Souhrn oznámení z The Game Awards 2018

Souhrn oznámení z The Game Awards 2018

Všechny novinky z letošního ročníku udílení tradičních cen na jednom místě

7. 12. 2018

Každoroční udílení cen The Game Awards 2018 se rok od roku stává větší záležitostí, a to nejen po stránce rozsahu, ale i obsahu. Jestliže sledujete naše pravidelné novinkové souhrny, jistě vám neuniklo množství spekulací o tom, co všechno se mělo letos podívat do Microsoft Theatre v americkém Los Angeles. Některé z prognóz se potvrdily, jiné ne. Navrch jsme ale dostali množství menších a nečekaných oznámení.

Sága jménem Far Cry pokračuje

Začít můžeme francouzským Ubisoftem a jím oznámeným pokračováním série Far Cry. Než však začnete jásat a těšit se na další kulty, musíme vás varovat – Ubisoft zjevně najel na střídavý rytmus. Po regulérním velkém dílu série tedy opět a jako v případě Far Cry Primal následuje menší spin-off. Ten v tomto případě navazuje na Far Cry 5 a – omluvte případné spoilery – na postapokalyptický konec hry.

Titul nese jméno Far Cry: New Dawn a nelze od něj očekávat jakkoli vážně pojatou záležitost. Na první pohled se zde mísí prvky z odnože Blood Dragon s frenetickými prvky z Rage a s post-apokalyptickým prostředím série Fallout. Výsledkem je, jak již první upoutávka napovídá, zběsilá akce, která si na nic nehraje a hlavně se vůbec nebere vážně. Novinkou pro sérii je, že příběh bude přímo navazovat na předchozí díl a odehrávat se bude sedmnáct let po jeho událostech. Díky tomu můžeme očekávat některé staré známé postavy i částečnou recyklaci již jednou prozkoumaného prostředí.  Pro úplnost lze ještě vypíchnout, že zmíněné Rage přitom očividně bude tento titul připomínat nejen svým tempem, ale i barevností a schopností vytěžit z prostředí maximum. Crafting a výroba zbraní bude tedy důležitým prvkem hratelnosti, která se už poodhalila v nové ukázce. Ta rovněž slibuje brzké datum vydání – 15. února.

Mortal Kombat zpět na scéně

Dalším oznámením bylo pokračování bojovky Mortal Kombat s číslovkou 11, leč v případě tohoto odhalení příliš dalších detailů není známo. Z premiéry ukázky ale lze usuzovat, že se na scénu určitě vrátí Raiden a Scorpion. Plnohodnotné odhalení je naplánováno na čtvrtek 17. ledna a už dnes známe dokonce i datum vydání. K tomu dojde na jaře 23. dubna.

Epic nastartoval vlastní obchod

V uplynulém týdnu vám jistě neuniklo oznámení týmu Epic Games týkající se spuštění vlastního obchodu. To překvapivě vzalo rychlý spád a obchod Epic Games je již spuštěný. Na něm lze nalézt řadu titulů menších či větších, mezi něž se řadí například Ashen, postarší Super Meat Boy i novinka Darksiders 3. Posuďte sami. Patrně největším překvapením je v tomto případě příchod dosavadní PlayStation exkluzivity Journey.

God of War

Vybraní vítězové

Hra roku - God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Herní režie - God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Nejlepší stále vyvíjená hra - Fortnite (Epic Games)
Příběh - Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Výtvarný směr - Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)
Hudební doprovod - Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

S Epic Games souvisí i další drobná zpráva týkající se Fortnite. Tvůrci v rámci The Game Awards oznámili novou oblast jménem The Block. V té se budou během her ukazovat ty nejlepší hráčské výtvory z kreativního režimu hry a vyzdvižena tím bude lidová tvořivost. The Block je aktuálně k nalezení v oblasti Risky Reels a sami se tedy můžete přesvědčit o tom, jak si ostatní hráči vedou po stránce kreativity a fantazie. Tvůrci k tomu jen doporučují, aby se výtvory vešly na oblast 25 x 25 čtverců a aby paměťové nároky nepřesahovaly 50 tisíc jednotek.

Zahrajme si na hrdiny

Mezi ta méně překvapivá oznámení lze zařadit to od týmu BioWare. Tvůrci řady RPG skromně a bez dalších detailů odhalili práce na dalším pokračování série Dragon Age, která tímto vystupuje ze zimního spánku po vlažnějším přijetí Inquisition. To je pro mnohé jistě příjemné překvapení, věřím ale, že určitě nemalá skupina hráčů by stejně tak ráda uvítala i návrat sci-fi ságy Mass Effect, či snad ještě lépe remastery původní trilogie. Nicméně na to si budeme ještě nějakou chvíli počkat. Tedy pokud k něčemu takovému vůbec dojde.

Dalším poodhaleným RPG titulem  je to od Obsidian Entertainment. Titul nese jméno Outer Worlds a na první pohled v sobě kombinuje inspiraci RPG sérií Fallout a akční adventurou No Man’s Sky. Z první jmenované ságy si hra propůjčuje postapokalyptické zasazení a s NMS snese hra srovnání díky intergalaktickému cestování a přítomnosti průzkumu neznámých světů. Prvotní trailer poodhaluje fantasticky vyhlížející krajinu, pokročilé technologie, dialogy s postavami a důraz na to, v čem jsou v Obsidian skutečně dobří – ve vyprávění velkolepých příběhů.

Hello Games se vrací

A když už jsem zde nakousl sci-fi operu No Man’s Sky, tak vlastně ani Hello Games nestáli opodál a představili svůj další projekt. Ten se nazývá The Last Campfire a jde bez debat o hru s menšími ambicemi, než jako tomu bylo právě u NMS. Osobně bych to ale nevnímal jako negativum, spíše naopak. Méně je někdy více a drobnější a ucelenější příběh jistě ocení celá řada hráčů. Z hlediska náplně se jedná o indie titul s krásnou animovanou grafikou inspirovanou tvorbou filmového studia Pixar a s melancholickou náladou. Ani zde bohužel příliš mnoho dalších detailů nemáme, k dispozici máme ale kromě ukázky alespoň Steam stránku hry.

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Hrajeme živě: Red Dead Redemption 2

Vybraní vítězové

Audio design - Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Herecký výkon - Roger Clark (Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2)
Největší přesah - Celeste (Matt Makes Games)
Nejlepší nezávislý titul - Celeste (Matt Makes Games)
Nejlepší mobilní hra - Florence (Mountains)
VR/AR hra - Astro Bot: Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)

To by bylo z těch velkých oznámení vše a telegraficky si lze posvítit ještě na pár dalších a drobnějších věcí. Karetní Magic: The Gathering oznamuje turnaj o ceny za 10 milionů dolarů a řadí se tak bok po boku těch největších akcí podobného typu. Joker z Persona 5 je první představenou postavou z Ultimate DLC pro Super Smash Bros. a hráči se tak mohou těšit na dalšího bojovníka a spojení s odlišnou značkou. Švédský tým Simogo (známý například díky Device 6 a The Sailor’s Dream) oznamuje Sayonara: Wild Hearts pro Nintendo Switch. Tvůrci nezávislých her Pyre a Transistor Supergiant Games ukázali titul Hades a opomenout by nebylo záhodno ani oznámení akční third person akce Marvel Ultimate Alliance 3. Ta dorazí jako exkluzivita pro Nintendo Switch.

Jak vidno, k vidění toho bylo skutečně dost, nicméně tímto je výčet toho nejzajímavějšího u konce. Pokud vám tam něco chybělo, tak vám mohu za sebe dát za pravdu v tom, že na ty Vetřelce jsem se fakt těšil. Ale nedá se nic dělat, po dalších napínavých a snad až hororových zážitcích se budeme muset poohlédnout jinde, jisté však je, že i následující roky budou zajímavými herními zážitky nabité.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru