Souhrn novinek z Nacon Connect

Souhrn novinek z Nacon Connect

Pokračování Test Drive Unlimited, roboti od autorů Greedfallu a ambiciózní motorky RiMS

Zdroj: Nacon

Francouzský výrobce periferií a vydavatel Nacon, který byl dříve známý pod jménem Bigben Interactive, nachystal po vzoru ostatních vlastní prezentaci chystaných her. V portfoliu vydavatele se nachází celá řada zajímavých titulů, z dřívějších spekulací ale tušíme, že tím největším tahákem pravděpodobně bude oznámení pokračování závodní série Test Drive. Chybět ale nebude jistě ani pokračování WRC či novinky ze světa Warhammeru.

Test Drive Unlimited: Solar Crown

Představení Test Drive Unlimited: Solar Crown nebylo příliš velkým překvapením, nicméně mnoho dalších informací jsme se tentokrát ještě nedozvěděli a na další detaily si musíme počkat. Víme ale, že jméno Solar Crown skutečně dokazuje na existující šampionát z druhého dílu Test Drive Unlimited, čímž chtějí tvůrci z týmu KT Racing (neboli Kylotonn) naznačit kontinuitu i fakt, že na odkaz minulých dílů rozhodně nezapomínají. Prozatím ještě rozhodně neznáme datum vydání, ze zveřejněných informací ale vyplývá, že brzy to určitě ještě nebude. Hráči Solar Crown budou moci prozkoumávat otevřený svět, konkrétně nějaký blíže neupřesněný skutečný ostrov vytvořený v měřítku 1:1. Budeme si moci upravit i svého avatara, obléct ho do luxusního oblečení a vybavit ho všemožnými doplňky.

Steelrising

Francouzské studio Spiders (GreedFall, The Technomancer, Bound by Flame, Mars: War Logs) oznámilo, že pracuje na nové hře Steelrising. Stejně jako jejich předchozí počin GreedFall i novinka netradičním způsobem kombinuje historii s fikcí a nabídne nám nezvyklý pohled na francouzskou revoluci a vládu Ludvíka XVI. Hlavní hrdinkou je Aegis, robotická strážkyně Marie Antoinetty, která se pokusí najít svého stvořitele a ukončit tyranskou vládu Ludvíka XVI. a jeho robotické armády. Titul má být akčnější než předchozí hry od Spiders, nabídnout pestré prostředí Paříže, kterou nebudeme prozkoumávat jen na zemi, i spoustu vedlejších úkolů a aktivit. Pozornost hráčů si vývojáři chtějí získat rovněž bohatou úpravou hlavní postavy. Hra míří na PC i next gen konzole a vyjít by měla příští rok.

RiMS Racing

Vedle Test Drive Unlimited Solar Crown byl na Nacon Connect představen ještě jeden závodní projekt. Na svědomí ho má nové italské studio RaceWard a už dopředu bylo pravděpodobné, že ve svém středu najde nejednoho přeběhlíka z Milestone. Tato úvaha se potvrdila – jedním ze zakldatelů je bývalý výkonný producent Milestonu Marco Ponte – a vůbec nás nepřekvapilo, že oním projektem jsou motorky. Konkrétně RIMS Racing, které podle Ponteho zvolilo úplně nový přístup k závodním hrám a snaží se přinést co nejpřesnější herní zážitek z řízení jednostopých vozidel. Pro fanoušky žánru je to dle Ponteho to nejdůležitější, a proto mohou očekávat simulaci, která se tomuto zpracování nebude příliš zpronevěřovat i s nastavením nižší obtížnosti pro nováčky. Během jízdy prý hráči budou moci sledovat telemtrické údaje v reálném čase a přesně tak reagovat na jakékoliv změny či nežádoucí elementy ovlivňující vlastní jízdu. Hra vyjde v létě příštího roku a prozatím nemá určeny cílové platformy.

Vampire: The Masquerade – Swansong

Jako první jsme měli možnost ukázku ze singleplayerového RPG Vampire: The Masquerade – The Swansong, které má na svědomí studio Big Bad Wolf, tedy tvůrci adventurní série The Council. Titul posadí hráče do role trojice odlišných postav ze třech různých klanů a s trojicí odlišných speciálních schopností. Důraz má být dle zástupce vývojářů kladen zejména na hutné vyprávění, jež má být protkáno množstvím voleb se skutečnými dopady na dění ve hře. Z toho mimo jiné vyplývá nejen unikátní zážitek každého hráče, ale dokonce i možnost narazit na odlišné konce.

WRC 9

Chystaný Test Drive nebyl jedinou ukázkou závodních her a dle očekávání došla řeč i na pokračování rallye série posvěcené oficiální licencí závodního seriálu WRC. Vidět jsme v krátkém sestřihu mohli závodní speciál Ford Fiesta, který se proháněl po rozpálené krajině v Keni. Hra zamíří 3. září na současné konzole i na PC a o její vývoj se rovněž stará tým Kylotonn.

Rogue Lords

Roguelike RPG Rogue Lords jsme měli možnost vidět už třeba u příležitosti streamu PC Gaming Show 2020. Nyní jsme k ukázce ze hry ale dostali také něco málo informací navíc. Rogue Lords se bude odehrávat v 17. století a v době, kdy jsou hony na čarodějnice na denním pořádku. Hráči se přenesou do role samotného ďábla, který se vrací zpět na zemi po prohrané bitvě s Vanem Helsingem. Jako inspiraci uvádějí autoři mimo jiné snímek Ospalá díra s Johnnym Depem v hlavní roli a jedním dechem dodávají, že těšit se lze mimo jiné i na bezhlavého jezdce. Za další se hráči mohou těšit na procedurálně generovanou 2D mapu i na tahové souboje, v nichž navíc bude možné celkem jednoduše podvádět. Ďábel totiž přeci nehraje podle pravidel.

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood je dalším titulem od týmu Cyanide, tedy tvůrců Call of Cthulhu či například série Styx. O hře jsme mohli slyšet například již na loňské E3 a nově jsme se mohli podívat na akcí a drsnou hudbou nabitý trailer. Ten láká na unikátní zážitek viděný z pohledu vlkodlaka, jehož charakter a speciální schopnosti vytvoří ze hry patrně maximálně frenetickou akční jízdu. Zajímavě pak zní také příběh – hráčovou postavou vlkodlaka je eko-terorista Cahal, který byl vyhnán ze svého kmene a který se vzepřel zlé a krajinu znečišťující korporaci jménem Pentex. Ovšem akce nebude to jediné, na co se mohou hráči těšit. Dojít má totiž i na rozhovory s NPC a na průzkum prostředí. Werewolf: The Apocalypse – Earthblood dorazí 4. února v příštím roce a vyjít má kromě na PC i na současné a teprve chystané konzole.

Roguebook

V rogue-like hrách se Nacon očividně vyžívá, když vedle Rogue Lords blíže představili během Nacon Connect ještě Roguebook. Tentokrát se jedná o karentí hru, a aby se to nepletlo, je zasazená do světa jiné karentí záležitosti – Faeria. Vývojáři ze studia Abrakam se nicméně vrací s trochu jiným konceptem a navíc si ke spolupráci přizvali i designéra legendárních kartiček Magic Richarda Garfielda. Společně vytvořili neokoukaný mix dvou žánrů a v květnu příštího roku pozvou hráče do autoamticky generovaného světa, v němž bude muset každý vytvořit svůj ultimativní balíček karet a porazit samotnou knihu Rogubeook. Počítat ovšem musíte s tím, že se to nepodaří na první a pravděpodobně ani na druhý pokus, takže vás čeká neustálé opakování a postupné odemykání nových možností. Co se týče hrdinů, autoři počítají se čtveřicí, z nichž si na začátku vyberete dva. Všichni jsou zpracování ve stylu Hajaa Mijazakiho ze studia Ghibli a jedná se o bojovnici Sharru, krysího krále Seifera, tanka Sorocca a želvy Aurory. Bez povšimnutí pak nesmí zůstat skutečnost, že Roguebook prošlo úspěšnou kickstarterovou kampaní a někteří hráči si již mohli titul vyzkoušet v uzavřených testech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru