Spider-Man Remastered, Sony Interactive Entertainment, Spider-Man mohl obsahovat i kooperaci

Spider-Man mohl obsahovat i kooperaci

Soubory z PC verze naznačují, že se zřejmě pracovalo i na režimu pro více hráčů

Zdroj: Insomniac Games
15. 8. 2022
Název: Spider-Man Remastered Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

V souvislosti s vydáním remasterovaného Spider-Mana na PC se nemluví jen o jeho úspěchu mezi hráči nebo první várce módů a nejrůznějších fanouškovských počinů, které příchod na novou platformu umožnil. Vedlejším produktem takové tvorby jsou pochopitelně i nálezy nejrůznějších materiálů a všemožných dat v útrobách hry. Jeden takový nález naznačuje, že vývojáři z Insomniac Games pracovali nejen na příběhové části v podobě singleplayeru, ale zřejmě i na kooperaci.

S takovým nálezem přišel například uživatel DniweTamp na Twitteru. Ten sdílel dva screeny, jež zachycují několik řádků obsažených ve spustitelném souboru hry. Ty konkrétně zmiňují co-op a Petera Parkera nebo Milese Moralese, kterak se stali „Superior Spider-Manem“, a hlášku v případě výhry. Dále se dají v kódu najít i zmínky o červeném a modrém týmu, které rovněž naznačují přítomnost hraní v kooperaci. Že jsou tyto řádky skutečně v souborech obsaženy posléze potvrdili i další hráči a moddeři, případně i web Video Games Chronicle.

Podle všeho měla kooperace stát stranou od základní hry a neměla být přístupná od začátku. Buď by ji bylo možné zpřístupnit postupným hraním, případně je možné, že by se i stahovala zvlášť.

Kromě „hodnosti“ Superior Spider-Man (což je mimochodem pro zajímavost název komiksové série, jež vycházela v letech 2013 a 2014 a v níž si Peter Parker vymění mysl s Octaviem a následně zemře) a červených a modrých týmů se objevují i zmínky o hráči 1 a hráči 2 nebo odkazy na PvP a PvE režimy. Podle všeho měla kooperace stát stranou od základní hry a neměla být přístupná od začátku. Buď by ji bylo možné zpřístupnit postupným hraním, případně je možné, že by se i stahovala zvlášť.

Z těchto pozůstatků ovšem nelze určit, jak daleko případně tento herní mód byl, jak dlouho se s ním počítalo, v jakém byl stavu a kdy a proč byl zrušen. Je samozřejmě možné, že se vývojářům nepodařilo vyladit kooperaci či multiplayer do ideální podoby, kterou by chtěli hráčům nabídnout, a proto se raději zaměřili pouze na svůj primární cíl, tedy režim pro jednoho hráče. Můžeme ovšem pracovat i s možností, že si již zde vývojáři zkoušeli něco do budoucna. Vzhledem k tomu, že Spider-Man 2 nabídne oba pavoučí muže, tedy Petera i Milese společně, ne pouze jejich oddělená dobrodružství, může se objevit něco takového v pokračování jejich příběhu. Faktem však je, že i druhý díl byl označen jako pro jednoho hráče, ale kdo ví, co je v plánu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru