Souhrn novinek z posledního Inside Xbox

Příběh Grounded, hlavní hrdina Gears Tactics a ukázka z nové hry autorů No Man's Sky

Zdroj: Microsoft
8. 4. 2020

Microsoft už od pondělí lákal hráče na další Inside Xbox – tedy digitální prezentaci novinek, které měly být v tomto vydání zaměřeny výlučně na hry a nikoliv očekávaný Xbox Series X. O nové konzoli mluvila redmondská společnost v uplynulých týdnech dostatečně, což ostatně potvrdil i šéf divize Xbox Phil Spencer v nedávném rozhovoru. Sám uvedl, že je potřeba mluvit o konkrétních titulech a už dopředu jsme věděli, že jimi v rámci Inside Xbox budou zejména Grounded od Obsidianu, akční strategie Gears Tactics a Sea of Thieves. Přesto Microsoft porušil svůj slib a Larry Hryb přeci jen uvedl segment, v němž došlo na shrnutí posledních novinek ohledně chystaného Xboxu.

Grounded vyjde v předběžném přístupu už v červenci

První hrou, o které byla řeč hned po úvodním slově Phila Spencera, bylo již zmiňované Grounded. Vývojáři z Obsidianu představili svoji novou hru loni během akce X019 a překvapili hráče nečekaným odklonem od oblíbeného žánru RPG. Hlavním motivem nové survival hry je zmenšený hlavní hrdina, který se ocitá na vlastní zahradě, kterou je přinucen sledovat z mravenčí perspektivy. Okolnosti byly až dosud neznámé – první trailer z loňského listopadu představoval pouze koncept – proto vývojáři sáhli k dalšímu videu a přidali trochu příběhového pozadí. Z nového videa je patrné, že hrdina byl zmenšen proti své vůli, bude mít robotického průvodce, čeká na něj spoustu nečekaných nástrah, a aby se mohl vrátit domů, musí najít & opravit zvětšovací stroj. Do toho všeho ještě vstupuje tajemná organizace Ominent, která se podle videa vzala neznámo kde a chce neznámo co. Grounded bude dostupné v předběžném přístupu od 28. července, a to jak pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate na Xboxu v rámci preview programu, tak na Steamu v klasickém early accessu. Pokud se navíc přihlásite do insider programu, možná budete vybráni už pro jarní testování.

Gears Tactics je hotové, konzolová verze vyjde až koncem roku

Další hrou, která rozhodně stojí za zmínku, je Gears Tactics. Podle Microsoftu je titul oficiálně dokončen a hráči na PC se jej dočkají 28. dubna. Pokud plánujete hrát slibně se tvářící klon XCOMu na Xboxu, budete muset čekat do druhé poloviny roku. Novou informací, která zazněla v rámci včerejšího Inside Xbox, je upřesnění partnerství s Intelem, díky kterému získají zájemci bezplatnou kopii hry ke každému procesoru Intel Core i5 a vyššímu. Dále došlo na upřesnění příběhu, který se odehraje 12 let před událostmi původní hry, a odhalení finálního vzhledu hlavního hrdiny, kterým bude Gabe Diaz, otec protagonistky Gears 5 Kait. Bojovat budeme jednak proti locustům, ale také proti Ukkonovi, který hordy ikonických nepřátel vytvořil. Vývojáři rovněž potvrdili, že hra nebude obsahovat žádné lootboxy ani mikrotransakce.

Mobilní Forza vychází začátkem května

Ačkoliv na plnohodnotné pokračování Forzy stále čekáme, vývojáři z Electric Square připravují mobilní verzi Forza Street. O hře samozřejmě víme už od loňského roku, známy jsou také i okolnosti jejího vzniku – jde o přebrandovanou mobilní verzi původně PC závodů Miami Street – nicméně nyní dostávámei potvrzení, že hra vyjde na Androidu a iOSu 5. května. Vývojáři si pochvalují obrovský zájem o předregistrace a slibují, že každý, kdo hru spustí do 7. června, dostane zdarma tzv. Founder’s balíček, který obsahuje Ford GT z roku 2017 a herní kredity.

Sea of Thieves prohloubí význam jednotlivých frakcí

Zpět do prostoru velkých her, Microsoft se zaměřil také na Sea of Thieves, které se nedávno dočkalo svého uvedení na Steamu a už 22. dubna oslaví příchod dalšího bezplatného rozšíření. Ships of Fortune přepracuje dosavadní systém frakcí, které zadávají hráčům úkoly, a následně jim umožní vzít na sebe roli emisara. Jak sami vývojáři uvedli, stát se vyslancem jedné ze společností bude podmíněno tučným finančním darem, za což ale hráči obratem dostanou lepší odměny a lukrativnější úkoly obecně. Automaticky s bezplatným updatem ale do hry vstoupí nová, v tuto chvíli stále ještě tajemná frakce The Reaper’s Bones, která se stane vážným konkurentem všech virtuálních pirátů a vtáhne je do dalších PvE soubojů.

Ukázka z nové hry od autorů No Man’s Sky

Poslední hrou, kterou vytahujeme nad rámec souhrnného výpisu, je The Last Campfire od vývojářů z Hello Games. Během Inside Xbox došlo na odvysílání prvních záběrů z vlastního hraní, které podtrhují, že nový projekt je povahou mnohem menší než No Man’s Sky, ale nezapře okouzlující stylizaci a předhazuje i zajímavé hádanky. Přesto vývojáři upozorňují, že o žádnou pohádkovou záležitost nejde – máme se připravit na temnou fantasy hru, která chce zaútočit na hráčovy emoce. The Last Campfire je stále ve vývoji a dočkat bycom se jí měli ještě letos na PC, Xboxu One, ale také na PlayStationu 4 a Switchi.

Project xCloud, Game Bar a nálož her v Game Passu

Vedle jednotlivých titulů pak samozřejmě došlo na probírání dalších očekávaných novinek, týkajících se doprovodných služeb a aplikací. Co se týče Game Passu, do programu přibude další plejáda her jako Alvastia Chronicles, Football Manager 2020, Stranger Things 3: The Game nebo Journey to the Savage Planet. Poslední hra se navíc v dohledné době dočká také DLC Hot Garbage, které přinese úplně novou lokaci. Mluvilo se nicméně také o kolekci her Hotline Miami, která rovnou vyšla na Xboxu One a rozšíření betaverze projektu xCloud do dalších zemí, mezi nimiž stále chybí Česká republika. Nemůžeme si proto vyzkoušet ani nové tituly, které byly přidány do knihovny xCloudu ve spolupráci s EA – jde o The Sims 4, Unravel Two a Dragon Age: Inquisition. Kdy se tento stav pohledem českých nebo slovenských hráčů změní, však Microsoft neupřesnil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru