Současná pandemie odkládá další velké herní akce

Současná pandemie odkládá další velké herní akce

Ruší se turnaje v Dotě i ve Fortnite. Nintendo Direct je odsunutý a GDC bude pouze on-line

Zdroj: Valve
2. 5. 2020

Od startu pandemie nového typu koronaviru se po celém světě ruší akce všeho typu, což se samozřejmě nijak nevyhýbá ani hernímu průmyslu. Jiný rok bychom se už touto dobou mohli těšit na to, co si velcí vydavatelé nachystali na nadcházející E3, nicméně letos tomu tak není a vyhlížet lze leda tak postupně ohlašované on-line náhrady. Někdy ale ani ty nejsou k dispozici a dochází i k prostému zrušení či posunu některých klidně o celý rok, což je i případ další sady dnes probíraných akcí. Tam spadá turnaj The International v titulu Dota 2, Fortnite World Cup, a EGX Rezzed 2020. Další změny se pak týkají ještě červnového Nintenda Direct a nové informace máme i o GDC.

Práce z domova komplikuje situaci

Esportové klání The International se od roku 2011 konalo každý rok a tento ročník měl být jubilejní, nicméně jak Valve píší ve zveřejněném prohlášení, zdraví je přednější. Letošní akce se tedy spíše neuskuteční a automaticky se z něho stane ročník příští. Valve nadále tradičně přislibují, že o celkovou výši odměn se již tradičně postará crowdfunding v podobě prodeje Battle Pass. Prodej však letos nebude spuštěn před akcí, ale o něco dříve a poběží navíc o to déle. Prohlášení ale upozorňuje, že s komplikacemi spojenými s přesunem práce do domovů se nyní nedá přesně odhadnout, kdy bude prodej Battle Pass spuštěn. Mělo by to ale být maximálně o několik týdnů později, než jak tomu bývá zvykem, což by jinak znamenalo v průběhu května.

Další podobnou obětí je i Fortnite World Cup, který se měl letos konat teprve podruhé. Nicméně jak se dalo očekávat, Epic musel zasáhnout a akci předem zrušit. Ohlášení přišlo skrze jeden z účtů Fortnite na Twitteru a přineslo zrušení všech fyzických setkání a soutěží, nicméně tím všechny kompetitivní plány samozřejmě nehasnou a ona on-line klání se budou zkrátka a dobře konat opravdu jen on-line. Tým Epic Games v souvislosti s tímto krokem pochopitelně jako řada dalších doufá v brzký návrat původních pořádků a v to, že již příští rok se podobné akce budou moci bez jakýchkoli omezení konat.

Zrušení další letošní akce má na svědomí společnost Gamer Network, která se stará o akci EGX: Rezzed. Ta se tradičně zaměřuje na tituly určené pro PC a na nezávislou scénu a vznikla před lety jako odnož Eurogamer Expo. Letos se měla konat původně již na jaře, pořadatelé ji ale nakonec přesunuli až na začátek července. To se ale nakonec ukázalo být až příliš ambiciózní a vydané prohlášení hovoří dost jasně: „Po rozsáhlých diskusích se všemi příslušnými veřejnými orgány a úřady i s našimi obchodními partnery jsme se rozhodli nepokračovat v přípravě letošní akce.“ Setkání se mělo konat v Londýně, nicméně vzhledem k restrikcím panujících nejen po Evropě tak došlo k opětovnému přehodnocení plánů. V tomto případě pak majitelé vstupenek automaticky získávají přístup na tradiční výstavu EXG (nikoli tedy na odnož Rezzed), která se má konat v polovině září v Londýně. Na přání majitelů vstupenek ale organizátoři umožňují i vrácení peněz.

Dalším podobným příkladem je soutěžní klání jménem Evolution Championship Series, zkráceně přezdívané Evo. Jde o tradiční turnaj pořádaný v bojovkách a který se pořádá již od roku 1996. Letošní ročník se měl do hotelu Mandalay Bay v Las Vegas vrátit na přelomu července a srpna, nicméně organizátoři na Twitteru zveřejnili prohlášení, v němž oznámili zrušení akce a přinesli i slib ohledně vrácení peněz. Zároveň naznačili, že i Evo se letos přenese do kyberprostoru a nabídne alternativu k tradičně pořádané akci.

Nintendo nyní zápasí s komplikacemi souvisejícími s prací z domova. Plánovaná prezentace se tak musí odložit a spolu s tím i představení plánů na zbytek roku 2020.

Tak trochu překvapivě se pak dozvídáme ještě o tom, že tento červen se neuskuteční ani tradiční on-line prezentace Nintendo Direct. Ta se každé léto koná již od roku 2013 a vždy šlo o událost korespondující s E3, letošek však bude dle informací webu VentureBeat jiný. E3 je zrušena a Nintendo nyní zápasí s komplikacemi souvisejícími s prací z domova. Plánovaná prezentace se tak musí odložit a spolu s tím i představení plánů na zbytek roku 2020. V tom mimo jiné oslaví 35. výročí postavička italského instalatéra Maria. Pro zajímavost můžeme dodat, že VentureBeat poukazuje na tradiční přístup Japonců a na averzi k technologiím. Množství jednání se tak v domovské krajině Nintenda odehrává tváří v tvář a není prý výjimkou, že Japonci doma nemají ani počítač, ani bezdrátovou síť, takže přesun z kanceláří do domovů tam může znamenat podstatně větší komplikace, než jako je tomu například u nás. Náhrada by se každopádně měla odehrát již ke konci léta.

A jako poslední ze současné vlny odkladů či zrušení můžeme zmínit ještě Game Developers Conference. Každoroční setkání vývojářů se mělo konat už v březnu, nicméně vzhledem k situaci panující ve světě došlo k odkladu na léto. Ani to už ale nakonec neplatí a organizátoři oznámili kompletní přechod do on-line prostředí. Na svém webu vydali prohlášení, v němž mimo jiné uvedli následující: „Přestože se velmi těšíme na pokud možno brzké opětovné osobní setkání, musíme pokračovat v plánu přeměny GDC v plně digitální událost tak, abychom co nejlépe pomohli naší komunitě.“ Problémy provázená akce tak opětovně mění svoji podobu, tentokrát to ale již určitě bude naposled.

Letošek je zkrátka z pohledu herních akcí a jejich organizace problematický, nicméně najdou se i dobré zprávy. O jednu takovou se postaral například Geoff Keighley, který se stává tváří nově pořádaného on-line setkání Summer Game Festival, v rámci kterého už přislíbili svoji účast například Bandai Namco Entertainment, Square Enix, Sony, Blizzard, EA, CD Projekt, Activision, Bethesda a další.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru