Souhrn z prezentace Xboxu na Gamescomu 2021

Skoky z letadel ve Forze, multiplayer závody ve Flight Simulatoru, xCloud na konzolích a další

Zdroj: Microsoft
24. 8. 2021

Ještě před samotným začátkem Gamescomu stihl svou vlastní prezentaci Xbox. Už předem bylo avizováno, že nemáme očekávat další nálož titulů, jako spíše novinky a doplnění ke hrám a projektům již oznámeným, ať už přímo od Microsoftu nebo partnerských studií. Microsoft Flight Simulator je samozřejmostí, opět se ukázal i druhý díl Dying Light s podtitulem Stay Human nebo Forza Horizon 5, důraz byl opět pochopitelně kladen i na předplatné Game Pass. Ačkoli ve vzduchu viselo stanovení data vydání očekávaného Halo Infinite, toho jsme se dnes nedočkali, i přesto se však jednalo o zajímavou předváděčku.

Forza Horizon 5

Aby se automobiloví nadšenci a fanoušci Forzy nemohli dočkat 9. listopadu ještě více, byla jim nadělena osmiminutová ukázka představující Mexiko v celé své kráse s nádhernými panoramaty, modrou oblohou, skalnatým pobřežím, nekonečným asfaltem i prašnými cestami, se zasněženou sopkou i hustou a životem překypující džunglí. Došlo též na akci dvou titulních vozů celé hry, jimiž jsou Mercedes-AMG ONE a 2021 Ford Bronco Badlands, přičemž díky partnerství bylo možné jejich vlastnosti přesně převést do hry a hráč je bude moci pocítit sám, jakmile usedne za volant.

A aby toho nebylo málo, dočká se Forza i svého vlastního stylového ovladače, jenž je nejen barevně upraven, ale především je speciálně přizpůsoben samotné hře texturou páček a úchopů. K ovladači navíc náleží i exkluzivní DLC obsah s autem, kosmetickým doplňkem a vítězným emotem.

Microsoft Flight Simulator

Hned poté se Microsoft vytasil s řadou novinek do svého Flight Simulatoru, jenž bude obohacen novými kusy světa za pomoci mnoha satelitních dat. Můžeme se těšit na propracovaná 3D města, konkrétně na Frankfurt a Wuppertal v Německu, Basilej ve Švýcarsku a Štýrský Hradec a Vídeň v Rakousku. Toto doplnění zahrnuje více než sto tamních památek a lokací, ale samozřejmě i řadu vylepšení letišť, a dorazí zdarma již 7. září.

Kromě toho se můžeme těšit na historické německé letadlo Junkers Ju 52, které dorazí v rámci série DLC zaměřené na lokální letecké legendy. Junkers vyjde 7. září a stát bude 15 dolarů. V listopadu se pak dočkáme elektrického letadla s vertikálním startem a přistáním VoloCity, které je zamýšlené jako taxi budoucnosti.

Možná největším překvapením ale bylo oznámení nového kompetitivního multiplayerového závodu Reno Air Races. I když se během přenosu mluvilo rovněž o chystané expanzi inspirované Top Gunem, stále jsme se o ní nedozvěděli nic nového, protože vývojáři vysvětlili, že podléhá utajení stejně jako samotný film, který má mít teprve na podzim svou odloženou premiéru.

Age of Empires IV – Hands on History: The Trebuchet

Vývojáři z World’s Edge během akce připomněli, že už 28. října vychází Age of Empires IV, během dnešní prezentace se ale soustředili na doprovodný dokumentární obsah. Půjde o krátká videa, která mají zábavnou formou hráče spravit o tom, kterak fungovala obléhací zařízení, jak se vyráběla středověká brnění, co obnášelo vystřelit zapálený šíp a mnoho dalšího. O tomto obsahu jsme zatím mohli z úst vývojářů pouze slyšet, v ukázce se ale můžete podívat na rozbor fungování trebuchetu, který zároveň demonstruje kvalitu a náladu dalších podobných videí. Age of Empires IV bude na konci října dostupné na PC prostřednictvím verzí z Windows Storu a Steamu.

Streamování z cloudu na Xboxu

Hráči na Xboxu One a Xboxu Series dostanou letos o Vánocích přístup k xCloudu. Testování má začít už na podzim. Díky tomu si i na starším Xboxu zahrajete hry, které jsou nyní k dispozici jen na Xboxu Series S a X. Stejně jako v případě ostatních platforem bude hraní z cloudu součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate. Hráči tak mohou zkusit okamžitě hry, aniž by je museli stahovat a instalovat. Podporováno bude rozlišení až 1080p a 60 fps. Tímto způsobem bude na Xboxu One fungovat i Microsoft Flight Simulator, který je dosud k dispozici jen na PC a Xboxu Series.

Psychonauts 2

Bez ohledu na to, že pokračování Psychonauts vychází už zítra, svůj prostor mělo pochopitelně i studio Double Fine v čele s designérem Timem Schaferem. Podívali jsme se na další záběry ze hry v launch traileru a dozvěděli jsme se o úskalích, která před vývojáři v průběhu příprav Psychonauts 2 stála. Jak řekl sám Schafer, navázat po tak dlouhé době nebylo snadné, ale nakonec se podařilo celý příběh posunout, přizvat sadu úplně nových postav a dát dohromady další dobrodružství v mozcích jednotlivých postav, která se jen tak něčemu nepodobají. Hlavní hrdina Raz má navíc trojici nových schopností, pomocí kterých může ovlivňovat celou partu Psychonautů nebo například spojovat dvě schopnosti k sobě. Psychonauts 2 vychází 25. srpna na PC, PS4, Xboxu One a v optimalizované verzi také na Xboxu Series. Hra se zároveň od zítřejšího dne objeví v nabídce Game Passu.

Crusader Kings III

Třetí díl oblíbené strategie Crusader Kings, který vyšel minulý rok pouze na PC, se podívá i na nové konzole. Konzolovou verzi pro Xbox Series X a PlayStation 5 vyvíjí studio Lab42 ve spolupráci s původními tvůrci z Paradox Interactive. Na rozdíl od počítačové verze nabídnou pár úprav, jež jsou určeny přímo pro jednotlivé konzole. V případě Xboxu jde například o rychlé přepnutí na YouTube za účelem vyhledání tutoriálu ke hře, u PlayStationu se jedná o speciální odezvu na ovladači DualSense, který dává pocítit napjaté okamžiky ve hře. Přesné datum vydání ovšem nebylo zatím stanoveno.

Dying Light 2: Stay Human

Hned v úvodu jsme se dočkali dalšího pohledu na očekávaný Dying Light 2, který ukázal takzvaný, jak jej tvůrci sami nazývají, moderní středověk. V nové ukázce samozřejmě nechybí ani parkour a vzrušující soubojový systém, které podporují komplexní animace, a samotné prostředí města, které si zakládá na své vertikálnosti a možnostech pohybu ve všech směrech. Datum vydání stále platí na 7. prosince, a to na PC i na konzole nové a staré generace.

Wasteland 3: Cult of the Holy Detonation

Do Wasteland 3 míří druhé DLC, tentokrát s názvem Cult of the Holy Detonation. Jak už název sám napovídá, rozšíření se bude točit kolem kultu, jenž uctívá takzvanou svatou detonaci. Do světa Wasteland se dostávají mutanti a zombie, s nimiž se budou muset hráči potýkat v okolí Cheyenne Mountain v Coloradu. A nebude to ani dlouho trvat, neboť zmutovaní kultisté do hry dorazí 5. října. Dostat se k nim můžete prostřednictvím season passu, případně samostatně za cenu odpovídající 7 dolarům. Ke hraní sice potřebujete plnou verzi, ale Microsoft si samozřejmě nenechal ujít příležitost připomenout, že ta je součástí nabídky Game Passu.

State of Decay 2: Homecoming

State of Decay 2 očekává 1. září bezplatný update Homecoming, který více otevře svět a umožní jej prozkoumávat. Lokace Trumbull Valley z prvního dílu byla plně remasterována a navíc rozšířena o nové lokace. Celkově přibude šest základen k prozkoumávání, nové zbraně na blízko s dalšími možnostmi likvidace nepřátel a i příběh, který doplní ten ze základní hry a rozšíření Heartland novými postavami a zápletkami.

Stray Blade

Studia 505 Games a Point Blank Games se společně pustila do vývoje akčního RPG Stray Blade, jež bychom měli očekávat již v příštím roce. Předností hry má být neustále se proměňující prostředí ovlivňující hratelnost, díky čemuž na hráče budou čekat stále nové výzvy. Rychlý soubojový systém s důrazem na strategii a epické bitvy doplní dobrodružství plné průzkumů starobylých ruin a pátrání po relikviích, jež je třeba zničit. Každý čin a veškeré konání má důsledky, a tak se bude vše kolem proměňovat s ohledem na postup hrou. Stray Blade má namířeno nejen na Xbox Series X a S, ale i na PlayStation 5 a PC prostřednictvím Steamu a Epic Games.

The Gunk

Po roce se připomíná i akční adventura The Gunk. Nový trailer trvá sice jen pouhou minutu, přesto dokáže zaujmout svým vizuálem a atmosférou, jelikož se nesoustředí na boj, ale na samotné prozkoumávání planet a postupné očišťování mimozemské krajiny, díky čemuž svět znovu ožívá barvami. Kdy se přesně se ale budou moci vesmírní cestovatelé s vesmírnou „gunk“ špínou vypořádat, zatím není jasné, jisté však je, že se dočkají hráči na Xbox One i Xbox Series X a S a i PC prostřednictvím Game Passu.

Into the Pit

Představení se dočkala temná fantasy rogulite akce z pohledu první osoby Into the Pit. Vydejte se do vesnice, jež je obklopena temnou magií a navíc ji obchází povídačky o démonickém portálu, a zachraňte ty, kteří přežili řádění démonů. Vydání je naplánováno již na 19. října a společně s dalšími hrami vydavatele Humble Games bude od prvního dne součástí předplatného Game Pass.

Neverwinter: Jewel of the North

Free-to-play MMORPG Neverwinter přivítalo v rámci nového rozšíření Jewel of the North ve svých řadách barda už v červenci, odteď si této nové třídy mohou užít i hráči na Xboxu One a PlayStation 4. Úkolem barda je i zde rovněž bavit, a tak ruku v ruce s magií a bojem jdou i písně. Váš zpěv a hudba nejenže podporují spojence, ale dokáží i ublížit soupeři. A hudba to není jen tak ledajaká, neboť její hraní a vytváření je skutečně ve vašich rukou, není třeba se tedy ani pouštět do lítých bojů, jen upoutávat své nové publikum.

Sea of Thieves – Mayhem Ship Set

Vody hry Sea of Thieves poněkud nečekaně rozbouřila sada lodí Mayhem, která je inspirována světem Borderlands. Ačkoli jsou lodě dostupné zdarma, hráči k nim přece jen nepřijdou jen tak, musí si je zasloužit. Za tímto účelem je nutno vyhledat Larinnu ze společnosti Bilge Rats a přijmout její výzvy a začít na nich pracovat. Borderlands lodím se přiblížíte plněním úkolů v podobě zneškodňování žraloků pomocí sudů se střelným prachem nebo lovení pokladů. Akce je časově omezena a trvá do 7. září.

Xbox Game Pass

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím