Resident Evil 3

Co se chystá na PS4? Souhrn novinek ze State of Play

Remake Resident Evilu 3 vyjde v dubnu a Sony opět láká i na Ghost of Tsushima

Poslední letošní akce State of Play je zde a společně se můžeme podívat na to, čím japonský gigant Sony plánuje zaujmout hráče ke konci životního cyklu konzole PlayStation 4. Jak se zdá, nudit se nebudeme ani v nadcházejících měsících – na cestě je vysněný Resident Evil 3 a další pecky.

Untitled Goose Game vyjde na PS4 už za pár dní

Fanoušky menších a i tak trochu ulítlejších her určitě může potěšit, že na PlayStation 4 zavítá také Untittled Goose Game. To je poněkud trhlá simulace ze života jedné potrefené husy, která má tendenci sbírat rozličné předměty a dělat záškodníka NPC postavám v nejmenované anglické vesnici. Hra vyšla už v září na počítače i na Nintendo Switch a na PlayStation 4 dorazí už 17. prosince.

Spellbreak chystá betaverzi na příští rok

On-line hráče a zejména fanoušky battle royale žánru her může potěšit upoutávka na chystané multiplayerové RPG jménem Spellbreak. To v sobě kombinuje styl japonských RPG her, komiksovou grafiku a žánr fantasy her. Spellbreak dorazí v podobě uzavřené betaverze nejdříve příští rok.

Dreams má datum vydání, hráči se dočkají na Valentýna

Se svojí troškou do mlýna přispěli i britští Media Molecule, kteří novou upoutávkou odhalili konečné datum vydání hry. Jejich titul vypadá s přibývajícími měsíci stále ambiciózněji a zainteresovaným tvůrcům obsahu se nedá upřít to, že svými výtvory skutečně dokáží zaujmout. Vidět tak kupříkladu můžeme pestrobarevnou hopsačku, temné sci-fi, arkádové závody i další, to nejdůležitější ale je to, že plná verze hry dorazí už 14. února 2020.

Hrátky s perspektivou v Superliminal i na PS4

Dalším představeným titulem je first person adventura Superliminal, v níž se hráči setkají s hlasem doktora Glenna Pierce. Ten hráče srozumí s tím, jaké to je být někým zvláštním. Anebo snad raději něčím, soudě dle prostředí, ve kterém se hra odehrává. Trailer odhaluje naprosto netradiční práci s perspektivou a s kamerou ve hře. V Superliminal zkrátka nic není takové, jaké se to na první pohled zdá být. Tato herní snová říše v někom může budit strach i hrůzu a může se na první pohled jevit jako pravá noční můra, nicméně nám to připadá rozhodně zajímavé. Posuďte sami!

Paper Beast od autorů Another World ukazuje gameplay

Tvůrci Another World představují svůj další počin a i tento se už na první pohled odlišuje výraznou grafickou stylizací. Nová upoutávka k titulu Paper Beast láká k netradičnímu zážitku ve virtuální realitě a k průzkumu žijícího ekosystému. S tím navíc bude možné manipulovat a jak odhalují záběry, tak bude například možné z papíru vytvořená zvířata daného herního světa buďto přemisťovat, nebo je třeba bude možné jen odlákat či připoutat k prostředí. Co se prostředí týče, tak zde bude možné upravovat terén, a to někdy v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.

Predator: Hunting Grounds vyjde 24. dubna 2020

Ačkoliv o hře Predator: Hunting Grounds od autorů Friday the 13th: The Game víme od května, až nyní pro nás mají vývojáři datum vydání. Jak už prozrazuje titulek, hry se dočkáme na konci příštího dubna nejen na PS4, ale také na PC, nejde však o jedinou zajímavou informaci, která se k téhle asymetrické multiplayerové akce týká. Vývojáři se totiž rozhodli trochu pozměnit oblíbený svět Predátora a přizvat do hry také ženské zástupce obávaných lovců vetřelců, které se budou ohánět mocným lukem a chytrým diskem. Více už ve videu, které přináší nejen pohled na perfektní grafiku, ale nabízí konečně i pohled na samotnou hru, ať už z pohledu predátorů, nebo vojáků.

Modernizovaný Resident Evil 3 vyjde 3. dubna

Spekulace se potvrdily. Už v dubnu 2020 vyjde na PS4, ale nejde zde, remake Resident Evilu 3 z roku 1999. V klasickém survival hororu se hlavní hrdinka Jill Valentine známá už z prvního dílu opět postaví obávanému nepříteli v podobě Nemesis a pokusí se uprchnout z Raccoon City. Z akčního spin-offu Project Resistance se nakonec vyklubal multiplayerový mód pro nový RE3 jednoduše nazvaný Resistance. Jedná se o asymetrickou týmovou on-line akci 1 na 4, v níž jde po krku přeživším takzvaný Mastermind. Mezi ně se zařadí i Annette Birkin z RE2. Jde o variaci na populární hratelnost Dead by Daylight.

Kromě Jill Valentine si v kampani zahrajeme i za Carlose Oliveiru. Obě postavy ale změnily oproti originálu trochu svou vizáž. Jejich původní styl přinesou různé bonusy třeba k předobjednávce. Z prvního traileru se zdálo, že na rozdíl od remaku dvojky třetí díl nabídne také možnost zahrát si z pohledu první osoby jako v Resident Evilu 7. Šlo by o zajímavé zpestření. Nicméně nakonec to vypadá, že first person kamera nebude využitá přímo v akci, natožpak volitelná. Autoři v dalším videu upřesnili, že budeme hrát z pohledu třetí osoby jako v nové verzi RE2. Remake třetího dílu pohání prověřený RE Engine a kromě PS4 vyjde i na PC a Xboxu One.

Ghost of Tsushima se konečně připomíná

Závěr posledního letošního State of Play patřil hře Ghost of Tsushima od vývojářů ze studia Sucker Punch. Jejich připravovanou akční záležitost jsme mohli sledovat na nových záběrech poprvé od loňské E3 a velké očekávání se bohužel mísí s drobným zklamáním. Trailer se rozjíždí v duchu předchozích ukázek, klade důraz na výtvarnou i hudební složku, ale po několika vteřinách je až násilně ukončen větou, že video bude pokračovat. Kdy? Na The Game Awards 2019, kde se snad konečně dočkáme odhalení data vydání. Tahle hra totiž stále míří na PlayStation 4 a má být posledním velkým hitem této generace.

PlatinumGames připomínají Babylon’s Fall z roku 2018

Babylon’s Fall je nová šermířská akce od Square Enix a studia PlatinumGames. O titulu neslyšíme poprvé. Oznámen byl už na E3 2018 a již tehdy se zdálo, že se autoři inspirovali evropskou historií. Vyjít měl podle původních informací ještě letos, což samozřejmě v tuto chvíli dávno neplatí. Kromě PlayStationu 4 míří hra i na PC. Více informací se máme dočkat v létě, čímž vydavatel může myslet veletrh E3.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru