Souhrn z Nintendo Direct E3 2021

Souhrn z Nintendo Direct E3 2021

Life is Strange a návrat Metroid Dread potěší hráče ještě letos. Zelda ale až příští rok

Zdroj: Nintendo

Letošní prezentace Nintenda naplánovaná u příležitosti E3 slibuje přinést okolo čtyřiceti minut obsahu, během kterých slibuje japonský vydavatel ukazovat výhradně tituly pro Nintendo Switch. Většina z nich přitom má datum vydání stanovené už na letošní rok. Řeč může dojít na série The Legend of Zelda, Bayonetta, Splatoon i Metroid Prime. Spíše než hry ale fanoušky Nintenda patrně mnohem více zajímá, zda se Nintendo alespoň náznakem zmíní o spekulované silnější verzi konzole Nintendo Switch.

The Legend of Zelda: Breath of The Wild 2

Dle očekávání došlo i na novou upoutávku k pokračování The Legend of Zelda: Breath of The Wild. V tomto případě Nintendo Direct ukázalo variabilitu prostředí, průlety malebnou krajinou i prostřihy ze soubojů. Prim ale hrála krajina samotná, její rozpad a zámek nacházející se v oblacích, kam se hráči rovněž podívají. Tento rok tomu tak ale nebude, neboť hra vyjde až příští rok.

Další novinky o sérii The Legend of Zelda

Ačkoliv nejzásadnější pro Zeldu byly nové záběry z pokračování Breath of the Wild, producent Ejdži Aonuma mluvil také o Hyrule Warriors, remasterované verzi Skyward Sword a ukázal také stylizovaný Game & Watch, jako tomu bylo v případě Maria a jeho uplynulého výročí. V případě Hyrule Warriors se mohou hráči těšit na expansion pass, který dorazí už 18. června za cenu odpovídající 20 dolarům. Druhá vlna obsahu se chystá na listopad a obecně přinese nové hratelné postavy, nové zbraně, nepřátelé, úrovně obtížnosti či nové výzvy. Potěšilo nás ale také datum vydání HD remaster The Legend of Zelda: Skyward Sword, které připadá na 16. července a Game & Watch se třemi legendárními díly série také nevypadá špatně. Od 12. listopadu si budete moci zahrát The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link a The Legend of Zelda: Link’s Awakening z Game Boye.Life is Strange

Life is Strange se k radosti mnoha fanoušků konečně podívá i na Nintendo Switch. V nedávné době se o možném portu často mluvilo, ačkoli šlo spíše jen o přání mezi hráči. Nyní se však stává skutečností. Krátký animovaný klip, který port ohlásil, zachycuje kromě Max a Chloe i nejnovější hrdinku Alex, jelikož se na Switch dostanou všechny tři hry. Life Is Strange Remastered Collection přináší původní hru i s dodatkem Before the Storm a nechybí ani nadcházející True Colors, o Life is Strange 2 ale nepadlo ani slovo. True Colors se na Switchi objeví s vydáním 9. září 2021, Remastered Collection dorazí později tento rok.

Metroid Dread

Metroid Dread bylo dlouhé roky značně nejasnou a komplikovanou záležitostí, a to už v dávné minulosti. Tato Metroid hra byla vyvíjena už před lety a v roce 2007 se dokonce práce měly blížit svému dokončení, nikdy k tomu však nedošlo. Letošní Nintendo Direct tomuto záhadnému titulu konečně dává reálný tvar, jenž má navíc vyjít již 8. října na Switch. Navazuje na Metroid Fusion a nejvíce se podobá dílu Metroid: Samus Returns díky grafickému zpracování, které využívá 3D, ale na hru pohlížíme ve 2D. V traileru rovněž nechybí pohled na nový oblek Samus Aran.


Super Smash Bros. Ultimate

Jako první Nintendo ukázalo video ze spojení Super Smash Bros. Ultimate a Tekken, a to v čele s postavou ze série Tekken. Tou je Kazuya Mishima a Nintendo touto formou odhalilo nové postavu mířící do Super Smash Bros. Ultimate. Kazuya Mishima dorazí do hry v rámci druhého balíčku Fighters Pass.

WarioWare: Get It Together

Nintedo rovněž oznámilo, že na Switch dorazí soubor miniher pro více hráčů jménem WarioWare: Get it Together. Hráči se tentokrát zhostí role samotného Waria a buďto sami, anebo v doprovodu dalšího hráče v kooperaci se vydají vyhrávat v celé sadě miniher, jejichž náhled můžete spatřit níže. Rozhodně nic, co by bylo jakkoli myšleno vážně, o zábavu jde především. WarioWare: Get it Together dorazí na Nintendo Switch již 10. září.

Mario Party Superstars

Mario Party se dočká pokračování. Nintendo během E3 Directu odhalilo hru Mario Party Superstars, která čerpá z dlouhé historie série a předkládá výběr těch nejlepších miniher a hracích desek. Částečně se tak jedná o remaster těch nejbláznivějších disciplín, které obdržely kromě lepších textur také nové efekty záběry kamer. Všechny hry navíc mají podporu ovládání tlačítky, takže při nich nemusíte zběsile máchat ovladači a v klidu sedět na gauči. Mario Party Superstars nabídne také online multiplayer pro přátele i úplně náhodné hráče. Hra vychází exkluzivně pro Nintendo Switch 29. října.

Fatal Frame: Maiden of Black Water

Tak na něj konečně došlo. Survival horor Fatal Frame: Maiden of Black Water od studia Koei Tecmo z roku 2014 pro Wii U byl ohlášen jako port pro Switch. Má mít vylepšenou grafiku, další kostýmy a nový fotomód. Příběh se točí okolo fiktivní hory Hikami, ale je inspirován lesem Aokigahara, který se nachází na úpatí hory Fudži a říká se mu les sebevrahů. Už původní hra využívala GamePad a jeho gyroskop coby ekvivalent kamery, s jejíž pomocí odrážíte duchy, a tento koncept by mělo být velmi snadné přenést na Switch. Hra vyjde ještě letos, ale přesný termín neznáme. A ani cenu. Fatal Frame: Maiden of Black Water navíc dorazí také na Xbox Series, PS5, Xbox One, PS4 i PC. Jde o velké překvapení, protože šlo o exkluzivitu pro Wii U a Nintendo bylo koproducentem hry. Série letos slaví 20. výročí.


Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Advance Wars se vrací. První dva díly populární strategie v jednom balíčku, který vyjde 3. prosince. Slavná stylizovaná válečná tahovka vyšla původně v roce 2001 na Game Boy Advance a její pokračování na stejný handheld v roce 2003. Kořeny série ale sahají ještě hlouběji do historie. Famicom Wars vyšly už v roce 1988, následovala hra Game Boy Wars z roku 1991 a Super Famicom Wars. Na novou 3D grafiku si ale zřejmě budeme muset chvíli zvykat.

SUPER MONKEY BALL BANANA MANIA

Prostor během prezentace dostala také společnost Sega, která oslaví 20. výročí série Super Monkey Ball kompilací tří starších her. Jmenovitě se můžete těšit na obsah Super Monkey Ball, Super Monkey Ball 2 a Super Monkey Ball Deluxe, které v jednom uceleném a remasterovaném balíčku spolu se zábavnými minihrami dorazí 5. října jako Super Monkey Ball Banana Mania. Populární arkádovka, původem z GameCube, nemíří v nové verzi pouze na Switch, ale dočkají se také hráči na PC a obou generacích PlayStationu, resp. Xboxu.

Shin Megami Tensei V

Rovněž se potvrzuje vydání Shin Megami Tensei 5, nejnovějšího přírůstku do kultovní série JRPG her, jež bylo oznámeno už v roce 2017. Datum vydání, které původně naznačovalo několik úniků během posledních týdnu, je nakonec stanoveno na 12. listopadu letošního roku. Opět nebudou chybět pro sérii typické tahové souboje a setkání s démony. Hlavní hrdinkou je tentokrát mladá studentka, která se zaplete do konfliktu mezi anděly a démony, když objeví podivnou dimenzi Da’ath. Teď už je jen otázkou, jak půjdou vaše vlastní vyjednávání s démony, neboť i zde, jak už je zvykem, bude možnost je přesvědčovat a využívat ke svému užitku.

Nálož západních her

Významnou roli na Nintendu Switch hrají nejen first party tituly, jež často přinášejí pro Nintendo typickou ztřeštěnost a hravost, ale v posledních letech také hry ostatních vydavatelů, a to včetně těch západních. Ani zde Nintendo oznámeními příliš nešetřilo, a kromě samostatně probíraného Life is Strange jsme se dozvěděli i o pár dalších hrách a rozšířeních. Mezi ty patří například Marvel’s Guardians of the Galaxy, kteří vyjdou ještě letos (26. října). Jde o cloudovou verzi podobně jako u her A Plague Tale: Requiem, Control a Hitman. Ještě během tohoto roku vyjde i akce Worms Rumble (23. 6.). Z dalších můžeme ještě zmínit strategii Two Point Campus (2022), Just Dance 2022, kooperativní akci Strange Brigade, jež spolu s prvním příběhovým DLC pro Doom Eternal vychází právě dnes, Mario + Rabbids Sparks of Hope (2022) a ještě teď v červnu se mohou hráči na Switchi těšit na Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (25. 6.).

Danganronpa Decadence

Na Switch se rovněž chystá i série Danganronpa založená na principu vizuálních románů. V tomto případě se hlavní hrdina coby student společně se svými spolužáky účastní podivné vraždící hry, přičemž cílem je přežít a odhalit vraha. Díky vydání kolekce s názvem Danganronpa Decadence budou mít hráči možnost prostřednictvím tří hlavních herních titulů nahlédnout do rozsáhlého světa Danganronpy, jenž obsahuje rovněž anime, mangu a několik dalších rozšiřujících novel. Danganronpa Decadence obsahuje hry Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition, Danganronpa 2: Goodbye Despair Anniversary Edition a Danganronpa V3: Killing Harmony Anniversary Edition a k tomu navíc i novinku v podobě Danganronpa S: Ultimate Summer Camp, jež se vymyká zasazením i hratelností, neboť připomíná spíše deskovou hru. Vydání je naplánováno ještě na letošní rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru