Souhrn z Future Games Show Gamescom 2022

Hra a krátký film od režiséra District 9, System Shock, Layers of Fears a spousta dalších titulů

Zdroj: Gunzilla Games
24. 8. 2022

Další herní akce, další Future Games Show. Zatímco v rámci letošní neE3 se komentáře ujali Doug Cockle a Denise Gough, tedy dabéři Geralta a Yennefer v Zaklínači, tentokrát pořadatelé sáhli po jiné hře a dalších známých hlasech. Dnešní prezentací provázeli Christopher Judge a Danielle Bisutti coby Kratos a Freya z God of War. A co si pro nás společně s pořadateli a vývojáři připravili? Pojďme si to celé shrnout.

Off the Grid

V závěru samotné akce se ukázala hra Off The Grid, respektive doprovodný snímek, za nímž stojí režisér Neill Blomkamp, který natočil filmy District 9, Elysium nebo Chappie, ale pracuje i na filmu Gran Turismo. Hru vývojáři z Gunzilla Games představili letos v květnu. Ačkoli se jedná o battle-royale, nemá být však nouze o vyprávění. Hra bude navíc pravidelně doplňována podobnými videi, jako jsme mohli vidět dnes, které blíže představí svět Teardrop, v němž se hra odehrává. A rovněž by měly kromě hráčů potěšit i příznivce Blomkampovy tvorby. Off the Grid v roce 2023 zamíří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

System Shock

System Shock není daleko, jak vývojáři sami naznačovali poměrně nedávno, datum nám však nový trailer neodhalil. Zato nás však potěšil dalšími útržky i ze samotného hraní. V každém případě i nadále platí, že přepracovaný System Shock dorazí na konzole Xbox a PlayStation a také na PC, jen na to datum si ještě budeme muset počkat.

Layers of Fears

Remake či spíše reimaginace Layers of Fears se blýsklo novým děsuplným trailerem, který straší nejen obrazy, o nichž je v traileru řeč. Na hře společně s Bloober Team pracuje Anshar Studios a výsledek má přinést rozšíření původního příběhu a změny v hratelnosti. Na konci traileru navíc můžeme spatřit maják z  Layers of Fear 2… Layers of Fears má vyjít na začátku příštího roku, a to PC, PS5 a Xbox Series X|S.

The Last Case of Benedict Fox

Lovecraftovsky laděná metroidvania The Last Case of Benedict Fox se připomněla nejen novými záběry ze hry, ale i krátkým povídáním. Během prosekávání se děsivého sídla můžeme vstoupit do alternativní reality nazvané „limbo“, která umožňuje další průzkum a pohled na to, co se kolem vás děje. Navíc bude možné si zavolat i společníky, například Harryho Houdiniho. Hra vyjde v první polovině příštího roku na PC a Xbox.

The Gap

Samotná prezentace začala trailerem k nově oznámenému psychologickému hororu The Gap. V něm se ujmeme muže, s nímž budeme zachraňovat jeho vzpomínky. Hra míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, datum ale zatím neznáme.

Aliens: Fireteam Elite – Pathogen

Aliens: Fireteam Elite již brzy obdrží nové DLC, které se zde rovněž krátce mihlo. Pathogen dorazí už za týden, 30. srpna, a to na všechny platformy, tedy PC, PS4 i PS5, Xbox One a Xbox Series X|S.

Hypercharge: Unboxed

Kooperativní střílečka Hypercharge: Unboxed, jež ve skutečnosti představuje přestřelku ve světě hraček a plastových vojáčků a dalších figurek po PC a Nintendu Switch, kde vyšla v roce 2020, brzy zamíří i na konzole PlayStation a Xbox, přesné datum ale zatím neznáme.

Snaccoon

Bavilo vás či vás jen na pohled zaujalo kočičí Stray? Pak možná dejte šanci i roztomilému mývalovi! Je sice roztomilý, ale taky pěkně nezbedný, jelikož snaha najít jídlo se neobejde bez vybírání popelnic. Dojde i na průzkum a stejně tak i stealth. Hru vývojáři slibují už brzy.

Tainted Grail: The Fall of Avalon

Máte rádi deskovky? A říká vám něco Tainted Grail? Ať už jste s tímto kouskem obeznámeni, či nikoli, možná vás zaujme videoherní provedení, které se po delší době připomnělo novým trailerem. Toto temné RPG by mělo ke konci letošního roku vstoupit na Steamu do předběžného přístupu.

Demoverze k vyzkoušení

Demoverze her Faerie Afterlight, Moonshine Inc, Gloomwood, The Wandering Village, Power Chord, NeverAwake, The Fabulous Fear Machine, Anno: Mutationem a Misc: A Tiny Tale jsou vám k dispozici na Steamu k vyzkoušení.

Floodland

Floodland je postapokalyptická strategie, v níž budeme budovat svět po katastrofě, která po sobě zanechala plno vody. Na nepříliš velkých nezaplavených plochách bude potřeba vybudovat novou civilizaci, která dokáže spolupracovat a přežít. Floodland vyjde ještě letos, a to 15. listopadu 2022 na PC.

A Little to the Left

Trailer této odpočinkové a trochu logické hry, jenž měl představit datum vydání, během přenosu bohužel přerušil krátký výpadek. Trailer však máme a stejně tak datum. Tato pohodová nenáročná záležitost se zlomyslnou kočičkou, jež ráda zpřehazuje věci, dorazí na Steam 8. listopadu a ještě do konce roku bude k dispozici i na Macu.

The Chant

Tvůrci hororovky z pohledu třetí osoby The Chant o své hře v rámci prezentace krátce pohovořili. Připomeňme, že nás tento titul zavede do náboženské komunity, kde se naneštěstí nezdařil jistý rituál, kvůli čemuž byly vyvolány nejrůznější hrůzy a zrůdy. The Chant vyjde 3. listopadu na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Ereban: Shadow Legacy

Nové studio Baby Robot Games pracuje na své první hře, jíž je stealth plošinovka Ereban: Shadow Legacy. Tu jsme mohli krátce zachytit už v červnu na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. Nyní se nám však ukázala více a její vývojáři o ní rovněž promluvili. Hra zaujme především svými možnostmi pohybu, které se neomezují a budeme ho moci využívat skutečně všestranně. Ereban má vyjít v příštím roce, a to na PC a Xbox.

Wizardry: The Five Ordeals

Hardcore nostalgie? Hardcore RPG? Wizardry? Pokud jste pokukovali po RPG ze staré školy Wizardry: The Five Ordeals, jež bylo doteď pouze v japonštině, vězte, že hra byla právě doplněna o anglický překlad. Můžete se ostatně sami přesvědčit na Steamu a zavzpomínat na staré dobré časy a klasická nemilosrdná RPG.

Soulstice

Zaujalo vás z předchozích prezentací hack’n’slash Soulstice, které vývojáři přirovnávají k sérii Devil May Cry, ačkoli název evokuje spíše Dark Souls? Pak zamiřte na Steam, kde se objevilo demo. Hra vyjde 20. září na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Afterimage

Afterimage je metroidvania plná přírodních krás i kouzel vyvedená v půvabné 2D grafice. Vyjde ještě letos v zimě na PC, Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Deliver Us Mars

Pokračování Deliver Us Moon z roku 2018 pro nás už není díky předchozím prezentacím neznámé. Na Marsu sice už začala kolonizace, přesto jsme sami a vše je opuštěné, nikdo nás nečeká. Tedy až na spoustu hádanek a různé bytosti, které lze na planetě potkat. Nový trailer nás nalákal na akci, jež se s objevováním vesmíru pojí. Mise na Mars měla původně započít již 27. září, ale nedávno bylo odložena až na 2. února 2023.

Phantom Hellcat

Vývojáři Phantom Hellcat (přičemž kočka byla přítomna i doprovodnému povídání, i když pekelná zřejmě nebyla) slibují, že jejich hra se navrátí ke kořenům žánru hack’n’slash. Co na hře ovšem nejvíce zaujalo mě, to je divadelní tématika, jak jinak. Phantom Hellcat má namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Edge of Sanity

Zdá se, že Lovecrafta a jeho motivů není nikdy dost, proto se můžeme těšit na další kousek plná chapadel a dalších potvor. Edge of Sanity je 2D survival adventura, která nás během studené války zavede na ještě studenější Aljašku. K přežití bude zapotřebí útočiště, jídlo a materiál, ovšem během výprav se ukáže, že je zde ještě větší nebezpečí než jen pouhá zima. Trailer zmiňuje rok 2023 a Steam, nicméně podle dostupných informací by měla hra dorazit i na Switch.

The Great War: Western Front

Zcela poprvé se ukázala i historická strategie The Great War: Western Front, jejíž název je ostatně sám o sobě všeříkající, jelikož nás hra uvrhne do bojů na západní frontě během první světové války. Hra je naplánována na příští rok a pro PC.

Backfirewall

Co se děje uvnitř chytrého telefonu? Kupodivu je se tam odehrává velké množství absurdních věcí, doslova ať tragikomedie. To nám ukázal i nový a značně ukecaný trailer, který zároveň odhalil dostupné demo na Steamu. Výsledky hra ovšem nevyjde jen na PC, ale i na PlayStation, Xbox a navíc i Nintendo Switch, a to ještě do konce letošního roku.

SCP: Secret Files

Teslagrad 2

The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

EXP: War Trauma

Rooted

Hellsweeper VR

Stray Blade

God of Rock

Lightyear Frontier

Sestřih nadcházejících her

Wired ProductionsTeam17

Goat Simulator 3

Crossfire Legion – Update 1.3

 

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru