Souhrn ze State of Play

Souhrn ze State of Play

Spider-Man 2, datum Final Fantasy VII Rebirth, DLC Resident Evil 4 a nový design PS5

Zdroj: Sony
15. 9. 2023

Pravidelná prezentace společnosti Sony State of Play není sice tak velkou a nabitou herní akcí jako PlayStation Showcase, ale přesto se na ní často objevují velké a především zajímavé tituly. Tak tomu bylo i včera večer, i když bylo už předem s oznámením udáváno, že se přenos soustředí spíše na indie tituly a hry třetích stran. Přesto jsme se dočkali známých tváří, ač v jednom konkrétním případě v maskách. Ano, řeč je samozřejmě o nadcházejícím Spider-Manovi 2, ale i vedle něj se objevily jiné kousky stojící za pozornost, ačkoliv nakonec nedošlo na naznačovaný Horizon pro PC. Pojďme ale na souhrn

Marvel’s Spider-Man 2

Druhý Spider-Man přihopká co nevidět, tudíž bylo State of Play rovněž ideálním místem, kde by se mohli očekávaní pavoučí muži ukázat. Namísto samotných superhrdinů se ovšem dostal do popředí spíše samotný New York, který nepochybně potěší každého průzkumníka. Jak vývojáři z Insomniac Games udávali a lákali už dříve, mapa města je oproti prvnímu dílu téměř dvojnásobná a nově ji obohatily například Brooklyn a Queens. S tím se samozřejmě pojí celá řada nových míst a lokací, ale také do nich zasazené vedlejší úkoly a nejrůznější aktivity. Zhoupnout se z jednoho konce města na druhý by tedy zabralo více času, což ovšem na druhou stranu řeší novinka v podobě speciálního wing suitu, jehož používáním půjde doplnit klasické vystřelování pavučin sem a tam. Vývojáři navíc kladou důraz na to, že mezi oběma hrdiny Peterem a Milesem bude možné po většinu času přepínat téměř okamžitě.

Každý ze Spider-Manů pak bude mít nejen svůj superhrdinský život, ale i ten soukromý, a budou se potýkat s úkoly, které nebudou vždy vyžadovat pomoc Spider-Mana. Miles se bude potloukat kolem své školy a bude moci pomáhat svým spolužákům, Peter má i nadále v provozu svoji aplikaci Friendly Neighborhood Spider-Man. Padouši a nepřátelé jako Kraven a Venom ovšem budou vyžadovat spolupráci obou, aby se jim dokázali postavit, ve městě na ně navíc čekají i další nástrahy a nebezpečí, se kterými se budou muset vypořádat za pomoci nových schopností a všemožných vychytávek. Důraz je pak kladen především na symbiont, který ovládá Peter(a), a Milesovy elektrizující síly. Připomínáme, že Marvel’s Spider-Man 2 vychází na PlayStation 5 už 20. října a v průběhu dnešního dne vám přineseme preview s Jirkovými dojmy, které načerpal minulý týden na akci v Londýně.

Připomíná se nicméně také speciální Deluxe edice, která majitelům nabídne nad rámec základní hry další stylové obleky pro oba hrdiny od různých významných návrhářů a tvůrců. Níže si je ostatně můžete prohlédnout, přičemž jich celkem bude deset, dále je doplní nové položky ve fotorežimu a dva dovednostní body. Peter na sebe bude moci obléknout Apunkalyptic Suit (autor Jerad Marantz), Stone Monkey Suit (Victoria Ying), Tactical Suit (Bend Studios), Aurantia Suit (Raf Grassetti) a 25th Century Suit (Anthony Francisco). Miles pak bude mít ve skříni The EnC0ded Suit (autorem je Kris Anka), Biomechanical Suit (Jerad Marantz), Red Spectre Suit (Sweeney Boo), Tokusatsu Suit (Julia Blattman) a Agimat Suit (Anthony Francisco).

Final Fantasy VII Rebirth

Neméně velkolepé pokračování velkolepého Final Fantasy VII Remaku, který v roce 2020 započal celou trilogii, konečně obdrželo datum vydání. Square Enix na State of Play uvedlo nový trailer, který dává na odiv působivou akci a souboje s novými schopnostmi, střípky příběhu a ukazuje celou plejádu postav v čele se Sephirothem a řadu míst, která budou známa znalcům původní hry z roku 1997, jako například Cait Sith, Vincent Valentine, Kalm, Junon nebo The Golden Saucer a další. Dočkáme se samozřejmě i miniher a dalších vedlejších aktivit, přičemž mezi potvrzené nyní patří kupříkladu závody Chocobo, ale také jejich chov. Celkově vývojáři lákají na 100 hodin obsahu a zábavy. Ono vyhlížené datum vydání každopádně zní 29. února 2024, kdy Final Fantasy VII Rebirth vyjde na PlayStationu 5 coby tříměsíční exkluzivita.

Resident Evil 4 Remake (DLC)

Tento týden se zjevilo překvapivé oznámení, že Resident Evil 4 Remake má namířeno na nejnovější iPhone 15 Pro, kam dorazí ještě letos. V souvislosti s letošním remakem této oblíbené hry zde máme nicméně další novinky týkající se nového obsahu, který hru obohatí. První je DLC Separate Ways, v němž si zahrajeme za Adu Wong a s níž budeme moci z jiné perspektivy nahlédnout na události hry. Toto DLC navíc vyjde už příští týden, 21. září, ten den navíc vyjde i aktualizace The Mercenaries s Adou a Weskerem. Ukázány byly i záběry z dříve oznámeného VR režimu, na který se mohou hráči těšit na PlayStationu VR2 v zimě.

Avatar: Frontiers of Pandora

Zastoupení zde našla i společnost Ubisoft, která představila další trailer na Avatar: Frontiers of Pandora, který se tentokrát soustředil na příběh, který vypráví o Na’Vi z již téměř neexistujícího klanu Sarentu putující a stojící mezi dvěma světy. Po životě mezi lidmi bude návrat na Pandoru obtížný, a tak bude potřeba znovu najít způsoby vlastního lidu, naučit se jeho tradicím, znovu navázat zpřetrhaná pouta a pustit se do průzkumu i záchrany planety. K tomu poslouží unikátní zbraně a vybavení, stejně tak vlastní schopnosti a dovednosti. Avatar: Frontiers of Pandora vychází 7. prosince 2023 a kromě PlayStationu 5 má namířeno i na PC a Xbox Series.

Baby Steps

Prezentaci odstartoval poněkud podivný a vlastně i dosti svérázný trailer, ovšem brzy se vše poměrně vyjasnilo. Jedná se totiž o hru Baby Steps, která byla představena už v červnu a právě tehdy rovněž zaujala svou podivností. Baby Steps je doslovným walking simulátorem, chcete-li simulátorem chůze, jehož hrdinou je nezaměstnaný zkrachovalec Nate, kterému ta chůze ovšem zrovna moc nejde. Na vině je však hráč, který má za úkol ovládat každý Nateův krok. Že to zní divně? Ano, to zní. Ale co jiného byste chtěli od autora další podivné hry Ape Out Gabea Cuzzilla, autora Getting Over It Bennetta Foddyho a něčeho, co vydává Devolver? Právě tím si nepochybně hra získá spoustu zájemců. Hra vyjde v létě 2024 na PlayStation 5 a PC.

Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord

Došlo i na slibované VR tituly, přičemž jedním z nich jsou již dříve oznámení Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord. Tentokrát si pro hráče vývojáři ze studia nDreams nachystali ukázku hraní na PlayStation VR2 a zdůrazňují, že Krotitelé duchů byli vždycky o spolupráci a nikdo nemohl jen tak jednat na vlastní pěst. Právě to se snaží zachytit i v této multiplayerové hře. Novým krotitelům z řad hráčů bude k dispozici ikonické vybavení známé z filmové série, ale i zbrusu nové, dále nové zasazení do San Francisca a s tím i související dosud nevyprávěný příběh. Vývojáři si na PS VR2 slibují mnohé od sledování očí nebo haptické odezvy a adaptivních triggerů a výkon PlayStationu 5 pak vychvalují v souvislosti s efekty a například zpracováním duchů jako takových. Hra vyjde 26. října na PlayStation VR2, Meta Quest 2, Meta Quest Pro a Meta Quest 3.

Ghostrunner 2

Dalším rozhodně výrazným kouskem je Ghostrunner 2, který rovněž uhání směrem ke svému datu vydání, jež zní 26. října. My už jsme měli tu možnost si hru vyzkoušet na Gamescomu, přičemž si můžete naše dojmy poslechnout zde, máte-li však zájem, můžete pokračování zběsilé akce už okusit také. Nově je totiž k dispozici demoverze, která je dostupná na všech platformách, tedy na PS5, PC i Xbox Series, kam má hra namířeno.

Deep Earth Collection (design)

Omrzel vás vzhled vaší konzole PlayStation 5? To by mohly vyřešit nové designy krytů a ovladačů DualSense z kolekce nazvané „Deep Earth“. Design je vyveden ve třech barvách – červené modré a stříbrné – přesněji nazvaných jako Volcanic Red, Cobalt Blue a Sterling Silver, přičemž se od těch dřívějších odlišují především svým leskem. Inspirace při navrhování měla vzejít z odstínů planety Země, přičemž povrch podporuje dojem sofistikovanosti. Deep Earth Collection bude možné předobjednat od 4. října a už 3. listopadu dorazí na trh Volcanic Red a Cobalt Blue, Sterling Silver je pak bude následovat 26. ledna. Detaily o uvedení na českém trhu a především pak zdejší doporučená cena zatím nejsou známy.

Helldivers 2

Datum vydání obdržela s novým trailerem i střílečka Helldivers 2 od Arrowhead Game Studios. Po představení letos v květnu na PlayStation Showcase, které potvrdilo dřívější spekulace o návratu a pokračování prvního dílu z roku 2015, hra cílila na konec letošního roku, nakonec však dojde na drobné zpoždění, jelikož nakonec vyjde 8. února 2024, a to na PlayStation 5, ale i na PC.

Tales of Arise – Beyond the Dawn

Povedené hack’n’slash JRPG Tales of Arise od Bandai Namco z roku 2021 obdrží poměrně nečekaně velké rozšíření. DLC Beyond the Dawn je pokračování, které navazuje přímo na konec základní hry a představí novou postavu Nazamil. Pro přídavky se vývojáři rozhodli na základě ohlasů od hráčů, kterým se hra líbila a kteří poptávali pokračování příběhu. Rozhodně nepůjde o nic malého, jelikož se jim rozhodli nadělit nejméně 20 hodin dalšího hraní. Tales of Arise – Beyond the Dawn vyjde 9. listopadu na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Honkai: Star Rail

Free to play tahové RPG Honkai: Star Rail od studia miHoYo, které stojí rovněž za Genshin Impact, obdrželo datum vydání na PlayStation 5, které zní 11. října 2023.

Foamstars

Pěnová kooperační střílečka Foamstars od Square Enix láká na otevřenou betu, která proběhne na PlayStationu 5 od 30. září ve 3:00 našeho času do 2. října v 8:59 našeho času.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru