Spekulace o Resident Evil 8 potvrzuje několik zdrojů

Mělo by jít o first person horor z Evropy. Chybět nebudou zombíci ani Chris Redfield

29. 1. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Před několika dny jsme vás v rámci novinkového souhrnu informovali o spekulacích, které na svém twitterovém účtu rozvířil insider s přezdívkou AestheticGamer. Promluvil o několika rozpracovaných projektech ze série Silent Hill, aby následně stočil pozornost k Resident Evilu a ve světle velkého očekávání remaku třetího dílu zmínil i regulérní pokračování. AestheticGamer na základě zpráv od svých zdrojů blízkých Capcomu uvedl, že se na osmém díle pracovalo už před několika lety, vinou vynucených přerušení kvůli dokončování Resident Evil 7 i remaku Resident Evil 2 však byl projekt před půl rokem restartován a pracuje se na něm od začátku. Další detaily sice neposkytl, pravděpodobně tím ale pootevřel dveře ostatním, kdo o Resident Evil 8 něco ví a v krátkém sledu přichází další, tentokrát už mnohem konkrétnější informace, které navíc ve svém článku nepřímo potvrzují i redaktoři britského Eurogameru.

Redaktoři webu uvádí, že nemohou poskytnout žádnou faktickou oporu a jednotlivé body s detaily předkládají údajně tak, jak je sami obdrželi.

S aktuální zprávou přišli redaktoři fanouškovského webu Biohazardcast, ke kterým se jednotlivé detaily vznikajícího projektu dostaly prostřednictvím anonymního e-mailu. Na adresu [email protected] jim bez podpisu ani přibližného nasměrování na zdroj následujících informací přišla zpráva, která má potvrzovat vývoj osmého dílu, zasazení, hlavního hrdinu i perspektivu, ze které na Resident Evil 8 budeme zhlížet od svých monitorů a televizí. Férově však redaktoři webu uvádí, že nemohou poskytnout žádnou faktickou oporu a jednotlivé body s detaily předkládají údajně tak, jak je sami obdrželi. Tedy bez dalšího komentáře a vysvětlení některých otázek, které z e-mailu vyplývají.

Bez dalšího zbytečného zdržování se tak můžeme v první řadě bavit o tom, že by se chystaná hra neměla jmenovat Resident Evil 8. Jestli jde jen o nedorozumění, odkaz na kódové označení hry, nebo jen záměr vývojářů, není v tuto chvíli jasno, hra by však měla pracovat s názvem série chytrým způsobem a stále se k ní hrdě hlásit. Že by nemělo jít jen o spin-off naznačuje obsazení hlavního hrdiny, kterým by měl být Ethan ze sedmičky a stejně jako v tomto díle, i v budoucím pokračování bychom měli sledovat hru jeho očima. Jinak řečeno, pokračování slavné série by se nemělo ani napodruhé vrátit k tradičnímu thrid person zpracování a opět využije pohled první osoby. Zajímavé také je, že bychom se měli ve hře přesunout z prostoru Spojených států kamsi do Evropy, což podtrhuje i lokace hradu, v níž bychom se měli po určitou část herní doby pohybovat. Nepřáteli by pak měly být klasické zombie, namísto polomrtvých a divně se chovajících postav ze sedmičky. Chybět by přitom neměli ani vlci, či vlkodlaci, a mluví se také o duchu ženy, který má být všudypřítomnou hrozbou, podobně jako Tyrant (Mr. X) či Nemesis ze druhého, resp. třetího dílu. V posledním bodu tohoto „úniku“ pak figuruje postava Chrise Redfielda, jehož přítomnost by s odkazem na to, co se dělo v sedmém díle, dávala smysl.

V článku, v němž všechny výše uvedené informace rozebírá, Tom Phillips jednoduše konstatuje, že aktuální zprávy sedí na to, co Eurogameru už dříve vyzradily jejich vlastní zdroje.

Redaktoři Biohzardcast.com vzpomínají také na spekulace z loňského léta od insidera s přezdívkou Evil VR, které odpovídají těm aktuálním. Mluvilo se o klasičtěji pojatých zombiích, jisté podobnosti s Resident Evil 4 i tajemné, kouřem či dýmem zahalené bytosti, která má být nepřítelem číslo jedna. Pravdou ovšem je, že EVIL VR loni v létě mluvil o sympaťákovi s hákem, který šel po krku Leonovi, nesoulad v tomto bodě ale může být způsoben informačním šumem i změnou povahy hry ze strany vývojářů. V úvodu jsme navíc slíbili také odkaz ke stále přeci jen trochu důvěryhodnějším zdrojům, o což se postaral Tom Phillips z Eurogameru. V článku, v němž všechny výše uvedené informace rozebírá, jednoduše konstatuje, že aktuální zprávy sedí na to, co Eurogameru už dříve vyzradily jejich vlastní zdroje, což je poměrně silné tvrzení. Na druhou stranu bychom ale neočekávali vydání dřív než v příštím roce, také vzhledem k tomu, že remake třetího dílu vyjde v dubnu a je pravděpodobné, že k němu budou chtít lidé z Capcomu vázat po určitou dobu veškerou pozornost fanoušků. Jako jednu z prvních her pro nové konzole bychom si ale nového Resiho líbit určitě nechali!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru