Sony už ví, kdo leaknul videa z The Last of Us Part II

Za uniklými neoficiálními materiály není nikdo ze studia Naughty Dog. Hra bude mít 100 GB

2. 5. 2020
Název hry: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 6. 2020 Platformy: Žánr:

V minulých dnech jsme vás informovali o opakovaném úniku neoficiálních interních materiálů ze hry The Last of Us Part II od studia Naughty Dog. Varovali jsme vás, abyste si dávali dobrý pozor na to, co sledujete a čtete, protože na internetu se začal objevovat popis i videa obsahující spoilery a vyzrazující klíčové příběhové zvraty. V tu dobu se spekulovalo, že za únikem materiálů má stát nějaký nespokojený zaměstnanec studia, který je údajně ve sporu s vedením. Mělo jít o formu pomsty. Společnost Sony to však nyní popřela.

Má se jednat o blíže neupřesněný počet jednotlivců. Naneštěstí žádná strana zatím není ochotná poskytnout k případu více informací z důvodu stále probíhajícího vyšetřování.

Zástupce Sony prohlásil pro magazín Polygon, že leakeři byli identifikováni. Zdrojem úniku přitom není nikdo ze studia Naughty Dog ani mateřské firmy Sony Interactive Entertainment. Má se jednat o blíže neupřesněný počet jednotlivců. Naneštěstí žádná strana zatím není ochotná poskytnout k případu více informací z důvodu stále probíhajícího vyšetřování. Stejné vyjádření Sony zaslala také magazínu GamesIndustry.biz.

Není tak úplně jasné, odkud se vzala zpráva o zhrzeném zaměstnanci, ale je možné, že vznikla v souvislosti se spekulovaným crunchem ve studiu Naughty Dog. Údajné pracovní podmínky v týmu se staly před nedávnem terčem kritiky. Mnozí fanoušci se pak na internetu přeli o to, zda to je, či není morálně ospravedlnitelná forma protestu. Do této debaty nicméně rozhodně zabíhat nechceme. Jedna strana sporu byla přesvědčená, že takový záměrný únik by jen poškodil další vývojáře, druhá v zásadě tvrdila, že účel světí prostředky. Mluvčí Sony pro Kotaku v každém případě potvrdil, že leakeři nebyli ani bývalými zaměstnanci či smluvními partnery Naughty Dog/Sony, takže tato debata už je bezpředmětná.

Hra bude vyžadovat minimálně 100 GB volného místa

Nepochybně si vzpomenete, že autor hry Neil Druckmann na únik reagoval s velkým zármutkem a řekl, že je zdrcený. Celé studio pak fanouškům vzkázalo, že vývojáři jsou nesmírně zklamaní. Naugty Dog přitom povzbudili hráče, aby se pokusili spoilerům vyhýbat. Pokud jste měli to štěstí, že vám nikdo neautorizovaný materiál nepodstrčil, bohatě postačí, když budete vědět, že neoficiální videa se nejprve objevila na YouTube. Odtud se pak rozšířila na další služby a jejich popis na diskuzní fóra a sociální sítě. Záběry ukazovaly menu, neznámé oblasti i důležité cutscény.

A když už jsme u The Last of Us Part II, za zmínku stojí stále ještě čerstvá zpráva, že hra přijde v krabicové verzi na dvou discích a bude vyžadovat minimálně 100 GB volného místa na disku. Informace pochází přímo z oficiálního webu PlayStationu.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru