Souhrn z Future Games Show

Souhrn z Future Games Show

o PC Gaming Show přichází další stream, tentokrát neomezený mantinely jediné platformy

Zdroj: Frontier Developments

Na PC Gaming Show tradičně navazuje akce Future Games Show, která se však již nezaměřuje na pouze na PC trh, ale ukazuje i tituly mířící i na jiné platformy. A na jednotlivá oznámení se můžete podívat níže.

Red Solstice 2

Vydání druhého Red Solstice 2 je za dveřmi, a to doslova, jelikož se hry dočkáme už za necelý týden, 17. června. Není tedy divu, že jsme se dočkali finálního launch traileru, který v celé své kráse zachycuje shora viděnou taktickou akci, jež na hráče ve velkém čeká. V Red Solstice je zapotřebí likvidace mutantů, aby lidstvo přežilo. Zkoumejte nové technologie, hledejte zdroje, bojujte sami i s přáteli, abyste zastavili hrozbu v podobě invaze STROL.

Chernobylite

Komentář jednoho z vývojářů Chernobylite vypráví o tom, jak se nyní v týmu občas podívají na první návrhy hry a baví se tím, jak svým způsobem naivní dříve byli. Pokročilá podoba hry je zkrátka významně odlišná a snad i dle slov v přiloženém videu podstatně zábavnější. A přesvědčit se o tom na konzolích Xbox i Playstation a na PC půjde již brzy – hra vychází 28. července.

Lake

V adventuře Lake se hlavní hrdinka Meredith Weiss rozhodne pro pauzu od své obvyklé práce vydá se do svého domovského městečka Providence Oaks, kde se chce věnovat doručování pošty. Z logiky věci se právě v tomto zaměstnání bude mnohem více setkávat s lidmi a naslouchat jejím příběhům. Lake dorazí na konzole Xbox a na PC již 1. září.

Eldest Souls

Temná souls-like hra Eldest Souls vyjde už 27. července. I v posledním traileru dává na odiv svou výtvarnou stylizaci v podobě pixel-art 16bitového stylu. V Eldest Souls se hráči ujmou role osamělého válečníka, který se postaví starým bohům, jež se rozhodli pomstít všem, kdo se jim vzepřel, a uvrhli na svět zkázu. Hra ovšem nebude jen o setkávání se s bohy a velkých následných boss fightech, ale dočkáme se i rozsáhlého příběhu, řady interakcí s NPC a záhady, které lze prozkoumat a přijít jim na kloub.

Happy Game

Na Future Games Show se ukázal i zástupce českého herního průmyslu, a to nejnovější hra od týmu Amanita Design s názvem Happy Game. Happy Game vychází z pera Jaromíra Plachého, který stojí rovněž za Botaniculou nebo Chuchlem. Jak vidno ze samotného traileru, Happy Game svým názvem klame, na což ostatně hra upozorňovala už během vydání demoverze na začátku roku – tato hra není veselá. Na psychedelické hororové dobrodružství plné šíleně vysmátých smajlíků a vraždících králíčků se z důvodu odkladu vydáme o něco později, až na podzim, tentokrát však nebude mít hra žádnou časovou exkluzivitu jako v případě Creaks a vyjde na PC a Switch.

Sonic Colours: Ultimate

Sega v rámci Future Games Show připomněla remaster hry Sonic Colors z roku 2010, jenž v nové podobě ponese podtitul Ultimate, a ukázala první gameplay z druhého aktu Tropical Resort, navázala tak na jeho oznámení před dvěma týdny, které tak ukončilo sérii zvěstí a dohadů. Nechybí rychlost, pěkný audiovizuál, který přechází z 2D přes 2,5D až do 3D, a evidentně ani zábavná hratelnost, zkrátka vše, co nabízela původní hra a remaster by rozhodně neměl postrádat. Sonic Colors: Ultimate vyjde 7. září a na rozdíl od původní hry, jež tehdy vyšla pouze na Nintendo DS a Wii, si ji budou moci užít všichni, neboť dorazí na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Keywe

KeyWe je zvláště roztomilá puzzle kooperace, jejímiž hrdiny jsou, jak už název napovídá, ptáčci kivi. Ti naši zde se jmenují Jeff a Debra a hráči musí jejich prostřednictvím spolupracovat na doručování pošty, což vyžaduje značnou dávku soustředění a trpělivosti, především kvůli tomu, že kiviové pochopitelně nemají ruce, které by jim umožnily dopisy držet, musí tedy přijít na vynalézavější způsoby pomocí nejrůznějšího poskakování, spouštění mechanismů nebo klování. Ptačí poštovní doručovatelé s prvními zásilkami dorazí 31. srpna na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Minute of Islands

Tato ručně kreslená adventura se poprvé představila na Gamescomu v roce 2019, kde si získala pozornost nejen díky své grafické stránce plné krásných rozanimovaných ilustrací. Logickou plošinovku v hlavní roli s mladou inženýrkou Mo vytvořilo německé studio Fizbin. Mo, která žije na souostroví, kde v minulosti žila starodávná rasa obrů, je ještě lépe řečeno spíše drátenicí, jejímž úkolem je opravovat stroje, které zde po obrech zůstaly, neboť musí zůstat neustále v provozu. Za spletí nejrůznějších hádanek a prozkoumáváním se pak skrývá silný, ba až poetický příběh. Hra vyšla právě během Future Games Show na PC, Nintendo Switch a PlayStation 4, na Xbox dorazí 15. června.

Dying Light 2

OlliOlli World

Tails of Iron

Harold Halibut

Severed Steel

Enlisted

Deathrun

Starmancer

Jurassic world Evolution 2

Grow: Song of the Evertree

Instinction

Hell Let Loose

Immortality

ESBC

Conway Disappearance at Dahlia View

Warcry Challenges

Project Ferocious

Two Point Campus

Batora The Lost Haven

XSeed

Team 17

Future Games Show demoverze

Movie Games

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru