režim nebo PvE mód Salmon Run až pro čtyři hráče. Nintendo se rovněž zavázalo, že bude hru podporovat následující čtyři roky a uspořádá několik eventů, kde se mohou hráči utkat proti sobě. V prvních recenzích obdržela hra převážně nadprůměrné známky a její momentální souhrnné skóre na portálu Metacritic činí 84.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru