Marvel’s Avengers, Square Enix, Spider-Man nepřinese do Avengers žádné příběhové mise

Spider-Man nepřinese do Avengers žádné příběhové mise

Vše je vyprávěno skrze audio záznamy získané plněním výzev v klasickém multiplayeru hry

Zdroj: Square Enix
22. 11. 2021
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Redaktoři magazínu IGN přináší první dojmy z přídavku pro Marvel’s Avengers, prostřednictvím kterého se na konci listopadu rozšíří seznam hratelných hrdinů o Spider-Mana. Tedy za předpokladu, že budete hrát hru na PlayStationu, vzhledem k tomu, že jde o exkluzivní DLC, které bylo hráčům na konzoli od Sony slibováno už velmi dlouhou dobu. Jenže pokud byste si mysleli, že právě proto si dají lidé z Crystal Dynamics pozor a dají si v rámci možností záležet, vaše očekávání by se nestřetlo s realitou. Jednou z nejpalčivějších informací citovaného preview je fakt, že Spider-Man: With Great Power – jak se přídavek oficiálně nazývá – nepřináší vůbec žádné příběhové mise a veškerý nový příběh je vyprávěn pouze skrze audio záznamy, k nimž se hráči dostanou plněním výzev v klasickém multiplayeru hry.

„Namísto krátké kampaně s misemi na míru je příběh vyprávěn prostřednictvím zvukových záznamů a ilustrovaných scén, které se odemykají plněním úkolů přidaných do běžných multiplayerových misí v Avengers Initiative,“ uvádí IGN ve svém preview. Přináší i vysvětlení z úst game directora Philippeho Theriena – vývojáři chtěli věnovat maximum úsilí obsahu, který si mohou užít všichni hráči, proto se rozhodli vložit více energie do raidu Klaw, který bude dostupný ve stejný termín. „Opravdu je to pro nás jednoduché rozhodnutí. Spider-Man by mohl přijít s veškerým obsahem, jsou tu ale věci určené všem platformám, takže jsme takto byli rozhodnutí už od samého začátku,“ tvrdí Therien. Zajímavé ovšem je, že vývojáři – pro které je za dané konstelace maximální transparentnost vůči fanouškům žádoucí – o tomto rozhodnutí nikdy neinformovali předem a pokoutně to teď musela odhalit až redakce IGN…

Ve videu, které je součástí preview, nicméně IGN potvrzuje, že Spider-Man přichází s vlastní sadou animací pro pohyb, tedy včetně využívání pavučin pro rychlý přesun lokacemi daných misí, jen se nejde dostat příliš vysoko kvůli nízké neviditelné bariéře. Soubojový systém se soustředí na rychlé úskoky a hbité útoky na blízko, což má podle IGN připomínat ovládání Black Panthera. V některých místech ale hra velmi výrazně připomíná zpracování od Insomniac Games – i když postrádá typickou plynulost – a redakce magazínu zpracování pavoučího muže chválí. Zamlouvá se jí také množství obleků, které na sebe může Peter Parker navléci – je jich kolem 40 a dobře mapují značnou část komiksové historie. Tomu odpovídají i některé speciální útoky, jako je například bourací koule, která je masivním shlukem pavučin vyslaným proti nepříteli. Jen škoda, že podle IGN příliš nefunguje míření a tahle speciálka často mine svůj cíl, aniž by šlo o vyslovenou chybu na straně hráče.

Spider-Man: With Great Power, dorazí bezplatně do verzí na PS4 a PS5 30. listopadu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru