Souboj fotbalových her musí počkat, UFL se odkládá

Bezplatný titul, který má přinést to nejlepší z modelu FUT, dorazí až v příštím roce

Zdroj: Strikerz Inc.
31. 8. 2022
Název hry: UFL Vývojář: Žánr:
UFL

Pokud jste s nadějí vyhlíželi příchod fotbalové hry UFL od vývojářů ze studia Strikerz – třeba jen proto, že byste si po letech rádi užili něco nového nebo jen sledovali soupeření se sériemi FIFA EA Sports FC a eFootball – nemá pro vás CEO společnosti Eugene Našilov dobrou zprávu. V novém vývojářském deníčku sice vystihuje, jak pozitivně byly přijaté první oficiální záběry ze hry a jak úzce se studiem spolupracují ambasadoři a fanoušci, díky jejichž názorům se zážitek z hraní stále zlepšuje. Dodal nicméně, že aby bylo dosaženo takové kvality, kterou si ve studiu Strikerz předsevzali, musí vydání odložit na příští rok.

„Stejně jako tomu bylo dříve, i nadále je naším cílem doručit AAA realistickou fotbalovou hru se skvělou grafikou a hratelností,“ říká Našilov ve videu, které je proloženo záběry do studia i na samotné UFL. Dodává ovšem, že tohle všechno je po stránce designu i technologií nesmírně náročnou a komplexní záležitostí. Hra podle Našilova simuluje mnoho mechanismů a technik v dynamickém realistickém prostředí, které je nevyzpytatelné a vstupuje do něj mnoho vlivů. „Proto dnes oznamujeme, že datum vydání odsouváme na rok 2023. Mnoho z vás už vycítilo, že se k tomu schyluje a měli jste pravdu,“ přiznává pak ředitel studia.

Na druhou stranu by toto oznámení nemělo vyvolat přílišnou nedůvěru, protože UFL nepochybně vzniká, existuje a podle Našilova je z 80 procent hotové. V prosinci proto máme očekávat aktualizaci této zprávy, kdy vývojáři patrně přijdou s konkrétním datem vydání, a příliš bychom se nedivili, kdyby se tak stalo během přenosu The Game Awards, který letos připadá na 8. prosince. „Mohli jsme napsat tiskovou zprávu, ale chtěli jsme vám tuto zprávu předat osobně, protože věříme ve férový a otevřený způsob komunikace,“ dodal v závěru Našilov.

Za nás pouze přidáme, že UFL má být hra, která se obejde bez licencí, protože jádro své hratelnosti postavila na režimu, který připomíná mód FIFA Ultimate Team. Pokud jste fanoušky tohoto přístupu k fotbalovým hrám, patrně vám neuniklo oznámení na loňské Opening Night Live a viděli jste i výše zmiňované první záběry ze hry. Možná vás ale UFL láká proto, že půjde o nový fotbal, navíc běžící na Unreal Enginu 4 (pravděpodobně s přechodem na UE5) s poměrně velkým důrazem na detaily. Nejen tedy samotných hráčů, ale například i stadionů či nejrůznějších efektů. Na druhou stranu bychom ale pro lepší posouzení potenciálu potřebovali více souvislejších záběrů a detailů ohledně toho, jak bude fungovat manažerská část hry, která musí být nezbytnou součástí celého zážitku. Vše má ale UFL ve své moci a uvidíme, zda dokáže hráče v příštím roce přesvědčit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru