Sony zrušila čtvrteční prezentaci her pro PlayStation 5

Sony zrušila čtvrteční prezentaci her pro PlayStation 5

Kvůli nepokojům v USA nepovažuje konání akce za citlivé. Náhradní termín zatím není

Zdroj: Sony
1. 6. 2020

Sony před krátkou chvílí oznámila, že ruší chystanou čtvrteční prezentaci her pro PlayStation 5. Bez ohledu na to, že na ni lákala od minulého týdne a dnes se navíc začala reklama objevovat i ve vysílání televizní stanice ESPN, nepovažuje Sony za citlivé akci uspořádat během probíhajících nepokojů ve Spojených státech. Před třemi hodinami vyjádřila Sony na sociálních sítích podporu všem, kdo jsou terčem rasismu a nyní reaguje příspěvkem níže.

„Rozhodli jsme se odložit událost věnovanou PlayStation, která měla proběhnout 4. června. I když chápeme, že se hráči po celém světě se těší, až uvidí hry pro PS5, nemyslíme, že je v tuto chvíli prostor k oslavám. Chceme se stáhnout a dát prostor, aby byly slyšet důležitější hlasy,“ píše Sony. V herním odvětví přitom není Sony jediná, kdo vyjádřil solidaritu s černošskými komunitami v USA – v průběhu dne se s podobnými vzkazy připojili také vývojáři z Naughty Dog, Riot Games, Microsoftu nebo Electronic Arts. Poslední zmiňovaní navíc uvedli, že odkládají plánované představení nového ročníku Madden NFL a novinář Jeff Grub z Venture Beat spekuluje, že se odklad oznámení bude týkat také nových her z univerza Hvězdných válek, o nichž jsme psali minulý týden.

Je navíc pravděpodobné, že se podobně zachovají také organizátoři dalších plánovaných prezentací, které mají proběhnout v obvyklém termínu zrušeného veletrhu E3. Jmenovitě jde o Guerrilla Collective, PC Gaming Show a Future Games Show, které se mají v tomto pořadí uskutečnit už v sobotu 6. června. O dva dny později by pak měla následovat VR Showcase magazínu Upload.vr a 11. června lákají na novinky vývojáři z CD Projektu RED a hlavně Electronic Arts, kteří chtějí uspořádat digitální verzi svého EA Play.

Bližší vyjádření v tuto chvíli Sony neposkytla a není tudíž jasné, na jaký termín akci odsouvá.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru