Souhrn z Xbox Games Showcase Extended

Nové video ze S.T.A.L.K.E.R. 2, Valheim na konzole a novinky pro Microsoft Flight Simulator

Zdroj: GSC Game World
14. 6. 2022

Novinkami a oznámeními nabitá prezentace Microsoftu nestačila a pro hlubší představení novinek společnost lákala již předem na akci Xbox Games Extended. Zde zástupci Microsoftu a potažmo Bethesdy přislíbili přinést hlubší pohled na již představené tituly a spolu s námi se můžete níže podívat na další z řady souhrnů.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Smutným vrcholem dnešní prezentace byla ukázka začátku akce S.T.A.L.K.E.R. 2, jejíž vývoj těžce zasáhla válka na Ukrajině. Ostatně než nám vývojáři představili parádně vypadající začátek hry, měli jsme možnost sledovat mrazivé video začínající v den vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Dále následovaly záběry z překotného stěhování kanceláří a snahy o útěk z nejhoršího. Přitom ne všichni mohli opustit své domovy a část týmu na Ukrajině nejen zůstala, ale dokonce se tam i účastní bojových akcí. I jejich příběh můžete alespoň v náznacích spatřit níže.


Samotný start hry poté láká ke vstupu do zóny, která je již roky stabilní, nikoli však bezpečná. A do ní se vydávají zástupci vědecké organizace Scientific Institute for Research of the Chornobyl Area (SIRCAA) na nebezpečnou misi, která má v případě úspěchu šanci posunout lidské vědění o výrazný kus dopředu.

Microsoft Flight Simulator

Velkou část prezentace věnovali zástupci Microsoftu také Flight Simulatoru. Na ten upozornili komentovanou prohlídkou muzea Smithsonian National Air and Space Museum, kde lze narazit na ty nejslavnější letouny, jež stály u zrodu letectví. Právě tam tvůrci berou nejen inspiraci, ale také příležitost vyrábět maximálně realistické skeny všech těch letadel, které potřebují a do hry postupně přidávají. Na podzim to bude například legendární Spirit of St. Louis či stroj bratří Wrightů. To je ale ještě vzdálená novinka, aktuálnější je právě teď vydaná obří aktualizace přinášející řadu detailních lokací napříč Spojenými státy. Navrch se virtuální piloti mohou nově proletět v historickém letounu Beechcraft Model 18.


As Dusk Falls

Před dvěma dny připomenuté psychologické drama As Dusk Falls se na prodloužené prezentaci blýsklo krátkou ukázkou odhalující pozadí vývoje. Vidíme například, že As Dusk Falls cílí na fanoušky atmosférických televizních seriálů a zároveň vyzývá ke sdílení zážitku ve skupině. Hru sice lze projít sólově, ale stejně tak lze přizvat více hráčů a jednotlivé dramatické volby lze prožívat společně, a to dokonce až v osmi hráčích. Propletený příběh dvou rodin odehrávající se napříč třemi dekádami dorazí na konzole Xbox a na PC již 19. července.

The Texas Chain Saw Massacre

Zástupcem akčních žánrů byla na prodloužené prezentaci ukázka Texas Chain Saw Massacre, dalšího asymetrického on-line titulu, který se tentokrát chlubí inspirací reálnými událostmi. Ty halí do charakteristického retro zrnitého filtru a do atmosféry, ve které se zejména hráči v roli obětí mohou těšit na skutečně natolik hutný zážitek, že by se v nich krve nedořezal. I když… Texas Chain Saw Massacre vyjde příštím roce PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S a na PC. Samozřejmostí je, že na konzolích Xbox a na PC bude hra součástí platformy Game Pass.

Valheim

Samotnou prezentaci Xbox Games Showcase Extended neodstartoval nikdo jiný než Phil Spencer. Šéf divize Xboxu si pochvaloval současnou éru hraní, sílu herní komunity a vyzdvihoval pochopitelně svoji domovskou platformu, brzy poté již ale následovala první herní upoutávka, a to na sandboxový survival Valheim. Hra vyšla loni v únoru, kde je stále ještě v programu předběžného přístupu, na jaře příštího roku ale vyjde i na konzole Xbox a stane se součástí programu Game Pass. Ovšem ještě předtím, letos na podzim, vyjde v rámci Game Passu i na PC.

[email protected]

Formou krátkého sestřihu došlo i na představení vybraných titulů vznikajících pod hlavičkou [email protected], což je program vytvořený na podporu nezávislých vývojářů.

Fall Guys – Spartan Showdown

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru