Sony už nabízí PS5 k předobjednávce

Jde však o omezenou loterii. Stále neznáme cenu, ani datum uvedení

Zdroj: Sony
27. 8. 2020

Společnost Sony začala v tichosti nabízet konzoli PlayStation 5 k předobjednávkám. Stěžejní bod marketingové kampaně téměř jakéhokoliv produktu je však v tomto případě komunikován zcela bez fanfár, což záhy vysvětlují detaily a okolnosti, za kterých můžete zájem o konzoli vyslovit. Jedná se totiž o loterii s omezeným počtem dostupných kusů, k nimž se dostanou jen náhodně vybraní zákazníci, kupující si PlayStation 5 za neznámou cenu a s doručením neznámo kdy. Pokud by vás napadlo, že se jedná o vlastní akci některého z řetězců či obchodů obecně, můžeme potvrdit, že za kampaní stojí samotná Sony a k předobjednávce musíte coby identifikátor uvést vlastní PlayStation ID.

Počet je blíže neurčitým způsobem omezen a nesupluje tradiční předobjednávky za konkrétní cenu s jistotou dodání.

Pokud na vás omezený počet konzolí a periferií zbude, máte možnost objednat si maximálně jeden PlayStation 5, dva ovladače DualSense s nabíjecími stanicemi, dvojici bezdrátových sluchátek 3D Pulse, dvě HD kamery a stejný počet dálkových ovladačů pro multimédia. Jak už ale bylo uvedeno výše, počet je blíže neurčitým způsobem omezen a nesupluje tradiční předobjednávky za konkrétní cenu s jistotou dodání. Zajímavě zní ostatně i podmínky, za jakých se zájemci k samotnému aktu předobjednávky dostanou, nejedná se totiž jen o rychlost, ale také o předchozí zájem o aktivity PlayStationu, jak uvádí sekce často kladených dotazů. Mechanismus je tudíž zcela netransparentní a budeme hodně zvědaví, až se začnou ozývat první šťastlivci oslovení e-mailem po zapsání svého PlayStation ID.

Nakonec, do loterie se mohou pohodlně zapsat i hráči z Česka i Slovenska. Pravidla to vysloveně nezakazují, jen je nutné v případě úspěchu a dokončení objednávky uvést jako místo doručení Spojené státy. Existují však služby, které zajišťují přeposílání do Evropy a to, hádáme, bude možné využít. V opačném a zřejmě i bezpečnějším případě bude nutné počkat, až se PS5 objeví ve standardní nabídce obvyklých prodejců elektroniky.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru