Microsoft spolupracuje se Sony na poli cloudových služeb

Spencer by rád na dalším ročníku E3 viděl Sony

Bez odvěkého rivala to prý není ono

15. 6. 2019

Fráze “Bez Sony to není ono,” by sice mohla tuzemským hráčům evokovat jistou klasickou pohádku, jde však o parafrázi toho, co na E3 pronesla aktuálně jedna z nejcitovanějších osob herního průmyslu – Phil Spencer. Absence konference Sony si musel povšimnout každý a dle zástupce značky Xbox je takové rozhodnutí velká škoda.

Dlouholetý rival Microsoftu loni představil zcela odlišný formát konference, ve kterém pouze ukázal trailery na své nejnovější pecky a poté nechal pozvané hráče a novináře některé z nich otestovat. Každá z ukázek přitom probíhala v jiném prostředí, jež tématicky připomínalo daný titul, chyběl ale ústřední řečník i ucelený program. A letos už nedošlo ani na to.

V očích veřejnosti je E3 stále velmi důležitá akce a jde o dny, kdy se pozornost celého světa upíná k Los Angeles

“Přál bych si, aby tady byla Sony. E3 není tak dobrá, když tady nejsou,” pronesl zástupce Microsoftu v rozhovoru pro magazín Giant Bomb a narážel přitom na dlouholetou rivalitu. Sony se letos vydala cestou Nintenda a důležité novinky oznamuje skrze videa v sérii State of Play, a to údajně ve jménu inovovaného přístupu komunikace s hráčskou veřejností. Ve větší míře ale na výstavě chyběl dokonce i Activison a kombinace těchto dvou absencí by už mohla o něčem vypovídat. Nicméně Spencer sebevědomě poukazuje na to, že v očích veřejnosti je E3 stále velmi důležitá akce a jde o dny, kdy se pozornost celého světa upíná k Los Angeles.

Jak to bude v budoucnu, to samozřejmě teprve uvidíme, nicméně Spencer určitě má zájem na tom, aby každoroční výstava pokračovala a vzkvétala. Sedi totiž ve vedení Entertainment Software Association, tedy organizace, která má organizaci E3 na svědomí. A i z této pozice dodává následující: “Musíme se prezentovat jako umělecká forma a průmysl zároveň a vysvětlit, že nejsme jen udivenými dětmi ve sklepech, kteří na sebe jen pokřikují a střílejí po sobě.”

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru