Sony zítra představí PlayStation 5

Sony zítra představí PlayStation 5

Architekt konzole rozebere její hardware a budoucnost her prostřednictvím videa

17. 3. 2020

Microsoft nás poměrně pravidelně zásobujeme novými informacemi na konto nového Xboxu. Naposledy se tak stalo včera. A po každé podobné náloži detailů se hráči ptají, kdy přijde řada na Sony. Kdy konečně PlayStation ukáže karty. Odpověď by mohl přinést zítřejší přenos.

Architekt PlayStationu 4 a PlayStationu 5 Mark Cerny bude mluvit o nové konzoli, o jejím hardwaru i o tom, jak ovlivní budoucnost videoher. Jak je v této době zvykem, vše proběhne prostřednictvím videa, které bude možné sledovat ve středu od 17 hodin středoevropského času na PlayStation Blogu.

Podle magazínu The Verge půjde s největší pravděpodobností o živý přenos, nikoli předtočené video nebo jen článek. Dosud Sony detaily k novému systému šetřila. V říjnu výrobce potvrdil, že se nová konzole bude jednoduše jmenovat PlayStation 5 a loni v dubnu jsme se dozvěděli některé podrobnosti o ray tracingu, SSD nebo zpětné kompatibilitě. Ve srovnání s posledními novinkami od Microsoftu ale jsou stále informace od Sony poněkud obecnějšího charakteru.

Víme, že PS5 bude pohánět osmijádrové srdce od AMD. Také Sony slibuje podporu hraní ve 4K a teoreticky prý dosáhne konzole až na rozlišení 8K. Podobně jako Microsoft chce japonský gigant s pomocí SSD učinit z nahrávacích obrazovek věc minulosti. Více podrobností o budoucím PlayStationu najdete v našem starším článku a videu. Obě konzole mají přijít na trh letos před Vánoci, což včera Microsoft znovu potvrdil navzdory spekulacím o možné odkladu kvůli koronaviru.

Sony zítra představí PlayStation 5

Prezentace určená původně pro GDC

Japonský účet PlayStationu na Twitteru vysvětlil, že prezentované informace byly původně zamýšlené pro vývojářskou konferenci GDC. Ta se měla uskutečnit v kalifornském San Franciscu od 16. do 20. března, ale byla kvůli koronaviru odložena na léto. Doufejme tak, že nepůjde "jen" o odbornou přednášku a novinky budou atraktivní i pro běžného spotřebitele.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru