Souhrn novinek z akce X019

Souhrn novinek z akce X019

Nové hry od studií Rare a Obsidian, Age of Empires IV i novinka od autorů Life is Strange

Ve čtvrtek ve 21 hodin našeho času odstartovala v Londýně akce Microsoftu nazvaná X019 zaměřená na Xbox a PC. Stejně jako v případě nedávného BlizzConu vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se na místě a v rámci přenosu Inside Xbox prezentovalo.

Novinka od Rare se jmenuje Everwild

Britské studio Rare na akci představilo svou novou značku Everwild. Stylizovaný titul nás prostřednictvím traileru nechal nakouknout do pohádkového lesa. Vývojáři Sea of Thieves slibují magický svět se spoustou kouzelných tvorů, ale podrobností se nám zatím nedostává. Projekt je teprve na začátku vývoje a jedná se už o třetí hru studia Rare, na které se aktivně pracuje. Nadále totiž pokračuje vývoj Sea of Thieves a na trh se chystá i comeback Battletoads. Microsoft cílové platformy pro Everwild neupřesnil, ale před akcí se spekulovalo, že Rare na X019 ukáží svůj první titul pro Xbox další generace.

Novou hrou od Obisidanu není RPG

Už před zahájením konference k nám proudily náznaky, že odhalení nové hry chystá na úvodní ceremoniál XO19 také studio Obsidian a spekulace nebyly liché. Kovaní odborníci na žánr RPG se nicméně vydali trochu jiným směrem a nově představená hra Grounded je čistokrevným survivalem. Lákat se nicméně snaží na hodně netradiční zasazení, kterým je zahrada rodinného domku s tím, že lidští hrdinové nejsou větší než mravenci. S herními mechanismy už ale nově ustavený tým uvnitř Obsidianu příliš neexperimentoval a připravil na hráče mix boje, stavby a samozřejmě obligátního přežívání. Producent Josh Sawyer pak v živém rozhovoru připustil, že se na hře začalo pracovat ještě před tím, než se Obsidian stal součástí Microsoftu, tedy podobně jako v případě The Outer Worlds, nicméně Grounded již bude exkluzivitou pro Xbox. Vývojáři navíc počítají s tím, že dají hráčům možnost vyzkoušet si hru v předstihu prostřednictvím Insider programu, resp. v rámci Game Preview a na jaře příštího roku bude plná verze zařazena do katalogu her v Game Passu. O velkých RPG, která budou následovat po The Outer Worlds, přislíbil Sawyer informovat později.

Ron Perlman si zahraje v temném westernu

West of Dead je název nově představené twin-stick střílečky s Ronem Perlmanem v hlavní roli. Silně stylizovaná temná akce už je k dispozici v otevřené betě na Xboxu One. Procedurálně generovaný svět připomíná jakousi hororovou verzi divokého západu. Zkušební verze, která poběží až do 25. listopadu, má mimo jiné demonstrovat výhody implementace krycího systému v tomto žánru.

Hru vyvíjí britské studio Upstream Arcade, které založili veteráni z Lionheadu. Hra kromě Xboxu (a Game Passu) míří také na PlayStation 4, Switch a PC. Plná verze vyjde příští rok.

Xbox dostane svůj free-to-play „Mario Kart“

Populární asijská závodní série KartRider přichází na Západ v novince s podtitulem Drift. Půjde o free-to-play závodní hru ve stylu zmiňované legendy Mario Kart. Hra nabídne tři závodní módy, včetně kompetitivního režimu s driftovacími výzvami. Autíčka bude možné upravovat a pro hru se počítá s postupnými obsahovými updaty. Uzavřená beta je naplánovaná na 5. prosince ve Spojených státech, o den později pak také v Evropě.

Planet Coaster míří na Xbox

Zatímco hráči na PC se už mohou těšit z virtuální zoologické zahrady v Planet Zoo, na Xbox míří jeden ze starších titulů od studia Frontier Developments. Planet Coaster vyšel na Windows v roce 2016 a nyní se dočká poměrně nečekaného konzolového portu.

Bleeding Edge vyjde v březnu

Týmová akce Bleeding Edge se dočkala data vydání, jak se spekulovalo. Plná verze dorazí 24. března. Předplatitelé Game Passu a ti, co sáhnou po předobjednávce, se dostanou přednostně také do uzavřené bety. První kolo odstartuje 14. února, druhé pak 13. března.

Nová adventura od autorů Life is Strange

Další nečekané oznámení přichází od vývojářů z Dontnodu, kteří se s nevýrazným pokračováním série Life is Strange tak trochu vytratili z radaru. Zpět na scénu se však chtějí vrátit prostřednictvím nové adventury Tell Me Why, která bude rovněž vyprávět příběh dvou sourozenců, Alyson a transgender bratra Tylera. Po grafické stránce je z traileru cítit výrazné zlepšení, o příběhu v tuto chvíli můžeme jen spekulovat. S vědomím toho, jak dějovou linku francouzští vývojáři budovali u předchozích projektů, očekáváme i tentokrát spoustu zvratů a nečekaných momentů. Dontnodu by navíc mohla pomoct i skutečnost, že hra sice bude znovu rozdělená na epizody, ale všechny by měly vyjít během příštího jara, nikoliv v průběhu celého roku. Jde o věc, za kterou jsou v případě Life is Strange značně kritizováni a skutečnost, že na systém vydávání sami upozorňují dává jasně najevo, že o tom vývojáři vědí. Hra bude navíc součástí Game Passu.

xCloud se propojí s Game Passem a rozšiřuje se do dalších zemí

Projekt xCloud, tedy streamovací herní služba od Microsoftu, se dočkala podle očekávání nových oznámení a informací. Do služby míří dalších 50 titulů a v roce 2020 bude fungovat i na PC Windows 10. xCloud se ale rozšířil nejen co do obsahu, ale také teritoriálně. Nově bude služba dostupná v Kanadě, v Japonsku, v Indii a v západní Evropě. Ale co je potenciálně ze všeho nejdůležitější, Microsoft propojí s xCloudem knihovnu her dostupnou v rámci předplatného Game Pass.

Roztomilá kooperace od autorů The Flame in the Flood

Bostonské studio The Molasses Flood oznámilo svou novou hru Drake Hollow, ve které se ve spolupráci s trojicí přátel budete starat o roztomilé obyvatele fantasy světa. Sázet houbičky, vytvářet příbytky a hřiště však bude jen polovinou celého zážitku. Podle traileru vás budou čekat i souboje se strašidelnými monstry, a to nejen v otevřené přírodě, ale také uvnitř polorozpadlých domů.

Gameplay ukázka Age of Empires IV

Jednou z nejočekávanějších her XO19 je nepochybně Age of Empires IV, na které lidé z Microsoftu lákají už spoustu let. V rámci úvodní keynote jsme mohli konečně sledovat vytoužený trailer s ukázkami přímo ze hry a nutno podotknout, že pre-alfa verze vypadá k světu. Možná nejde o takovou bombu, jakou čekali ti největší fanoušci, ale výtvarný styl budov i jednotek odpovídá předchozím dílům série a s vědomím, že nás čeká více téhož rozhodně není Age of Empires IV žádným zklamáním. Vývojáři z Relic Etertainment představili dvojici hratelných frakcí – Mongoly a Brity – ovšem ani slůvkem nenaznačili, kdy se můžeme na pokračování legendární strategické série těšit.

Minecraft Dungeons vychází v dubnu

Akční RPG Minecraft Dungeons vyvíjí Mojang ve spolupráci se studiem Double Eleven. Hru pohání Unreal Engine a vyjde příští rok v dubnu. Debutovat přitom bude i v Game Passu. Namísto klasického kutání a craftování se novinka soustředí především na boj, ale to vše pochopitelně v důvěrně známých kulisách jeskyní a kobek Minecraftu. Do hry se bude moci zapojit až čtveřice hráčů. Obtížnost se přitom automaticky přizpůsobuje počtu aktivních dobrodruhů. Titul míří na PC i konzole, což neznamená jen Xbox, ale také PlayStation 4 a Switch.

Wasteland 3 vyjde 19. května 2020

Úvodní keynote konference XO19 končila trailerem ze hry Wasteland 3, o které na místě promluvil designér Brian Fargo. Shrnul základní informace o celé sérii a skutečnost, že ke hraní třetího dílu nemusíte znát žádný z předchozích. Na konci traileru pak konečně došlo k odhalení toužebně vyhlíženého data vydání – dočkáme se 19. května příštího roku na PC a Xbox One, hra bude samozřejmě i součástí Xbox Game Pass.

Celou akci se všemi podrobnostmi i menšími tituly probereme v pátečním videu.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru