Spider-Man se v Avengers objeví jen na PlayStationu

Vývojáři potvrzují předchozí spekulace. Povaha exkluzivity není známa, fanouškům se nelíbí

Zdroj: Marvel's Spider-Man, Sony
4. 8. 2020
Název hry: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 4. 9. 2020 Platformy: , , , , , Žánr:

Ačkoliv nikdo nemůže upřít vývojářům a vydavatelům jejich právo rozhodnout se ohledně exkluzivního obsahu svých her, nejrůznější dohody a dílčí změny vyvolávají rozčarování a především zbytečný zmatek. Skvěle to vystihuje situace kolem hry Marvel’s Avengers od vývojářů z Crystal Dynamics, o níž se včera živě diskutovalo v souvislosti se zahrnutím postavy Spider-Mana pouze na PlayStationu. Jako první tuto informaci přinesl britský digitální obchod Base.com, který pavoučího muže označil v popisku PS4 verze za exkluzivní bonus, aby se krátce nato omluvil za zmatení a zprávu dementoval. Uklidnění však netrvalo dlouho, když zástupci Square Enix potvrdili, že všechno platí tak, jak bylo uvedeno na webu Base.com a Spidey se skutečně týká jenom konzolí od Sony, tedy vedle PS4 také PS5, kde bude hra rovněž uvedena.

Oficiálně to potvrzuje art director hry Jeff Adams na blogu PlayStationu, kde se vypisuje z lásky k této postavě a přidává několik důležitých detailů. V první řadě je nutné zmínit, že podoba Spider-Mana nebude vycházet z konceptu pro stejnojmennou hru od Insomniac Games. Jak Adams uvádí, vývojáři se soustředili na tradiční vzhled z komiksů, jak jej v šedesátých letech minulého století navrhl výtvarník Steve Ditko. Na druhou stranu ale art director Marvel’s Avengers připouští, že hráči budou mít k dispozici i další skiny a není tudíž vyloučeno, že nakonec k nějakému cross-overu s hrou či filmy skutečně dojde.

Do hry bude bezplatně uveden začátkem příštího roku prostřednictvím série krátkých misí, v nichž si hráči osvojí všechny dovednosti Petera Parkera a plně je využijí v boji proti nepřátelům.

Adams dále potvrzuje, že stejně jako ostatní hratelné postavy – tedy Black Widow, Captain America, Hulk, Iron Man, Ms. Marvel, Thor a pravděpodobně i Ant-Man – bude mít i Spider-Man k dispozici vlastní strom schopností a speciální gadgety, které je rovněž možné vylepšovat. Do hry pak bude bezplatně uveden začátkem příštího roku prostřednictvím série krátkých misí, v nichž si hráči osvojí všechny dovednosti Petera Parkera a plně je využijí v boji proti nepřátelům. Na to konto Adams dodává, že se vedoucí designér soubojů Vince Napoli stará, aby byly všechny pohyby Spider-Mana plynulé a hráči mohli využít jeho plný potenciál. Týká se to tedy nejen střetů s nepřáteli, ale také pohybu po jednotlivých lokacích – tzv. válečných zónách – a rovněž kreativního využívání vystřelovacích pavučin.

Ne všichni fanoušci jsou ale z těchto zpráv nadšeni a spílají Sony i vývojářům za to, že si nebudou moci Spider-Mana užít na Xboxu a PC. Živo je například pod příspěvkem na Twitteru, kde hráči volají po ukončení podobných exkluzivních dohod ohledně obsahu a poukazují i na to, že se vzhledem k pozdějšímu dodání Spider-Mana do hry nedá počítat s jeho plnohodnotným zapojením do příběhu. To by se ostatně mělo týkat i Hawkeye, který do hry rovněž dorazí až po jejím vydání, byť tady se o žádné exkluzivní dohodě nemluví. A pokud žhavíte naději, že se Spider-Man objeví na ostatních platformách později, musíme vás nejspíš zklamat. Stoprocentně vyloučeno to samozřejmě není, ovšem ani Adams, ani Square Enix nemluví o „časové“ exkluzivitě a vývojáři už dříve otevřeně mluvili o tom, že se Sony uzavřeli dohodu, ze které budou těžit hráči na PlayStationu…

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru