Sony získala podíl v mateřské společnosti FromSoftware

Sony získala podíl v mateřské společnosti FromSoftware

Jde o strategické spojení, říká Kadokawa Corporation. Exkluzivní tituly pro PS5 z něj neplynou

Zdroj: FromSoftware
4. 2. 2021

Překvapivá zpráva dnes dorazila z Japonska, když Sony oznámila zisk podílu v mateřské společnosti vývojářů z FromSoftware. Detaily vzájemné spolupráce nicméně velmi rychle vysvětlují, že to bude mít jen pramalý dopad na hry jako Dark Souls, Demon’s Souls či vyvíjený Elden Ring, protože vztah tří zmiňovaných subjektů je na tomto místě irelevantní. Kadokawa Corporation sice získala studio FromSoftware v roce 2014 a je tudíž zodpovědná za jeho portfolio, investice do 1,9procentního podílu ale bude putovat obecně k vytvoření nových IP pod hlavičkou Kadokawy.

Jak je tudíž patrné, investice od Sony nemusí být využita pouze na vývoj her, i když jsou na přiložené infografice několikrát zmíněny.

„Věříme, že je nezbytné činit tyto kroky, abychom nepromeškali potenciální investiční příležitost a mohli podpořit možnost vytvořit nové IP, jde o kapitálovou alianci,“ vysvětlují zástupci korporace. Stejně jako v minulosti chtějí přicházet s unikátními značkami a rozšiřovat portfolio knih, filmů, seriálu i her, ať už bude posilování vyjádřeno financemi nebo technickým pokrokem. Jak je tudíž patrné, investice od Sony nemusí být využita pouze na vývoj her, i když jsou na přiložené infografice několikrát zmíněny. Nedivili bychom se však, kdyby směřovaly do mobilního sektoru, což podtrhuje i prodej stejného podílu vývojářům ze studia CyberAgent. Ti se specializují právě na hry pro chytré telefony a jsou dalšími, kdo by mohli potenciálně Kadokawu svoji činností podpořit.

Zdroj: Kadokawa Corporation

Redaktoři Video Games Chronicle navíc spekulují, že byl obchod uzavřen v souvislosti s nedávným odkoupením anime platformy Crunchyroll právě ze strany Sony, která může hledat způsoby, jak získat další obsah. I na seriály se totiž Kadokawa specializuje a může více než 100 milionům divákům přinést další potenciální seriály. O v úvodu zmiňovaném Elden Ringu tedy řeč znovu nepadla a fanoušci her od FromSoftware musí znovu dál trpělivě vyčkávat. Po oznámení na E3 2019 jsme o hře v podstatě neslyšeli a jediné, co v uplynulých měsících přicházelo za informace, byly zaručené zprávy, kterak se o titulu bude zcela nepochybně mluvit na další a další prezentaci či eventu. Žel, zatím bezvýsledně…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru