Souhrn akce State of Play

Souhrn akce State of Play

Další hratelná postava v Crashovi, Hitman kompletně ve VR a „Robin Hood“ od Sumo Digital

Zdroj: Focus Home Interactive

Společnost Sony dnes v rámci vysílání State of Play představila novinky pro PlayStation 4, PlayStation VR a vrátila se také k už dříve oznámeným titulům pro PlayStation 5. Akci jsme vás sice tentokrát nepřinesli videem s českým komentářem, ale jako obvykle pro vás máme souhrnu toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího v textové podobě.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Autoři nového Crashe ukázali čerstvé gameplay záběry a prozradili, že se inspirovali nejen grafikou původních her, ale také stylem animovaných seriálů. Představili rovněž nové skiny, které budou mít výhradně kosmetický charakter. Získávat je máme například za plnění výzev. Nové speciální masky nám naopak umožní měnit realitu a fyzikální zákony, například zpomalit čas nebo převrátit gravitaci. Coco bude mít důležitější roli než kdy dřív, lze s ní absolvovat celou hru, ale zahrajeme si i za další postavy, například doktora Neo Cortexe nebo postavu jménem Dingodile známou ze starších her. K dispozici budou navrhc speciální audiovizuální režimy pro všechny úrovně ovlivňující hratelnost, s jejichž návrhem pomohl Beenox. Hra vyjde 2. října.

Hitman 3

Další hrou, která byla prezentována v rámci dnešního State of Play, byl Hitman 3 od vývojářů z IO Interactive. Mohli jsme sledovat krátkou ukázku jedné z misí, aby vývojáři doslova po několika vteřinách potvrdili, že hrou bude možné projít ve first person pohledu kompletně ve VR. A to nejen v rámci třetího dílu, ale napříč celou moderní trilogií. Další informaci dánské studio neposkytlo, na Hitmana 3 se tak můžeme těšit začátkem příštího roku na PC a obou generacích Xboxu a PlayStationu.

Hood Outlaws & Legends

Asi největším překvapením dnešní prezentace bylo odhalení zcela nového Robina Hooda od studia Sumo Newcastle. Titul Hood Outlaws & Legends míří na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One i PC a dočkáme se jej v průběhu příštího roku. Video jasně naznačuje, že nejmocnějšími zbraněmi budou kradmý postup a překvapivý útok ze zálohy, který v kombinaci s chladnými zbraněmi zřejmě nebude pro úplně slabé povahy. Jak už název napovídá, premisa hry by měla být v souladu se skutky Robina Hooda, který – jak určitě znáte – bohatým bral a chudým dával. Právě proto hlavní protagonisty hry mohou někteří vidět jako hrdiny a jiní zase jako padouchy, s nimiž je nutné zatočit. Přítomnost více postav pak naznačuje, že hra bude spoléhat na kooperaci, ale pravděpodobně i souboj proti ostatním partám dalších hráčů, které vypravěč traileru označuje za největší rivaly. Další informace očekáváme v průběhu nadcházejících týdnů v rámci dalších prezentací, nebo přímo od francouzského vydavatele Focus Home Interactive.

Godfall

Dočkali jsme se nového videa z konzolové exkluzivity GodFall, která ale dorazí i na PC. Záběry pochází z rozpracované verze pořízené přímo na dev kitu PS5. Nový looter slasher slibuje intenzivní akci pro jednoho i v kooperaci, která nás vezme do unikátního světa. Vývojáři se pyšní, že hra neobsahuje žádné mikrotransakce a vše získáme přímo ve hře. Vaše úspěšnost v souboji přitom závisí na schopnostech, ale i vybavení, kterým disponujete. Titul vás odmění za agresivní přístup a k dispozici je pět tříd zbraní. S každou se přitom pojí jiné pohyby, techniky, komba i taktika. GodFall vyjde ještě letos na Vánoce.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series

V bloku her pro PlayStation VR Sony připomněla, že už v létě vyjde port povedené hry Vader Immortal ze světa Star Wars. Ta byla původně exkluzivní pro standalone headset Oculus Quest. Dorazí přesně 25. srpna.

The Pathless

Pokud vyhlížíte open worldovou novinku od studia Giant Squid, vysílání State of Play vám muselo udělat radost. Vývojáři totiž prezentovali ucelené in-game záběry z PS5 verze, v nichž se snoubil souboj s lukostřelbou a plynulým pohybem. Hlavní hrdinka – lovkyně – doprovázená věrným orlem, zachraňuje svět před blíže neurčenou katastrofou, a z nového videa je patrné, že o nic mírumilovného rozhodně nepůjde. Menší nepřátele je možné srazit k zemi na dálku, souboj s většími ale vyžaduje kradmý přístup a trochu taktizování. Do chvíle, než hrdinka získá energii a oslabí duchy křižující herní svět zasazením světla do tajemných obelisků. Hra by měla vyjít ještě v letošním roce a míří na PC, PS4 a pochopitelně i PS5, kde by se měla vedle pestrých soubojů blýsknout i skvělou grafikou.

Braid: Anniversary Edition

Logická plošinovka Braid z roku 2008 se dočká nové vylepšené verze, která mnohem detailnější grafiku a ještě víc připomíná oživlé malířské plátno. Vývojáři doplní komentář, který vás podrobně seznámí s procesem tvorby celého titulu. Hra vyjde začátkem příštího roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Switch i PC.

Bugsnax

Nedlouho po svém oficiálním představení se znovu předvedl podivuhodný Bugsnax od studia Young Horses. Autoři bizarního hitu Octodad: Dadliest Catch rozhodně nešetří neobvyklými nápady. Hra vyjde letos na Vánoce na PlayStation 5, PS4 i PC.

Pedestrian

Na PS4 se chystá nápaditá logická hra Pedestrian, kterou jsme si nedávno ukazovali na streamu v její původní PC verzi. V roli jednoduché postavičky z informačních tabulí na vás čeká plejáda vzájemně propojených lokací, z nichž se musíte dostat skákáním, přelezáním po žebřících nebo zapojováním elektrických obvodů. Vizuální podoba hlavního hrdiny přitom vždy odpovídá tabuli, po které se zrovna pohybujete. Hra vyjde na PS4 v lednu příštího roku.

Control Expansion 2 AWE

Jesse Faden musí v novém příběhovém rozšíření pro third person akci Control od Remedy navštívit dlouho opuštěné oddělení tajuplného úřadu. Hlavní hrdinka bude s pomocí hráče čelit různým neobvyklým situacím včetně jednoho z městečka Bright Falls, které známe už díky thrilleru Alan Wake. Těšit se můžeme na nové hlavní i vedlejší mise a také zbraně a jejich modifikace. Druhé DLC vyjde 27. srpna na všech platformách současně.

Aeon Must Die

Auto Chess

Spelunky 2

ANNO: Mutationem

Genshin Impact

Temtem

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru