Souhrn z pátečních akcí

Nová hra ze světa Pána prstenů i seriály podle Castlevanie a Dragon Age od Netflixu

Zdroj: North Beach Games
10. 6. 2022

Další den přinesl další přenosy a hned na několika místech se porůznu objevily zajímavé novinky. Spousta novinek. Ale opravdu obrovská spousta novinek. Rozhodli jsme se pro vás proto vytvořit přehled těch nejdůležitějších nebo nejzajímavějších oznámení, abyste věděli, co se stalo, a přitom nemuseli sledovat každou jednotlivou konferenci.

The Lord of the Rings: Return to Moria

Na akci Epic Games byla oznámena nová survival craftovací hra zasazená do čtvrtého věku Středozemě. The Lord of the Rings: Return to Moria vyjde v roce 2023 a umožní až osmi hráčům najednou zkoumat Khazad-dûm v Morii. Vývojáři lákají na procedurálně generované mapy, stavění základny, tajuplné poklady a samozřejmě i nepřátele číhající v hlubinách dolů. Žádná dvě trpasličí dobrodružství přitom nemají být podle nich stejná. Hru vyvíjí North Beach Games a Free Range Games a má jít o exkluzivitu pro Epic Games Store. Více podrobností už nyní najdete na oficiálním webu.

Plague Tale: Requiem

Na prezentaci Tribeca Games Spotlight mělo své zastoupení i francouzské studio Asobo, které vedle Flight Simulatoru pracuje také na pokračování Plague Tale s podtitulem Requiem. V dlouhém, více než 8minutovém bloku jsme se dozvěděli spoustu novinek ze zákulisí, ale hlavně jsme mohli sledovat úplně nové záběry ze hry. Amicia a její bratr Hugo už trochu vyrostli, stále z nich ale nejsou válečníci a se svým osudem se musí prát, jak nejlépe umí. Requiem v porovnání s prvním dílem dospělo i po stránce výpravy i technického zpracování, kterému sekunduje unikátní „ušpiněný“ vizuální styl. Na nových záběrech je vidět nejen souboj, ale také logické hádanky spojené s krysami, momenty klidu a sourozeneckého porozumění, stejně jako chvíle zmaru a zdánlivě bezvýchodných situací. Plague Tale: Requiem má dorazit ještě v letošním roce na PC, novou generaci PlayStationu a Xboxu, ale také na Switch.

Castlevania: Nocturne

Nový animovaný seriál od Netflixu inspirovaný slavnou sérií Castlevania. Příběh má být zasazený přibližně do období francouzské revoluce a hlavními hrdiny budou Richter Belmont a Maria Renard. Za už dříve oznámeným spin-offem stojí stejné studio jako za starší animovanou sérií. Kevin Kolde se projektu ujal jako showrunner a Clive Bradley coby scenárista. Zatím nevíme, kdy by mohla mít novinka premiéru.

Dragon Age: Absolution

Zatímco netrpělivě čekáme na další díl ságy Dragon Age, vytasil se Netflix s upoutávkou na novou šestidílnou animovanou sérii. Dragon Age: Absolution bude mít premiéru ještě letos v prosinci a je zasazený do Tevinteru. Animák vznikl ve spolupráci s původními autory ze studia BioWare a má být samozřejmě autentickým výletem do tohoto fantasy světa.

Tekken: Bloodline

O animovaném seriálu Tekken: Bloodline neslyšíme poprvé a upoutávku na něj už jsme také viděli. Dlouholetý producent slavné bojovky Kacuhiro Harada ukázal z novinky víc a také o ní sám pohovořil. Anime má mít premiéru ještě letos a jak už jsme psali dříve, dozvíme se víc o rodinné zápletce okolo hlavních postav. Další detaily si můžete připomenout v našem starším článku.

Too Hot To Handle

Podle seznamovací reality show Too Hot To Handle vznikne hra. Zamíří na mobily a vyjde příští rok. Myslíte, že si povede lépe než účastníci televizní show? Tak do dokažte. Lana samozřejmě nebude chybět.

Zdroj: Netflix

The Queen’s Gambit Chess

Populární seriál Dámský gambit dostane vlastní šachovou hru pro předplatitele Netflixu. Hrát bude možné i proti přátelům. A zdaleka prý nepůjde jen o šachy.

The Cuphead Show

Jak už bylo avizováno včera na Summer Game Festu, animovaný seriál The Cuphead Show podle hry Cuphead se dočká nových epizod. Premiéru budou mít už 19. srpna.

Money Heist

Další hrou, kterou připravuje Netflix na základě oblíbeného seriálu, je Money Heist, alias Papírový dům. Na Netflix Geeked Week jsme viděli kratičký teaser, který láká na mobilní hru, v níž půjde o to samé, o co šlo v seriálu. Tedy úspěšně přepadnout banku a dostát svých požadavků. Že se to nemusí povést, je všem jasné, o to by ale tahle mobilní záležitost mohla být zajímavější. Hra zatím nemá datum vydání, měla by však vyjít už brzy.

Sonic Prime

Novou krátkou upoutávkou se připomněl i chystaný seriál Sonic Prime. Poprvé autoři ukázali další dvě postavy, kterými jsou Big the Cat a Froggy.

Aliens: Fireteam Elite – Pathogen

A další vetřelci. Kooperativní akce Aliens: Fireteam Elite se rozroste o expanzi Pathogen. Novinka představená exkluzivně na akci IGN Expo je první velké DLC pro tuhle hru. Vyjde 30. srpna a láká na úplně novou kampaň se třemi misemi a novými druhy nepřátel. Posádka Endeavor navštíví LV-895, kde xenomorfové zmutovali do nové formy a jsou inspirovaní filmem Alien Covenant. Hráči dostanou na výběr osm nových zbraní, 26 doplňků ke zbraním nebo nový perk pro každou třídu upravující hlavní schopnost. K dispozici budou také nové obleky, barvy, emoty, ale i věci na hlavu. Jde o placené rozšíření, ale kromě něj majitelé původní hry obdrží také bezplatný update s novým hardcore módem.

Lifeless Moon

Autoři mysteriózního sci-fi Lifeless Planet představili Lifeless Moon. Opět jde o kombinaci plošinovky, adventury a logických hádanek. Hra dorazí na PC i konzole začátkem příštího roku a nepochybně znovu nabídne velmi znepokojivou atmosféru.

The Walking Dead: Last Mile

Skybound Games lákají na interaktivní zážitek, který je prý hrou jen zčásti. O průběhu The Walking Dead: Last Mile bude rozhodovat publikum. Má to být masivní interaktivní show, která poběží exkluzivně na Facebook Gaming a Facebook Watch. Napůl seriál a napůl hra bude k dispozici zdarma a diváci se mají stát současně hybateli děje.

Atomic Heart

Autoři akce Atomic Heart ze studia Mundfish vydali nový trailer a na samém konci naznačili, že jejich dlouho a netrpělivě očekávaná hra vyjde někdy letos na podzim.

Homeworld 3

Vývojáři sci-fi strategie Homeworld 3 z kanadského studia Blackbird Interactive nic neukázali, zato shodou okolností právě dnes oznámili, že jejich titul vyjde až v první polovině příštího roku. Datum vydání bylo posunuto. Tým ale slibuje, že se už na Gamescomu dočkáme zatím nejpodrobnějšího pohledu na tuto novinku.

Zdroj: Blackbird Interactive

Ghostbusters Spirits Unleashed

Na prezentaci Epic Games Showcase se mihla také krátká ukázka z připravované hry Ghostbusters Spirits Unleashed, na které pracují vývojáři ze studia Illfonic. Půjde o asymetrickou on-line akci, která by měla vycházet z hlavního módu 4 krotitelé versus 1 duch. Nové video se soustředí právě na jednoho z duchů – Ectoplasta – který do hry přijde hned v několika variantách s různými schopnostmi. Jeden krotitele zpomaluje, další je sráží k zemi, třetí je může oslepit. Každý z Ectoplastů má i vlastní ultimátní schopnost, během které kolem sebe střílí sliz. Ghostbusters vyjdou ve 4. čtvrtletí tohoto roku pro PC a obě generace PlayStationu i Xboxu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru