Returnal, Sony Interactive Entertainment, Další odloženou hrou je psychologický horor Returnal

Souhrn z únorového State of Play

Datum vydání Keny, ukázka z Returnal a Final Fantasy VII i Crash Bandicoot 4 na PS5

Zdroj: Sony

Máme za sebou další vysílání State of Play, na kterém společnost Sony věnovala převážnou část své pozornosti menším, leč stále velmi zajímavým titulům. Pokud se chcete podívat na celý záznam s naším překladem, máte tu možnost. Níže pak naleznete všechny podstatné detaily o jednotlivých titulech, kterým byl ve stopáži věnován čas. Jen namátkou jsme se dočkali odhalení data vydání her Kena: Bridge of Spirits či Oddworld: Soulstorm. Viděli jsme rovněž další ukázku z Deathloop od Arkane a mohli sledovat strach a děs v novém pokračování Five Night At Freddy’s. Vrcholem večera pak bylo potvrzení vylepšené PS5 verze Final Fantasy VII Remake, která dorazí zkraje června i s obsahovým přídavkem.

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Remake Final Fantasy VII míří na PlayStation 5 s podtitulem Intergrade. Vyjde už 10. června a nabídne vylepšenou grafiku, rychlejší nahrávací časy, foto mód, haptickou zpětnou vazbu a především novou epizodu s Yuffie. Grafická vylepšení zahrnují textury ve vyšším rozlišení, efekt mlhy nebo lepší nasvícení. Hráči si budou moci vybrat ze dvou grafických režimů. První preferuje rozlišení 4K, druhý pak 60 fps. Majitelé verze pro PS4 mohou upgradovat na PS5 zdarma a přenést si rovněž uložené pozice.

Returnal

Svoji upoutávku na State of Play přinesli také finští vývojáři z týmu Housemarque, jež jsou známí například díky arkádám Nex Machina, Alienation nebo díky úspěšnému launchovému titulu Resogun pro PlayStation 4. Jejich novinka Returnal je atmosférickou sci-fi third person akcí, jež dorazí exkluzivně na PlayStation 5 už 30. dubna letošního roku. Returnal bude ryze příběhovou záležitostí, ve které hlavní hrdinka jménem Selene vyráží zkoumat nouzový signál na neznámou planetu. Jenže k jejímu neštěstí brzy po vstupu na povrch planety umírá, její smůlu však bohatě vyvažuje fakt, že Selene je uzamčena v časové smyčce a po každé smrti přichází oživení a jede se nanovo. A jak poté vypadá taková akce v praxi, to již můžete vidět v přiložené upoutávce. Z té je více než patrné, že změna perspektivy autory nenechala zapomenout na arkádovou minulost.

Kena: Bridge of Spirits

Vývojáři z Ember Lab si pro State of Play přichystali novou ukázku z malebné hry Kena: Bridge of Spirits. Opět jsme mohli sledovat hlavní hrdinku, kterak se snaží osvobodit potvůrky jménem Rot, představující duše okolního světa. Pomocí nich získává Kena nové schopnosti a bojuje proti zlu, které nabralo v nové ukázce poměrně jasné kontury. Už nyní je jasné, že souboj sehraje důležitou roli v celém zážitku a Kena rozhodně nebude jen nádhernou barevnou záležitostí. Co je ovšem nejdůležitější, konečně jsme se dozvěděli datum vydání – na hru se můžete těšit 24. srpna letošního roku s tím, že už běží předobjednávky. Hra vyjde na PC, PS4 a PS5 za cenu odpovídající 40 dolarům, případně 50, sáhnete-li po Deluxe edici. Ta nad rámec samotné hry obsahuje také digitální soudntrack a nové skiny pro Kenu.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Chronologicky jako první jsme se dočkali upoutávky pro chystaný Crash Bandicoot 4: It’s About Time pro PlayStation 5. Mezi oznámené novinky patří mimo možnosti přenosu uložených pozic z předchozí generace konzole také technologické novinky. Zde kreativní producent Lou Studdert zmiňuje například adaptivní triggery, podporu 60 snímků za vteřinu i 4K rozlišení. Hra vychází 12. března (tehdy dorazí i na Nintendo Switch a konzole Xbox Series) a majitelé PS4 verze hry se navíc mohou těšit i na bezplatný upgrade.

Deathloop

S časovou smyčkou nepracuje pouze akce Returnal, ale také chystaná FPS od Arkane Studios – Deathloop. V tomto titulu se hráči 21. května budou moci vžít do role zabijáka Colta, který se ocitá na ostrově Blackreef. Tam nás aktuálně zavádí i čerstvá upoutávka, jež kromě smyček plných frenetických přestřelek i tichých likvidací odhaluje také velkou variabilitu prostředí i významnou stylizaci vzpomínající na špionážní filmy zasazené do šedesátých let. Úkolem je zabití osmi cílů uzamčených v té samé smyčce. Colt má přitom oproti nim jednu zásadní výhodu – na konci každé noci se sice svět restartuje, on sám si ale pamatuje, co předcházelo. A tím se i učí. Jediný háček pak může v dlouhodobějším horizontu představovat multiplayerová složka hry. Do hry každého hráče se totiž může připojit někdo jiný, a to takže v roli bodyguarda, čímž do hry vnáší náhodný element.

Oddworld: Soulstorm

Autoři logické plošinovky Oddworld: Soulstorm nám prezentovali novou ukázku ze hry. Titul míří na konzole PS4 i PS5 a vyjde 6. dubna. Předplatitelé PS Plus navíc dostanou verzi pro PlayStation 5 zdarma. Bude k dispozici od vydání až do 3. května. Autoři hru nazývají 2,9D plošinovkou a jde o kompletní reboot původního Abe’s Exoddus, který vznikal v šibeničním časovém limitu a autoři do něj tehdy nemohli dát všechny zamýšlené nápady.

Solar Ash

V průběhu State of Play jsme se dočkali první plnohodnotné ukázky ze hry Solar Ash od vývojářů z Heart Machine. Jak jsme mohli sledovat, čeká nás poměrně surrealistický svět uvnitř červí díry, ve které se hlavní hrdinka pohybuje se zájmem jednou pro vždy uzamknout Nicotu a zabránit tomu, aby se do ní vesmír dále propadal. Devizou hry má být rychlost a plynulost všech pohybů, které uplatníte nejen v plošinovkových pasážích, ale pochopitelně i v soubojích. Tam na hlavní hrdinku Ray čekají i velká monstra, strážci nicoty, jejichž zdolávání připomíná souboje v Shadow of the Colossus. Hra míří na PS4 i PS5 a dočkáme se ji v průběhu letošního roku.

Sifu

Studio Sloclap (Absolver) oznámilo novou hru Sifu. Jde o third person akci, v níž se hráč stane mladým studentem kung-fu, který se vydá na cestu za odplatou. Hledá vrahy své rodiny. Souboje tu budou hrát hlavní roli a máme využívat prostředí a jeho předměty ve svůj prospěch.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Hratelné ukázky se během dnešního večera dočkalo i pokračování hororové série Five Nights at Freddy’s s podtitulem Security Breach. Pokud jste hráli některý z předchozích dílů, máte poměrně jasnou představu co očekávat – pitoreskní svět a spoustu nepříjemných situací. Poprvé v rámci série ale dostanou hráči možnost svobodně se s hlavním hrdinou Gregorym pohybovat po celém komplexu Mega Pizza Plex a aktivně se skrývat před monstry. Navíc se zdá, že Purple Guy není tak úplně ze hry, jak se mohlo z průběhu předchozích her zdát a vývojáři zřejmě chystají nejedno překvapení. Hra vyjde v průběhu roku na PC, PS4 a PS5.

Knockout City

Jedním z představených titulů je i Knockout City od nezávislého týmu Velan Studios sídlícího ve státě New York. V minulosti toto studio pracovalo na Mario Kart Live: Home Circuit a novinku chystá v rámci programu EA Originals. Knockout City jsme představili právě před týdnem a pokud jste o hře již četli, víte, že jde o multiplatformní on-line akční titul, ve kterém spolu hráči bojují ve futuristické verzi vybíjené. Ta bude k vyzkoušení začátkem dubna (od 2. do 4.), a to v rámci otevřené betaverze, jež nabídne ochutnávku nejen náplně samotné, ale i slibované podpory multiplatformního síťového hraní.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru