Souhrn ze State of Play

Odhalení Tekkena 8, nové video z Hogwarts Legacy i God of War a novinka od Team Ninja

Zdroj: Bandai Namco
14. 9. 2022

Aby přenosů a konferencí nebylo náhodou málo, jako další se o slovo přihlásila v průběhu noci Sony. Avizovaný State of Play měl trvat přibližně 20 minut, což japonská společnost splnila spolu se závazkem, že bude mluvit převážně o hrách od domácích vývojářů. Nechyběl však mix různých titulů, mezi kterými se objevil například Tekken 8, došlo také na nové video z Hogwarts Legacy, Team Ninja představil svůj nový projekt Rise of the Ronin a po odhalení nového názvu projektu Eve – Stellar Blade – se nakonec objevil i Kratos s Atreem.

Tekken 8

Měsíc od prvních konkrétních náznaků jsme museli čekat na první video z osmého dílu slavné bojovkové série Tekken. Vývojáři z Bandai Namco už ale nechtěli hráče napínat příliš dlouho a na State of Play ukázali trailer renderovaný v reálném čase a zachycený na PlayStationu 5. Jak vývojáři posléze upřesnili, záběry pochází z příběhové části rozpracované verze hry, takže všechny modely, pozadí a efekty jsou takové, jaké využije finální verze. Hra podle prvních informací běží v 60 fps a ukázka kromě svižnosti demonstruje nejen možnosti konzole zahodit předrenderované snímky, ale také obrovské množství detailů na zcela nově vytvořených hratelných postavách. Skvěle ovšem vypadá také dynamické pozadí a hlavně náznaky příběhu, pocházející už z konce sedmého dílu. Pokud náhodou nevíte, v osmém Tekkenovi se proti sobě postaví otec a syn – Kazuya a Jin. Kdy se budeme moci do soubojů pustit i my, však vývojáři nenaznačují. Hra je ve fázi plné produkce a ještě nějakou dobu potrvá, než uvidíme něco konkrétního.

God of War Ragnarök

Ačkoliv jsme raději nové video z God of War nechtěli slibovat, na hru nakonec došlo. Vývojáři ze studia Sony Santa Monica představili příběhový trailer, který se tentokrát více zaměřuje na Atrea. Nechybí několik hádek s otcem, trocha bojování, trocha siláckých řečí a v závěru i krátký pohled na střet s Thorem. Tím Thorem, který rozhodně nevypadá jako Chris Hemsworth. A aby toho nebylo málo, Sony rovněž odhalila podobu speciálního ovladače DualSense, který bude dostupný od data vydání hry 9. listopadu s předobjednávkami startujícími už 27. září.

Hogwarts Legacy

Záběrů z Hogwarts Legacy od Avalanche Software zřejmě nikdy nebude dost. Vývojáři si proto přichystali další ukázku, opět trochu temnou, a nechali fanoušky nasát mírně odlišnou atmosféru, než jakou by od hry z Bradavic zřejmě očekávali. Video demonstruje již dříve naznačený exkluzivní quest pro hráče na PlayStationu, který se točí kolem prokletého obchodu v Prasinkách. Provozuje jej Cassandra Mason a za normálních okolností by vám prostě jen prodala vybrané zboží. Ve sklepě jejího obchůdku se ale dějí hodně divné věci a na hráčích bude, aby je prozkoumali a postavili se jim. Vývojáři rovněž připomněli, že hráči na PlayStationu obdrží recept na lektvar Felix Felicis – tekuté štěstí – které má po dobu jednoho herního dne na minimapě odhalovat truhly s výbavou. Upozorňují, že ale nedávají hráčům lektvar, nýbrž pouze jeho recept, uvařit si jej od 10. února příštího roku už musí sami.

Rise of the Ronin

Vývojáři her jako Dead or Alive, Nioh či Ninja Gaiden – veteráni ze studia Team Ninja – se na State of Play pochlubili další velkou hrou a konzolovou exkluzivitou pro PS5. Je jí Rise of the Ronin, který následně zástupci společnosti označili za dosud největší a nejambicióznější projekt, na kterém kdy pracovali. Jak už naznačuje název, vydáme se do Japonska, ovšem nikoliv do jeho feudálního období, nýbrž do doby velkých změn na konci 300 let trvajícího období Edo. Na konci 19. století tak budou hráči čelit velmi těžkým časům, do kterých zasáhl nesmlouvavý vůdce, nemoci zavlečené ze Západu a samozřejmě občanská válka mezi přívrženci a odpůrci Tokugawova šogunátu. Velmi zajímavě se pak jeví skloubení chladných a střelných zbraní, které bylo pro toto období typické, stejně jako vizuální stránka a stylizace. Bohužel, Rise of the Ronin nedorazí dřív než v roce 2024.

Stellar Blade (Project Eve)

Už v září loňského roku byla světu představena hra s pracovním označením Project Eve. Pracují na ní vývojáři ze studia Shift Up a půjde o akční adventuru zasazenou do nepříliš vzdálené budoucnosti na ploše zdevastované Země. Vývojáři po roce ovšem odhazují pracovní název a přichází s finálním názvem hry – Stellar Blade. V článku na blogu PlayStationu následně vysvětlili, že jde o složeninu dvou slov, z nichž první znamená hvězdy a druhá – čepel – vystihuje samotnou existenci Eve. „Kam vás tahle čepel dovede, už záleží jen na vás,“ uvedli pak vývojáři a dále lákali na silný příběh, zdecimovanou Zemi a hlavně akcí prosycené souboje s obávanými protivníky. Jak je vidět ve videu, souboj vyžaduje postřeh, dobré načasování i vhodné využívání komb a unikátních schopností. Datum vydání tahle slibná záležitost ale bohužel stále nemá.

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition

Protože Sony už dopředu avizovala, že věnuje část State of Play také zařízení PlayStation VR2, došlo na oznámení vylepšené verze Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge. Slavný VR zážitek, který se objevil už před lety, je kompletně upraven tak, aby naplno využil schopnosti nového VR headsetu od Sony. Příběh začnete jako opravář dronů, který se však vinou osudu vydá na velké dobrodružství na planetě Batuu. Jak vývojáři uvedli, příběh vás má utvrdit v tom, že v galaxii je místo pro kohokoliv a že každý se může stát hrdinou. Vám, coby hrdinovi této hry, však výrazně pomohou staří známí, od RD-D2, přes mistra Yodu, až po Honda Ohnaku. Samozřejmostí ale bude také zařazení úplně nových postav a situací, takže rozhodně nejde o žádný VR remaster. Hra by měla dorazit v příštím roce spolu se zmiňovaným headsetem

Like a Dragon: Ishin!

Milovníci série Yakuza, pozor. Vývojáři ze studia Ryu Ga Gotoku totiž oznámili remake titulu Ishin! z PS3 a PS4, který vyšel v roce 2014. Nikdy se nedostal na Západ a remake v podobě Like A Dragon: Ishin! má být skvělou příležitostí, jak věci napravit. Je pozoruhodné, že už druhá hra z japonské historie nesáhla po oblíbeném tématu feudálního období, nýbrž po úplném konci samurajské éry. Na rozdíl od Rise of the Ronin už ale víme, že v Ishin! šogunát padne a začnou obrovské reformy. Proč? Protože hrát budeme za skutečnou historickou postavu Sakamotu Rijomu, který byl za zmiňované reformy z velké části odpovědný. Vývojáři ale slibují, že potkáme i staré známé z Yakuzy, konkrétně Kazumu Kiriju, Gora Madžimu a další, kteří se k hlavnímu hrdinovi Ishin! přidají a pomohou mu na jeho cestě za novými pořádky. Jak prozrazuje video, i v této hře budeme míchat několik bojových stylů, včetně střelby na dálku, a úplně poprvé si budeme moci hru od Ryu Ga Gotoku užít na Unreal Enginu, konkrétně čtvrté generace. Hra zatím nemá konkrétní datum vydání, otevřený termín ale slibuje vydání už v únoru příštího roku.

Pacific Drive

Svou první hru na State of Play oznámilo studio Ironwood, které bylo založeno v roce 2019 veterány ze Sucker Punch, Insomniac Games, Irrational Games, Klei, 343 industries i Bungie. Jejich novinkou je survival Pacific Drive, který ovšem z větší části přežijete za volantem vašeho věrného vozidla. Jak vývojáři upozornili, na autě bude záviset váš život, takže si ho nesmíte pokud možno rozbít či vystavit jakékoliv jiné větší újmě. Že to nepůjde zrovna snadno naznačuje video, které podtrhuje celkovou stylizaci a dotváří obraz poloviny padesátých let minulého století, ve kterých se Pacific Drive odehrává. Konkrétně se vydáme do Zóny, oblasti na severozápadě Spojených států, která měla být centrem nových technologií. Upadla však do klasických osidel utopie, došlo v ní k ekologickému kolapsu, vyskytla se zde radiace a dlouho na sebe nenechala čekat ani podivná zmutovaná monstra. Na vás je, abyste Zónu prozkoumali a přežili všechny nástrahy. Vývojáři počítají s tím, že svou „road-lite“ záležitost – jak trefně Pacific Drive pojmenovávají – přinesou na PlayStation 5 v příštím roce.

Demeo

Synduality

PlayStation Stars

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru