Dead Space (remake), Electronic Arts, Spekulovaný Dead Space má být remakem prvního dílu

Spekulovaný Dead Space má být remakem prvního dílu

Mluvit se o něm může na akci EA Play Live. Mass Effect a Dragon Age ale budou chybět

Zdroj: Electronic Arts
2. 7. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

S příchodem července budou pravděpodobně ještě sílit spekulace, které se týkají her od Electronic Arts. Už za 20 dní totiž proběhne očekávaná konference EA Play Live, od které si mnohé slibují nejen fanoušci Battlefieldu, ale také hororové série Dead Space. O ní se už několik týdnů mluví v souvislosti s možným návratem, na což postupně upozorňovala řada zavedených médií a novinářů. Poslední informace, které přinesl Jeff Grubb z portálu VentureBeat, mluví o remaku prvního dílu, na kterém má v souladu s tím, co zaznělo dříve, pracovat studio EA Motive.

„Lidé z Motive se při vývoji Dead Space nechávají inspirovat nedávnými předělávkami her ze série Resident Evil. Stejně jako tomu bylo u RE2, původní Dead Space poslouží v tomto případě jako základ,“ tvrdí Grubb. Dodává pochopitelně, že hra bude mít moderní vizuální zpracování a s největší pravděpodobností přinese i nové prvky hratelnosti. Počínání Capcomu pak mělo podle Grubba posloužit Electronic Arts jako poslední důvod, proč se do restartu série Dead Space pustit, protože japonské společnosti vyšlo téměř vše na jedničku a hororové hry se opět přihlásily o slovo.

Z potvrzených titulů můžeme jmenovat především Battlefield 2042, ale také Apex Legends a připravovanou adventuru Lost in Random.

Pokud jsou zvěsti pravdivé, o předělávce slavného hororu bychom se mohli dozvědět už 22. července na zmiňované akci EA Play Live. O ní lidé z EA promluvili včera v podvečer a poskytli první informace, na co se mohou fanoušci těšit a co na druhou stranu určitě neuvidí. V první řadě by měla mít konference 40 minut s tím, že jí bude předcházet krátká pre-show. Z potvrzených titulů pak můžeme jmenovat především Battlefield 2042, ale také Apex Legends a připravovanou adventuru Lost in Random od autorů Fe či Flipping Death. Naproti tomu nový Mass Effect a chystané Dragon Age na letošní EA Play Live nebudou, což souběžně komentovali zástupci BioWare, aby nedošlo na smutek z nenaplněných očekávání. Nadhodili nicméně, že chystají už na dnešní den bližší odhalení nové expanze pro MMO Star Wars The Old Republic s podtitulem Legacy of the Sith, které oslaví 10. výročí hry.

EA také oznámila, že před hlavní akcí EA Play Live proběhne ještě několik dílčích vysílání, v nichž se bude mluvit o Battlefieldu 2042 a budoucnosti stříleček (8. července), dále o nezávislých hrách z programu EA Originals (13. července) a také o sérii Madden NFL (20. a 21. července). Všechny akce budeme samozřejmě sledovat a hlavní přenos EA Play Live vám zprostředkujeme živě s českým překladem.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru