Souhrn z prezentace Nacon Connect

Souhrn z prezentace Nacon Connect

Francouzský vydavatel ukázal střípky záběrů z Gluma i Test Drivu. Překvapením je RoboCop

Zdroj: MGM
6. 7. 2021

Sváteční úterní večer patřil francouzskému vydavateli Nacon, který se vrátil s prezentací Nacon Connect. Slibovaný seznam her čítal velmi zajímavý mix závodů, akce i fantasy, nicméně těmi největšími lákadly byly pokračování série Test Drive Unlimited s podtitulem Solar Crown a The Lord of the Rings: Gollum. Akce probíhala ve velmi rychlém tempu a mnoho her se dočkalo jen velmi krátkých ukázek, přesto prezentace posloužila svému záměru a představila, na co se v režii francouzského vydavatele můžeme těšit.

RoboCop: Rogue City

Překvapením na závěr bylo odhalení nové licencované hry s RoboCopem. Hra RoboCop: Rogue City vzniká ve studiu Teyon, které se naposledy přihlásilo prostřednictvím Monster Truck Championship. Na svém kontě ale mají také oficiální hru s Rambem z roku 2014 a Terminátorem z roku 2019, takže by jim tenhle závan minulosti v podobě RoboCopa mohl sednout. O hře jako takové bohužel nevíme mnoho – míří na „konzole a PC“ a dočkat bychom se jí měli až v roce 2023.

Test Drive Unlimited: Solar Crown

Těšili jste se na první skutečné záběry z nového Test Drive Unlimited? Těšili jste se bohužel marně. Vývojáři z KT Racing se sice pochlubili skvělým trailerem, který odhalil místo konání velkého závodního klání – Hongkong, neposkytli však skutečný pohled na hru jako takovou. Na hru si navíc počkáme až do 22. září příštího roku, kdy bude hra dostupná na PC, Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 a Switchi. Proti sobě se postaví dva znepřátelené klany, jichž se hráč stane členem a pomůže jednomu, či druhému k úspěchu. Vývojáři se zavázali, že v nadcházejících měsících budou přinášet pravidelné novinky a aktualizace ohledně vývoje, nemůžeme se ale zbavit pocitu, že ukázka zůstala přeci jen trochu za očekáváním.

The Lord of the Rings: Gollum

Vývojáři z Daedalic Entertainment konečně ukázali střípky záběrů z chystané hry ze světa Pána prstenů, který se soustředí na příběh Gluma. Jak už zaznělo dříve, hra vsadila na neotřelý vizuální styl, nesnaží se zalíbit jen milovníkům filmů, ale také knih. Hra bude z velké části o prozkoumávání, ale také o překonávání překážek v duchu parkouru, což demonstrovaly sekundy third person záběrů na hlavního hrdinu, kterak postupuje prostředím. Viděli jsme rovněž, jak budou vypadat důležité postavy ze hry – Ústa Sauronova, Trandúil a také Gandalf, nad rámec očekávaného vydání na podzim příštího roku ale vývojáři opět nepředstavili nic přelomového.

Steelrising

Na prezentaci Nacon Connect nechyběly ani nové záběry ze hry Steelrising od autorů Greedfallu ze studia Spiders. Armáda automatonů Ludvíka XVI. zaútočila skrze pohlednou ukázku z alfaverze. Nebudou chybět působivá prostředí, nápaditý design nepřátel i působivé efekty nejrůznějších útoků a komb. Hra je naplánovaná na červen příštího roku a už nyní je možné uložit si ji do seznamu přání na Steamu. Chystá se ale samozřejmě i verze pro Xbox Series a PlayStation 5

Vampire the Masquerade – Swansong

Nepochybovali jsme o tom, že se dnes večer představí také očekávaná hra z univerza World of Darkness – Vampire the Masquerade – Swansong od studia Big Bad Wolf. Nečekali jsme však, že hru postihne odklad na únor příštího roku, když jsme se jí měli dočkat už v průběhu letošního roku. V novém videu jsme si alespoň mohli prohlédnout postavu Galeba, jednoho ze tří hratelných upírů, který „měl všechno“ a usídlil se v Bostonu. Teď ale o něco či někoho přišel a touží po tom, získat vše zpátky. S Galebem a dalším si dáme dostaveníčko na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a PC skrze Epic Games Store.

Session

Skateboardová hra od vývojářů Crea-ture Studios se představila prostřednictvím výživného traileru, který demonstroval řadu triků i prostředí. Hra sice neoplývá tak líbivou grafikou, jako konkurenční tituly, ale vsadila na úzké spojení s komunitou a propojení s celou skateboardovou kulturou. Nejdůležitější zprávou bylo spuštění early accessu, a to jak na Steamu, tak v rámci programu Xbox Game Preview. Hra bude nicméně dostupná také na obou generacích PlayStationu v dosud neupřesněném termínu.

WRC 10

Segment věnovaný licencované hře WRC od KT Racing načala závodní legenda Sébastien Loeb. Ten s vývojáři úzce spolupracuje na tom, aby byla hra ještě lepší, což by se mělo letos projevit zejména na fyzice. Sám Loeb tvrdí, že hra působí velmi realisticky a navíc dostala možnost oslavit 50 let WRC s připomenutím všech důležitých milníků, včetně vítězství zmiňovaného závodníka. Nevíme jistě, zda si budeme moci slavné okamžiky rallye připomenout přímo ve hře, ale minimálně na některé z historických vozů se nepochybně dostane. Hra je naplánovaná na 2. září a dorazí na obě generace PlayStationu, resp. Xboxu, stejně jako na Steam, Epic Games Store a v neposlední řadě také na Switch

Blood Bowl 3

Během prezentace se podle očekávání dostalo také na třetí díl bláznivé verze amerického fotbalu v podání postaviček z Warhammer Fantasy. Hry jsme se měli dočkat letos, také Blood Bowl ale byl odložen na únor příštího roku, a to ze slibovaného letošního srpna. Vývojáři ze studia Cyanide se nicméně soustředili na obsah, konkrétně příběhovou část, která slibuje bláznivou kampaň přesně v přestřeleném a značně krvavém duchu předchozích dílů. Točit se bude kolem války sponzorů, kterou projdete v týmu zvolené rasy. Chystají se samozřejmě klání proti týmům, které podporují konkurenční značky i proti těm, které mají ve svém středu některou z legend Blood Bowlu. Nad rámec toho představí hra pochopitelně i kompetitivní módy a klasické herní režimy, na které jsou fanoušci zvyklí. Hra míří na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Steam, Epic Games Store a Switch.

Rugby 22

Pokud nejste zrovna fanoušci fantasy amerického fotbalu, možná se vám zalíbí další ročník Rugby od EKO Software. Vývojáři už předem slibovali spoustu vylepšení, nutno ovšem přiznat, že z traileru to zrovna patrné není. Hra působí napohled takřka identicky jako v loňském roce, na druhou stranu jsme toho ale v novém traileru neviděli příliš. Vývojáři slibují zápasy napříč celým světem, ať už v dresech klubů, nebo reprezentací. Vylepšení by měla dorazit na úrovni umělé inteligence, přidán bude také nový režim obtížnosti a to všechno dorazí za rok v lednu na PC a obě generace PlayStationu i Xboxu.

RiMS Racing

Vějíř závodních her od Naconu doplnil RiMS Racing. Vývojáři se ale nad rámec gameplay záběrů soustředili na odprezentování spolupráce se Sirem Bobem Corneliem Rifem ze skupiny The Bloody Beetroots, který se bude podílet na oficiální soundtracku. Pro hru vytvoří několik exkluzivních skladeb a v traileru zazní Ezekiel. Motocyklová závodní hra od studia Raceward, která se soustředí na tuning a postupnou úpravu motorek, dorazí 19. srpna a už nyní otevírá předobjednávky. Bonusem je trať v Bahrajnu, případně motorky v deluxe a ultimátní edici. Hrát se bude – podobně jako v případě většiny her od Naconu – na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Steamu, Epic Games Storu a Switchi.

Ad Infinitum

Šest let po prvním traileru se svého opětovného představení dočkala hra Ad Infinitum. Jde o survival horor z první světové války, ve kterém se ujmeme německého vojáka, který se vrací domů. Vývojáři ze studia Hekate začali s celou vizí od začátku a v krátkém teaseru naznačili, že to s návratem na rodnou německou hroudu nebude jen tak. Vojáka budou neustále pronásledovat prožité hrůzy války a obrovské trauma, které jej zcela odpoutává od reality. Ze hry, resp. z jejího nového konceptu, jsme toho zatím neviděli příliš, vydání je totiž naplánováno až na rok 2023 pro konzole a PC

Roguebook

Clash: Artifacts of Chaos

Rogue Lords

LIFE Simulators

Revolution X for Xbox Series, One a PC

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru