Souhrn z IGN Expo 2022

Simulátor patologa, The Walking Dead, duchovní nástupce FlatOutu i tajemné sci-fi z měsíce

Zdroj: Skybound Games
11. 6. 2022

Nekonečný příval novinek nijak nepolevuje, o čemž ostatně svědčí i náš včerejší souhrn z pátečních akcí. Ve vší té plejádě akcí, oznámení a titulů máme samozřejmě i IGN Expo 2022, kde se ukázala řada zajímavých počinů, které stojí za to si představit. DLC Pathogen pro Aliens Fireteam Elite, jež jsme zmínili už v souhrnu výše, totiž není jediným projektem, jenž si zaslouží vaši pozornost.

Gungrave G.O.R.E.

Brutální pokračování japonské řežby si po roce připravilo částečně nový trailer. Pochopitelně v něm ani tentokrát nechybí legendární rakev, která je pro fanoušky prvního dílu symbolem Gungrave a opět umožní značně působivý vstup našeho hrdiny na scénu. Loňský filmeček však nyní doplňují i první střípky příběhu a gameplaye, který ukazuje, že o frenetickou akci nebude nouze. Stále platí, že by hra měla vyjít letos, přesněji na podzim, a zavítá na PC a na nové i staré Xboxy a PlayStationy.

DNF Duel

Anime bojovka DNF Duel se blíží svému vydání, a tak v nejnovějším traileru představila své herní módy, to vše navíc doplnilo šest minut ze samotného hraní. DNF Duel vychází již 28. června na PC prostřednictvím Steamu a na PlayStationu 4 a PlayStationu 5.

Ground Divers

Pojďme kopat. Ne do míče, ale do země. Ground Divers může připomínat klasiku Dig Dug, hra je však značně rozšířena o RPG prvky. Příběh se točí kolem králíka připomínajícího těžebního robota Curuhašiho, jehož budeme doprovázet a navigovat spletitými důlními systémy a šachtami. Hra vychází 30. června na Nintendo Switch.

Freaked Fleapit

O netradiční mixy žánrů v poslední době není nouze. Mezi takové hry spadá i nově oznámená hra Freaked Fleapit, jež balancuje mezi hudebně-rytmickou akční hrou a seznamovacím simulátorem. Kromě zajímavé výtvarné stylizace a tak trochu zvláštních dialogů hra láká na dabingovou účast streamerky LilyPichu, jež se svým hlasem ujala postavy Fasarie.

There Is No Light

Pixelartová hack’n’slash akce There Is No Light se rovněž přibližuje svému datu vydání, k němuž by mělo dojít letos v září. Svou hudbou trailer evokuje Doom, soubojový systém a postup hrou se však dají přirovnat k Dark Souls, jak už zbývá zvykem. V tomto případě se ocitáme v podsvětí a našimi nepřáteli jsou církevní rozvraceči světa. Hra vyjde na PC prostřednictvím Steamu, Epicu i GOG.

Core Keeper

Pixelartově stylizovaná „těžařská“ adventura Core Keeper vyšla loni v předběžném přístupu a nyní se jí dostává první velké aktualizace s názvem The Sunken Sea. Aktualizace se zaměřuje na vodu a zpřístupňuje hráčům zcela nový biom, společně s tím i nové zbraně, rudy nebo nepřátele. Rovněž je nově možné hrát až se sedmi dalšími hráči společně.

No Place for Bravery

Další pixelartová soulslike akce, tentokrát s názvem No Place for Bravery, se pro změnu svým soubojovým systémem hlásí k Sekiro. Hra vyjde na Nintendo Switch a PC, přičemž ji kromě Steamu nalezneme i na GOG a Epicu.

Project Warlock 2

Retro „devadesátková“ FPS Project Warlock 2 vstupuje do předběžného přístupu, a to právě nyní. Early access verze, kterou lze stáhnout na GOG a Steamu, nabízí šest úrovní. Ty mají být navíc mnohem větší než v prvním díle z roku 2018, novinkou je též zaměření se na vertikalitu a vícepatrové budovy.

SacriFire

Další pixelový přírůstek, který se však pouští do kombinace stylů, a tak v pixelartové stylizaci nabídne „jen“ samotné postavičky. SacriFire je akční JRPG plné bojů, zbraní, dungeonů a hádanek. Kromě krásné vizuální stránky se bude moci hra bezesporu chlubit i audiem, neboť se o soundtrack postará skladatel Motoi Sakuraba, který dal vzniknout hudbě desítek her, ale především pak v sérii Dark Souls. SacriFire vyjde příští rok na PC, poté by mělo následovat i vydání na konzole.

Rose and Locket

Další výrazně graficky stylizovaná hra, pro změnu však tentokrát ne v pixelartovém stylu. Rose & Locket je akční 2D plošinovka zasazená do netradičního prostředí – podsvětí Divokého západu. Hra zatím nemá stanoveno datum vydání, na letošní říjen je ovšem naplánováno uvolnění demoverze.

VergeWorld

VergeWorld je nová závodní hra s leteckou a bojovou akcí ve stylu her na PlayStation 1. Úrovně jsou procedurálně generované a náš let budou ohrožovat jak samotné nástrahy trasy, ale stejně tak i nepřátelé. Hra vyjde na podzim letošního roku na Steamu.

MADiSON

Hororovka MADiSON se připravuje na vydání, které je stanoveno na 8. července. V nejnovějším traileru nám hra představuje entitu Blue Knees, která bude hráčům značně komplikovat život, respektive spíše snahy o přežití či přežívání. Hra vyjde na PC, PS4 a PS5, Xbox One a Xbox Series X|S a Nintendo Switch.

Autopsy Simulator

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo být patologem? Ve hře Autopsy Simulator si to můžete vyzkoušet, neboť přesně toto povolání vás v této příběhové hororovce z pohledu první osoby čeká. Odpovědi na záhadné otázky čekají na odhalení a zodpovězení, bude tedy třeba projít řadu spisů, ale především pak zaměřit svou pozornost na těla… V tomto ohledu tvůrci slibují věrnost a co nejvíce detailů. Hra by měla vyjít v listopadu na Steamu.

The Unliving

The Unliving, rovněž vyvedeno v pixelartové stylizace, je mixem akčního RPG se strategií. Ujmete se role nekromancera, abyste vedli svou mrtvou armádu proti té živé a z té pak pochopitelně rozšiřovali své řady. 31. října, tedy tematicky o Halloweenu, hra vstoupí do předběžného přístupu na Steamu.

Moonscars

Další soulslike, další pixelart ve 2D zobrazení, další hack’n’slash. Ale i zde je nutno dodat, že audiovizuální stránka působí velice dobře. Hrdinkou Moonscars je bojovnice Grey Irma, jež je však ze hlíny. Snaží se proto najít sochařku, svou stvořitelku, aby mohla odhalit tajemství své vlastní existence. V cestě jí však bude stát temnota a v ní číhá mnoho nepřátel. Hra by měla vyjít letos v létě na Steamu.

Outbreak Island

Outbreak Island je dalším hororovým titulem na našem seznamu a jak už název napovídá, hrůzy nás dostihnou na ostrově. Hráčům, kteří nemají v oblibě hry, kde se nemůžou bránit, určitě přijde vhod zbraň, tu však navíc doplní kamera. Zde nepůjde jen o přežití, bude třeba i pátrat, lovit a stavět. Jaké to bude se dozvíme patrně již na podzim na Steamu.

Voidtrain

Vlak, který se žene po kolejích napříč děsuplnou prázdnotou… A my jsme jeho strojvedoucí. I v prázdnotě však mohou číhat mnohá nebezpečí, a tak dojde na potyčky s podivnými obludami a pochopitelně i řešení řady věcí na vlaku samotném. Hra je od loňského roku dostupná v předběžném přístupu na Steamu, v říjnu se však dojde k plnohodnotnému vydání.

Forever Skies

Forever Skies nás zavede do postapokalyptického světa, v který se ten náš proměnil z důvodu klimatické a ekologické katastrofy. Jak už tomu tak bývá, čeká nás boj, crafting, snahy o navracení někdejšího pořádku, přežívání a tak dále a tak dále. Příjemnou novinkou v této first-person akční hře je možnost létání. Hra by měla dorazit ještě letos.

Wanderlost

I zombie apokalypsa může být pozitivní. Dokazuje to například tato velice pozitivně laděná pixelartová hra Wanderlost. Procestujeme města, lesy i tábory a všude po cestě budeme kosit zombíky jak se sluší a patří. Již brzy má odstartovat pre-alpha.

Wanted: Dead

Máme tu další rychlou sci-fi akci. Wanted: Dead je zasazeno do kyberpunkového prostředí, konkrétně Hongkongu, a ujmeme se postavy katanou ohánějící se elitní policistky Hannah. Nový trailer představil kus příběhu, ale i nějaké ty záběry přímo z hraní hry. Hra má vyjít na konci roku, a to PC, PS5, PS4, Xbox One a Xbox Series X|S.

Block N Load 2

Block N Load 2, pokračování free-to-play střílečky z roku 2015, má namířeno do uzavřené bety. Na rozdíl od svého předchůdce má dvojka kromě lepší grafiky nabídnout zábavnější a pestřejší souboje a složitější mechanismy stavění.

Block Buster VR

Staňme se pro tuto chvíli velkou příšerou. Přesněji řečeno, pojďme se navléci do kostýmů a ničit velká města z kartonu. A můžeme jíst lidi, ano. Tedy, alespoň za předpokladu, že vlastníte VR, navíc je hra exkluzivní pro Meta Quest 2. Vyjít by měla příští rok.

Trail Out

Pamatujete si na legendární FlatOut? Šílené bouračky, létání vzduchem, výbuchy… Můžeme říct, že tu máme jakéhosi duchovního nástupce, který by patrně rád zlepšil mínění o tomto typu her, zvláštně po posledním skutečném FlatOutu. Nechybí ani kuželky či střílení na terč. Kromě zběsilé akce si můžeme v traileru navíc povšimnout, že i v roce 2022 někdo používá k záznamu obrazovky Bandicam… Ale to o hře samotné samozřejmě nic nevypovídá, zatímco dostupné demo už ano.

HypeSquad

Máme zde další arénovou rubačku a střílečku, tentokrát poměrně barevnou a především multiplayerovou záležitost. Hra nabídne zápasy třech týmů po dvaceti hráčích, obrovský arsenál zbraní a rychlou akci. Od 13. 6. do 20. 6. navíc bude probíhat alfa test, do kterého se lze přihlásit na oficiálních stránkách.

Glitch Busters: Stuck on You

Kdo by měl rád glitche, že? Teď s nimi budete moci jednou provždy zatočit, ať už s přáteli v kooperaci, nebo sami (respektive s AI společníky). Hra zajímavě kombinuje 2D a 3D, v němž je vyveden svět a postavy. Přesné datum vydání nebylo v novém gameplay traileru stanoveno, víme však, že se hra podívá na PC (Steam), PS4 a Switch.

Quiet Farm

Farma. Tichá farma, daleko od lidí, daleko od světa, všude klid a mír. No, tak tady to bohužel (nebo bohudík nehrozí?). Mohli bychom skoro říct, že tu máme kravího nástupce Goat Simulatoru, ovšem zde naším nepřítelem nebudou vyloženě lidé, ale spíše mimozemšťané, kteří pohodu na farmě narušili svým příletem. Nuže, pojďme s chrabrou krávou zachránit svět, prozatím alespoň v pre-alphě, která by měla brzy započít.

Ship of Fools

Námořní kooperační roguelite, tak by se dala popsat hra Ship of Fools. Je čas sehnat parťáka a vypravit se na plavbu tak nebezpečnou, že by ji skutečně mohli podniknout jen blázni. Samotná plavba a boje s nepřáteli a mořskými příšerami značně prověří týmovou práci. Hra má vyjít ještě letos a kromě Steamu zavítá i na Switch, PS5 a Xbox Series X|S.

Gori: Cuddly Carnage

Ne všechny hry s kočičkami musejí být milé, krásné či působivé… Gori je totiž kočka, která se prohání městem na hoverboardu, zatímco v packách třímá obří cosi, jímž vykuchává růžovoučké jednorožce… Líbí? Pak vězte, že tvůrci slibují vydání velmi brzy (až to prý jednorožci dovolí).

Starkeepers

Krátce se představilo nové MMORPG Starkeepers, které kombinuje lowpoly stylizaci se sci-fi a fantasy prvky. Setkáme se v něm se zvláštní rasou, jež připomíná jakési zvířecí vikingy. Ti se mohou pyšnit právě titulem „starkeeper“ a coby bohy vyvolení válečníci mají zabránit vesmírné hrozbě. Hra nabídne boj s bohy i zvířaty, průzkum velkého otevřeného světa, frakce a budování. V přístím roce by měla vstoupit do early accessu.

Coral Island

Pokud chcete opět pro změnu něco klidnějšího, může vás zaujmout například Coral Island. Tato malebná a půvabná hra spojuje farmaření se simulátorem běžného života. Kromě pěstování bude totiž třeba navazovat vztahy (i vážnější) s obyvateli města a postupně jej i vylepšovat. Trailer však naznačuje, že hra bude umět zahrát i na vážnější notu. Hra vstoupí 11. října na Steamu do předběžného přístupu.

Roots of Pacha

Další simulátor běžného života, i když, vlastně ne tak běžného. Vracíme se totiž do pravěku, a tak tento život nemůžeme úplně označit za běžný. Jisté však je, že na hráče čeká pěstování plodin a celkově principy farmaření, stavba příbytků nebo budování osad. Již nyní je na Steamu dostupné demo.

Super Zoo Story

A další simulátor! A opět trochu netradiční. Super Zoo Story už svým názvem jasně napovídá, o co v této hře půjde, stejně tak se hlásí stylem ke Stardew Valley. Zoo bude však přece jen trochu speciální, neboť nabídne i dinosaury. Kromě lidí je navíc možno částečně ve hře komunikovat i se samotnými zvířaty. Datum vydání zatím není známo, víme však, že hra vyjde na Steamu, Switchi, PlayStationu a Xboxu, zatím bez bližší specifikace.

Dinkum

Dinkum, ještě jeden simulátor, poměrně nápadně připomíná Animal Crossing a dokonce i svou stylizací postav, která jakoby z oka vypadla slavným Nintendo postavičkám. Nejedná se ale o pouhou kopii pro případné zájemce o Animal Crossing nevlastnící Switch, neboť hra přidává řadu vedlejších aktivit jako například létání, jízdu na vodním skútru a tak podobně, což Animal Crossing rozhodně nenabízí. V budování svého okolí, rybaření a farmaření se ale pochopitelně potkávají. I Dinkum vstoupí do předběžného přístupu, a to již 14. července.

Ratten Reich

Her s tématikou světových válek zde již bylo a je mnoho, zde se nám však dostává nového pohledu – konfliktu se účastní antropomorfní zvířata. Velký důraz je pak kladen především na krysy, jež se dostaly do hlavního motivu hry i do názvu. Ratten Reich je vojenská real-timová strategie, dle traileru by však mohla hra nabídnou i sekvenci z pohledu první osoby. Hra by měla vyjít letos v září a Steam navíc hlásá českou lokalizaci prostřednictvím titulků.

ORX

Karetní a zároveň budovatelskou strategii s názvem ORX sami tvůrci rádi přirovnávají k legendární deskovce Carcassonne, ale ve značně „vytuněné“ verzi. Hra se může pochlubit zajímavě působící grafickou stylizací, díky níž herní plán velice rychle upoutá pozornost, a nový trailer dává na odiv akci i souboje. Hra vyjde v srpnu na Steamu.

Superfuse

Superfuse si v traileru střihl úvod jak z komiksu. Ale nenechte se mýlit, ačkoli se objeví i další komiksové narážky, ve skutečnosti se však jedná o dungeon crawler, který z nás udělá superhrdiny a nechá likvidovat bestie napříč sluneční soustavou. Hra vstoupí letos na podzim do předběžného přístupu.

River City Saga: Three Kingdoms

Beat ‚em up River City se rozrostla o další díl, tentokrát s podtitulem Three Kingdoms. Přesněji řečeno v Japonsku. Ovšem 21. července se dočkají této hry hráči po celém světě. Three Kingdom zasazují příběh do čínského prostředí a příhodně do příběhu „romance tří království“. Hra vyjde na Switch, PC a PS4.

The Last Worker

The Last Worker je adventura s velkým důrazem na příběh, který má přinést několik hodin dlouhé a poutavé vyprávění. A rovněž s důrazem na herecké obsazení, což dává najevo nový trailer. V hlavních rolích se představí například Jason Isaacs nebo Ólafur Darri Ólafsson. Zaujme i výtvarná stránka hry, která je ručně malovaná. Hra vyjde na PC prostřednictvím Steamu, Epicu, GOG, Meta Quest 2, Nintendo Switch, PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Již nyní je k dispozici demo.

Evotinction

V blízké budoucnosti dojde k napadení AI neznámým virem, který způsobí, že začne útočit na lidi. Naším cílem ve hře Evotinction je odhalit problém, vyřešit jej a vše zastavit. V novém traileru se ukázal gameplay, který využívá stealth a hackování, když to však nepůjde jinak, vždy je možnost bojovat. Tato sci-fi hra z pohledu třetí osoby má namířeno na Steam a PlayStation.

VICE NDRCVR

Vice NDRCVR (Undercover) nás zatáhne do drogové války let 80. v Miami, přesněji řečeno se budeme snažit prostřednictvím počítače a softwarů odhalovat a ničit drogové kartely, které se díky internetu dokázaly propojit se světem a ještě více upevnit své podnikání. Je čas vstoupit do utajení. Hra byla poprvé představena právě zde a zatím není známo nic o možném datu vydání.

Lifeless Moon

Autoři mysteriózního sci-fi Lifeless Planet představili Lifeless Moon. Opět jde o kombinaci plošinovky, adventury a logických hádanek. Hra dorazí na PC i konzole začátkem příštího roku a nepochybně znovu nabídne velmi znepokojivou atmosféru.

The Walking Dead: Last Mile

Skybound Games lákají na interaktivní zážitek, který je prý hrou jen zčásti. O průběhu The Walking Dead: Last Mile bude rozhodovat publikum. Má to být masivní interaktivní show, která poběží exkluzivně na Facebook Gaming a Facebook Watch. Napůl seriál a napůl hra bude k dispozici zdarma a diváci se mají stát současně hybateli děje.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru