Souhrn z Future Games Show

Souhrn z Future Games Show

Portfolio menších her doplnila ukázka Life is Strange i záběry z pražského Bloodhuntu

Letošní Future Games Show slibuje ukázku více než čtyř desítek titulů od řady velkých i menších vydavatelů. Zvláštností je, že moderátory přenosu budou Maggie Robertson (Lady Dimitrescu z Resident Evil Village) a Aaron LaPlante, kterého jste v tom stejném titulu mohli vidět v roli Duka.

Life is Strange: True Colors

Life Is Strange: True Colors je za rohem, a tak není ani tak moc překvapivé, že se nám ukazují další střípky ze hry. V novém gameplay videu vidíme jednu z mnoha herních situací, do nichž se nová hrdinka Alex dostane a v nichž bude využívat své nové schopnosti. Hra vychází 10. září na PC, Stadii, PlayStation 4 i PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series S i X.

Jurassic World Aftermath Part 2

Nasaďte si brýle a vydejte se na pokračování VR dobrodružství mezi dinosaury na Isla Nublar, Jurský svět vás totiž přivítá již 30. září. Jurassic World Aftermath Part 2 pro Oculus opět umožní zažít netradiční a intenzivní stealth akci. Kam se však bude ubírat samotný příběh ve druhé části zatím není stále známo.

Vampire: The Masquerade: Bloodhunt

A opět zde máme krvavý upíří battle-royal Bloodhunt. Nově byl oznámen Battle Pass, který umožní vaší postavě vystoupit z davu pražských upírů díky účesům, piercingům nebo tetování. To ovšem není vše, neboť hra nabídne i rozvíjející se příběh, jenž se rozdělí do dvou dějství a bude postupně rozšiřován. Jak už zaznělo během Opening Night Live, early access startuje 7. září, kdy budou mít možnost v ulicích Prahy prolévat krev a trápit české občany i ti, kteří se nedostali do uzavřené alphy.

In Sound Mind

Fanoušky hutných a temných příběhů mohla potěšit upoutávka titulu In Sound Mind, jež láká na brzké datum vydání. Jde o psychologický trhiller posazený do toho nejhoršího místa, ze kterého není úniku – do vlastní mysli. V In Sound Mind se patrně staneme vězněm vlastního strachu a budeme svědky zhmotněných vlastních běsů, což už samo o sobě zní poměrně zajímavě. Hororová novinka vyjde na PC, PlayStation 5 a konzole Xbox Series již 28. září a na Steamu si můžete již nyní vyzkoušet ochutnávku v podobě hratelné demoverze.

Dolmen

Brazilský Dolmen jsme viděli poměrně nedávno v rámci Koch Primetime. Nyní se hra znovu připomněla a stále platí vydání v příštím roce. Hru lze popsat jako hororové sci-fi RPG, v jehož vesmíru se můžete o kosmické zrůdy postarat střelnými zbraněmi, bojem na blízko, ale i magií. K tomu navrch přidejme ještě inspiraci dílem H. P. Lovecrafta. Hra vyjde na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a PC.

Madison

Novou upoutávku si přichystali také vývojáři psychologického a strašidelného hororu Madison, který svým pojetím může připomínat kultovní sérii Fatal Frame. V Madison se totiž hráči chopí fotoaparátu, který propojuje svět náš a ten, který obývají mocní démoni. Těm se budou moci hráči na PC postavit ještě letos a jak je vidno, minimálně o napětí bude postaráno.

Dokev

Barevné, hravé a bláznivé DokeV od studia Pearl Abyss se ukázalo již během Opening Night Live a vzhledem k tomu, že mohlo vším svým obsahem vyvolat řadu otázek, bylo na čase některé z nich zodpovědět. Jednou z nich je například vydání, k němuž má dojít příští rok na PC i konzolích. Rovněž bylo více přiblíženo, co přesně jsou ty “dokebi”, jež lze ve hře sbírat podobně jako Pokémony. Jedná se o bytosti podobné duchům z korejského folklóru, jež pomáhají lidem plnit si své sny. Hra samotná má být nejen o jejich sbírání, ale i o dobrodružství s přáteli, jelikož kromě soubojů nechybí nejrůznější minihry.

Alaskan Truck Simulator

V rámci streamu Future Games Show byla zveřejněná upoutávka pro Alaskan Truck Simulator. Ta by mohla mnohým hráčům připomínat tvorbu pražského týmu SCS Software, nicméně není tomu tak. Jde o projekt polského týmu Road Studio, které vedle tohoto titulu připravuje ještě American Motorcycle Simulator. A co se aljašské simulace života řidiče náklaďáku týče, mohou se hráči těšit na projížďky drsným prostředím i na výlety mimo kabinu náklaďáku za účelem naplnit základní potřeby kamionu, a to takže za každého počasí. Alaskan Truck Simulator vyjde na PC v prvním kvartále příštího roku, verze pro konzole mají následovat. Ovšem jak můžete vidět sami níže, půjde zjevně o budgetovku a o přímé konkurenci tvorby SCS Software asi nemůže být příliš řeč.

Noguchi’s Bell Series

Noguchi’s Bell vlastně není ani hra, přesněji řečeno jde o animovaný seriál vytvořený ve hře. Tvůrci stojící za projektem, kteří se zformovali v mezinárodní studio Cyber ​​Sheep Film, se rozhodli k animaci využít poněkud netradičně předloňskou hru Dreams, v níž tvoří a animují úplně vše. Dreams se od svého vydání v roce 2019 na PS4 stalo unikátní platformou pro tvorbu vlastních her i videí, v tomto případě jde však o něco víc. Příběh se točí kolem šestnáctiletého samuraje Nogučiho, který putuje dystopickou budoucností, v níž se objevují starověcí válečníci i roboti, a snaží se odhalit tajemství starobylého zvonu. Již začátkem roku byla na YouTube zveřejněna první epizoda, nyní tvůrci shání podporu na Kickstarteru a pracují na druhé epizodě.

Balsa Model Flight Simulator

Jméno vývojáře Felipeho Falanghea by vám mohlo být již povědomé. V minulosti jsme o tomto designérovi psali v souvislosti s tím, že jde o bývalého člena týmu stojícího za prvním dílem Kerbal Space Simulator. A už to samo o sobě může znít jako dostatečné zajímavé lákadlo. Tím dalším je níže přiložené video nově vznikajícího simulátoru Balsa Model Flight Simulator, jež je zároveň pozvánkou do testu hry, který aktuálně odstartoval na Steamu.

Gungrave Gore

Gungrave je zpět. Oznámení jsme se dočkali již před dvěma roky, nyní však konečně přišel čas, aby se pokračování brutální japonské řežby z roku 2002, podle které dokonce vzniklo i anime, opět připomnělo a ukázalo, a to rovnou i s udáním platforem, na než příští rok zamíří. Bude to na PC a na konzole PlayStation a Xbox nové i předešlé generace. Tento návrat se koná díky labelu Prime Matter. Už ze samotného traileru je patrné, že G.O.R.E. nebude postrádat nic ze zvrácenosti svého dávného předchůdce, neboť se v nové ukázce na scénu vrací i s legendární rakví, s níž jsou fanoušci prvního dílu jistojistě obeznámeni. Uvidíme, zda i tento díl nabídne kromě chaosu i neutuchající a dobře dávkovanou akci, na jakou byli hráči zvyklí.

Rustler

Středověké GTA, jak se většinu času přezdívá izometrické akci Rustler, má datum vydání finální verze a je stanoveno již na 31. srpna. Rolník Guy a jeho středověké kriminální eskapády se na Steamu v předběžném přístupu těšil velké oblibě i kladným hodnocením díky obsahu, hratelnosti i nejrůznějším narážkám. Pokud máte chuť na něco old-school a chcete se tedy pustit do krádeží koní, bitek se strážemi, pochybných turnajů nebo do inkvizičních procesů, přišel váš čas.

Super Animal Royale

Vývojáři akčního Super Animal Royale si na dnešní večer nachystali překvapení v podobě vypuštění dokončené hry a tím i opuštění programu předběžného přístupu. Na všech současných konzolích a i na PC si tak hráči mohou na vlastní kůži či srst vyzkoušet, jaké to je zápolit v partě více než šesti desítek dalších hráčů (tedy vlastně zvířat) o možnost stanout na vrcholu potravního řetězce. Streamovanou verzi pro Google Stadii a GeForce Now slibují vývojáři dokončit o něco později.

Timberborn

V budovatelské strategii Timberborn nalezneme docela jiný svět, než jaký běžně potkáváme ve svém okolí. Krajina titulu Timberborn je totiž zcela bez lidí a na místo nás byl dosazen jiný predátor – bobr. Zjevně odlehčená záležitost vstoupí v polovině září do předběžného přístupu a jako lákadlo vám může posloužit níže přiložená upoutávka. Ta naznačuje i možná rizika bobřího života – povodně i nebezpečná sucha a popravdě také zcela unikátní svět.

Warhammer Chaos Gate: Daemon Hunters

Sands of Aura

Přehlídka demoverzí na Steamu

Project Relic

Moonglow Bay

Trading Time

Smalland

Soulstice

Nadcházející tituly od Team 17

Imp of the Sun

Medieval Dynasty

Arcadegeddon

Portfolio Freedom Games

Man Eater: Truth Quest

Tails of Iron

Salt & Sacrifice

War Hospital

FAR: Changing Tides

Nine Years of Shadows

Jurrassic World Evolution 2

Serial Cleaners

Nickelodeon All-Star Brawl

Trepang 2

Nickelodeon All Star Brawl – April O’Neil

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru