Horizon Forbidden West, Sony Interactive Entertainment, Sony změnila názor. Upgrade Horizon Forbidden West bude zdarma

Sony otočila. Upgrade Horizon Forbidden West je zdarma

Hráči si nakonec budou moci PS4 verzi updatovat na PS5. V budoucnu už ale jen za peníze

Zdroj: Sony
5. 9. 2021
Název: Horizon Forbidden West Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
18. 2. 2022
21. 3. 2024 (PC)

Sony změnila rozhodnutí a vyslyšela volání fanoušků. Podobně jako v případě plánovaného uzavírání PlayStationu Storu na starších konzolích nakonec výrobce uznal, že Horizon Forbidden West si zaslouží bezplatný upgrade z PS4 na PS5, jak Jim Ryan loni v září v rozhovoru pro list The Washington Post výslovně slíbil. Nejde tedy ani tak o ústupek, jako spíš dodržení předchozího závazku, což byl ale jediný správný krok. Původně přitom Sony řekla, že nenabídne ani dodatečný placený upgrade. A pokud si člověk nekoupil některou z dražších edic, měl nárok jen na jednu platformu.

Hráči, kteří si koupí Horizon Forbidden West na PS4, budou moci upgradovat na verzi pro PS5 zdarma.

Ještě včera během dne jsme psali, že je to rozhodnutí, které by Sony měla učinit a že ji k tomu komunita skutečně může přimět. V noci na dnešek se to potvrdilo. S vysvětlením přispěchal ten nejpovolanější, a sice prezident Sony Interactive Entertainment Jim Ryan, který stál vlastně na samém počátku celého problému. V updatu na PlayStation Blogu napsal, že je naprosto jasné, že zveřejněná nabídka předobjednávek se hráčům netrefila do vkusu.

“Minulý rok jsme se zavázali poskytnout bezplatné upgrady pro naše launchové cross-gen hry včetně Horizon Forbidden West. I když pandemie způsobila posun hry z původně plánovaného termínu, dostojíme naší nabídce,” napsal Ryan. Hráči, kteří si koupí Horizon Forbidden West na PS4, budou moci upgradovat na verzi pro PS5 zdarma. Tedy to bude fungovat stejně jako u launchových her Sackboy: A Big Adventure a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Budoucí cross-gen exkluzivity od Sony půjde upgradovat za 10 dolarů

Nicméně tato nabídka se nebude vztahovat na všechny podobné hry. Jim Ryan slíbil, že všechny cross-gen first party exkluzivity od Sony, které budou vycházet na PS4 i PS5, nabídnou v budoucnu možnost upgradu za 10 dolarů pro digitální i fyzické verze. To je mimochodem cena, kterou jsme včera naznačovali i my. V případě diskových verzí je ale třeba samozřejmě mít PS5 s mechanikou.

Sony tím jinými slovy říká, že verze pro PS5 budou dražší než ta samá hra na PS4. A upgrade tento rozdíl pokryje. Týkat se to má dalšího God of War i chystaného Gran Turisma 7, které nabídnou kromě PS5 také PS4 verzi, jak jsme se dozvěděli letos v červnu. Ale Sony slibuje, že také jakýchkoli dalších exkluzivních cross-gen titulů, které vydává Sony Interactive Entertainment.

V nabídce PS Storu jsou pořád různé verze, pozor na tu dražší

V tomto smyslu má pořád Microsoft trochu navrch. Jeho program Smart Delivery zatím poskytuje fanouškům větší záruku, protože se vztahuje minimálně na všechny first party hry od Microsoftu a vybrané další hry. Upgrade nic nestojí, všechny verze mají stejnou cenu a vy hrajete prostě tu nejlepší dostupnou. A právě cena základní verze dělá v případě Horizon Forbidden West ještě určitý zmatek.

Zvláštní totiž je, že když se podíváte do českého PlayStation Storu, najdete tu stále tři stejné edice. Digital deluxe pro PS4 i PS5 současně za 2379 korun. Standardní PS4 verzi za 1849 korun. A standardní PS5 verzi za 2119 korun. Pokud má být upgrade bezplatný, nemá smysl mít dvě různé verze. Protože levnější PS4 vám stejně odemkne i verzi pro PS5. To je trochu bizarní. Potenciálně teď můžete koupit levnější PS4 verzi a zdarma ji upgradovat na PS5. Pak byste ale koupí klasické PS5 verze zbytečně přepláceli a její vyšší cenovka ztrácí smysl. Anebo se snad dodatečně zvedne cena PS4 verze? To snad ne, pak přece nešlo tak docela o bezplatný upgrade…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru